DUPLEX Basic – Nowa generacja central klimatyzacyjnych z krzyżowym wymiennikiem ciepła
20 czerwca 2018
Katalog Gree RAC 2017 - 2018 ( systemy klimatyzacji )
Katalog Gree RAC 2017 – 2018 ( systemy klimatyzacji )
21 czerwca 2018

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody to urządzenie, które pobiera energię z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, z powietrza zewnętrznego lub z wentylacji mechanicznej. Zaoszczędza w ten sposób do 70% energii potrzebnej do wytworzenia ciepłej wody użytkowej. Rozwiązania z serii Kaliko można dopasować do istniejącej lub nowej instalacji. Wszystkie systemy są zgodne z programem PROSUMENT.

Kaliko-ciepla-woda-do-woli-2

Długa żywotność urządzenia

Wszystkie elementy wchodzące w skład urządzenia od De Dietrich zostały przygotowane w taki sposób, aby ich czas eksploatacji był naprawdę długi. Zastosowano obcoprądową anodę tytanową zapewniającą bezobsługową ochronę i wpływającą na większą trwałość zasobnika. Na zewnątrz urządzenia znajduje się aluminiowy skraplacz wpływający na bezpieczeństwo sanitarne i zapobiegający osadzaniu się kamienia kotłowego. O jakość magazynowanej wody zadba natomiast emaliowany zasobnik, na którym na ściankach nie będzie tworzył się kamień. W ten sposób użytkownik będzie miał dostęp do czystej wody.

Oszczędności z termodynamicznym podgrzewaczem wody

Urządzenie działa na zasadzie aerotermicznej pompy ciepła, czyli wykorzystuje darmową energię z powietrza do produkcji ciepłej wody użytkowej. Dzięki zwiększonej mocy pompy, możliwe jest podgrzanie ciepłej wody użytkowej w czasie mniejszym niż 8 godzin. Przy sprawności COP do 3,42, na 1 kWh zużytej energii elektrycznej, Kaliko odzyskuje 3,42 kWh energii cieplnej dla podgrzewania zasobnika c.w.u. Temperatura robocza urządzenia ma stosunkowo duży zakres, bo od -15 stopni Celsjusza do +42 stopni Celsjusza. Dzięki temu urządzenie może pracować bez żadnych problemów przez cały rok, wykorzystując powietrze zewnętrzne lub wewnętrzne.

Nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej

Termodynamiczny podgrzewacz wody o pojemności do 270 l jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową w domu, w którym mieszka do 6 osób. Woda przygotowywana jest do temperatury 65 stopni Celsjusza, a o wyższy komfort korzystania z systemu zadba możliwość podłączenia rozwiązania do standardowego kotła. Pozwoli to na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody przez dłuższy czas.

Dodatkowym atutem Kaliko są kompaktowe wymiary, a także łatwy montaż systemu w każdym domu.

De Dietrich - Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody

De Dietrich – Kaliko termodynamiczny podgrzewacz wody – kliknij by otworzyć


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Wycena urządzeń

Cennik De Dietrich

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx