Jak wybrać odpowiednią pralkę - K1
Jak wybrać odpowiednią pralkę?
11 sierpnia 2020
Powłoka rozlewna gładka - grubość ok. 1.0 mm
Powłoka rozlewna gładka – grubość ok. 1.0 mm
15 sierpnia 2020
Pokaż wszystkie
Domy z poddaszem użytkowym - poznaj ciekawe aranżacje i przykładowe koszty budowy - K1

Domy z poddaszem użytkowym - poznaj ciekawe aranżacje i przykładowe koszty budowy - K1

Domy z poddaszem użytkowym - poznaj ciekawe aranżacje i przykładowe koszty budowy

Większość domów posiada możliwość adaptacji poddasza, na którym można wygospodarować dodatkową powierzchnię mieszkalną. Można na nim stworzyć niewielkie pomieszczenia, które będą służyły, jako pokoje dla dzieci, czy też miejsce rekreacyjne dla wszystkich domowników. Możliwości jest sporo, tylko trzeba umieć je odpowiednio wykorzystać. Poddasze użytkowe wcale nie musi mieć ogromnym rozmiarów, aby można było na nim urządzić coś ciekawego. Planując jego adaptację, warto najpierw obmyślić jego dokładny projekt, który pozwoli jak najlepiej wykorzystać całą powierzchnię użytkową. Trzeba w nim uwzględnić przede wszystkim ilość pomieszczeń, ich przeznaczenie, a także wielkość.

Domy z poddaszem użytkowym - poznaj ciekawe aranżacje i przykładowe koszty budowy

Gdzie znaleźć dobry projekt poddasza?

Szukając odpowiedniego projektu poddasza, który uwzględni wszystkie wymagania oraz potrzeby domowników, warto zajrzeć na stronę Domoweklimaty.pl, która posiada bardzo bogatą ofertę. Można tam znaleźć naprawdę mnóstwo różnorodnych projektów.

We wszystkich są oczywiście zawarte najważniejsze standardy, dotyczące stylistyki, jak i również praktyczności oraz funkcjonalności wnętrz. W projektach znajdują się również przeciętne koszty, dzięki którym można dowiedzieć się, ile będzie wszystko kosztowało.

Czy adaptacja poddasza wymaga pozwolenia?

Remont strychu przeważnie nie wymaga żadnego pozwolenia, ale tylko wtedy, gdy nie rozbudowuje się budynku, ani nie zmienia kształtu dachu. Kiedy, jednak domownicy chcą dokonać zmiany elementów konstrukcyjnych, to muszą się o nie ubiegać. W tym przypadku jest ono bardzo ważne, dlatego też nie należy tego lekceważyć. Adaptacji poddasza można dokonywać nie tylko w nowym domach, ale i również tych starszych. Oczywiście przed jego realizacją należy ocenić przede wszystkim stan stropu, więźby, a co najważniejsze możliwość docieplenia.

Jak dobrać instalacje w domu jednorodzinnym z poddaszem?

Inwestycja w odpowiednie instalacje jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej powierzchnia mieszkalna staje się bardziej funkcjonalna. Wiadomo, że nie jest to łatwe zadanie, niemniej jednak wymaga ogromnej wiedzy. Na stronie www.liderbudowlany.pl/artykul/instalacje/automatyka-domowa/dobor-instalacji-w-domu-jednorodzinnym-kiedy-i-na-jakie-inwestycje-sie-zdecydowac można znaleźć znacznie więcej informacji na ten temat, dlatego też warto się z nimi dokładnie zapoznać. W artykule zostały opisane sposoby na cieplejszy dom, instalacje alarmowe z monitoringiem, automatyka budynkowa oraz wiele więcej.

rekuperacja

Adaptacja poddasza w kilkudziesięcioletnim domu - czy wymaga wymiany dachu?

Zmieniając strych w przestrzeń użytkową, należy także ocenić stan dachu, który w tym przypadku jest niezwykle ważny. Czasem w kilkudziesięcioletnim domu wymaga on wymiany, a niekiedy jest w dość dobrym stanie. Jest to kwestia indywidualna, dlatego też trzeba to samodzielnie ocenić. Kiedy, jednak widać, że jest on zniszczony i z niego cieknie, to należy go wymienić, aby na poddaszu nie było wilgoci. Jego koszt może być zróżnicowany, ponieważ zależy od wielkości, a także materiału, jaki będzie do tego użyty.

Domy z poddaszem użytkowym – poznaj ciekawe aranżacje i przykładowe koszty budowy

Większość domów posiada możliwość adaptacji poddasza, na którym można wygospodarować dodatkową powierzchnię mieszkalną. Można na nim stworzyć niewielkie pomieszczenia, które będą służyły, jako pokoje dla dzieci, czy też miejsce rekreacyjne dla wszystkich domowników. Możliwości jest sporo, tylko trzeba umieć je odpowiednio wykorzystać. Poddasze użytkowe wcale nie musi mieć ogromnym rozmiarów, aby można było na nim urządzić coś ciekawego

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx