Dekoracja wnętrz – zastosowanie paneli gipsowych Dunes Holes
5 października 2014
Komputerowe aranżacje wnętrz
12 października 2014

Jak przygotować się do remontu mieszkania

Kupiłeś właśnie mieszkanie, które jednak wymaga generalnego remontu. Powodów może być wiele. Niefunkcjonalny układ pomieszczeń, zniszczone ściany i podłogi, konieczność wymiany podtynkowych instalacji. Remont mieszkania to skomplikowane i niewdzięczne zadanie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Z naszą pomocą będziecie wiedzieć jak zaplanować każdą z czynności, aby okazała się jak najmniej dokuczliwa i utrudniająca życie lokatorom i ich sąsiadom.

Wszystko ma swój początek w szczegółowym określeniu zakresu prowadzonych robót remontowych. Zamówione przez was projekty wnętrz powinny uwzględniać wszystkie prace, wraz z nadaniem im odpowiedniej kolejności wykonania. To bardzo ważne, gdyż zatrudniona firma remontowa nie może mieć żadnych wątpliwości, do jakiego zadania zabrać się na początku. W zależności od tego, czy wykonanie projektów wnętrz zlecicie profesjonalnemu architektowi, czy zajmiecie się przygotowaniem ich samodzielnie, mogą obejmować spis zalecanych materiałów. Warto skorzystać z takiej listy, gdyż na pewno została ona odpowiednio dopasowana pod kątem jakości i wytrzymałości, a także uzyskania oczekiwanego efektu końcowego – krzywizn, skosów, łączeń, a także delikatnych przejść jednego rodzaju materiału w inny.
O czym należy pamiętać, zlecając aranżacje swojego mieszkania? Jedynym ograniczeniem tak naprawdę są pieniądze. Im bardziej rozbudowany zakres prac remontowych, tym większe koszta całego przedsięwzięcia. Pamiętać także trzeba o tym, że duża liczba skomplikowanych prac, w których pracuje się na niewielkich detalach, wymaga także dużego doświadczenia. Z tego powodu konieczna będzie profesjonalna firma remontowa, która stanie na wysokości zadania. Tutaj również będzie trzeba liczyć się z cenami wyższymi niż rynkowe. Prawidłowość na rynku budowlanym jest taka, że im trudniejsza i bardziej precyzyjna praca, tym jej koszt jest wyższy. Jednak, oczekując naprawdę zachwycającego efektu po wykonanym remoncie, jak najbardziej warto decydować się na taki krok.

Projekty wnętrz – Salon z narożnym kominkiem

Salon z kominkiem narożnym


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paula
Paula
9 lat temu

Bardzo dobrze wiedzieć jak przygotować mieszkanie do remontu. ja niestety nie wiedziałam o tym przed remontem i miałam bardzo dużo nieprzyjemności przede wszystkim przez to, że nie pomyślałam o projektowaniu wnetrza. na przyszłość na pewno skorzystam z rad fachowców, bo teraz moje mieszkanie wygląda jakby przeszło przez kilka epok.

1
0
Podziel się swoją opiniąx