DUPLEX Basic – Nowa generacja central klimatyzacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła
20 czerwca 2018
Katalog Gree RAC 2017 - 2018 ( systemy klimatyzacji )
Katalog Gree RAC 2017 – 2018 ( systemy klimatyzacji )
21 czerwca 2018

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody to urządzenie, które pobiera energię z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, z powietrza zewnętrznego lub z wentylacji mechanicznej. Zaoszczędza w ten sposób do 70% energii potrzebnej do wytworzenia ciepłej wody użytkowej. Rozwiązania z serii Kaliko można dopasować do istniejącej lub nowej instalacji. Wszystkie systemy są zgodne z programem PROSUMENT.

Kaliko-ciepla-woda-do-woli-2

Długa żywotność urządzenia

Wszystkie elementy wchodzące w skład urządzenia od De Dietrich zostały przygotowane w taki sposób, aby ich czas eksploatacji był naprawdę długi. Zastosowano obcoprądową anodę tytanową zapewniającą bezobsługową ochronę i wpływającą na większą trwałość zasobnika. Na zewnątrz urządzenia znajduje się aluminiowy skraplacz wpływający na bezpieczeństwo sanitarne i zapobiegający osadzaniu się kamienia kotłowego. O jakość magazynowanej wody zadba natomiast emaliowany zasobnik, na którym na ściankach nie będzie tworzył się kamień. W ten sposób użytkownik będzie miał dostęp do czystej wody.

Oszczędności z termodynamicznym podgrzewaczem wody

Urządzenie działa na zasadzie aerotermicznej pompy ciepła, czyli wykorzystuje darmową energię z powietrza do produkcji ciepłej wody użytkowej. Dzięki zwiększonej mocy pompy, możliwe jest podgrzanie ciepłej wody użytkowej w czasie mniejszym niż 8 godzin. Przy sprawności COP do 3,42, na 1 kWh zużytej energii elektrycznej, Kaliko odzyskuje 3,42 kWh energii cieplnej dla podgrzewania zasobnika c.w.u. Temperatura robocza urządzenia ma stosunkowo duży zakres, bo od -15 stopni Celsjusza do +42 stopni Celsjusza. Dzięki temu urządzenie może pracować bez żadnych problemów przez cały rok, wykorzystując powietrze zewnętrzne lub wewnętrzne.

Nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej

Termodynamiczny podgrzewacz wody o pojemności do 270 l jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową w domu, w którym mieszka do 6 osób. Woda przygotowywana jest do temperatury 65 stopni Celsjusza, a o wyższy komfort korzystania z systemu zadba możliwość podłączenia rozwiązania do standardowego kotła. Pozwoli to na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody przez dłuższy czas.

Dodatkowym atutem Kaliko są kompaktowe wymiary, a także łatwy montaż systemu w każdym domu.

De Dietrich - Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody – kliknij by otworzyć


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Wycena urządzeń

Cennik De Dietrich

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx