De Dietrich cennik 2018 - Naścienne gazowe kotły kondensacyjne (Lumea MPX, MCR Home, MCR3 PLUS, Innovens MCA, Evodens AMC)
De Dietrich cennik 2018 – Naścienne gazowe kotły kondensacyjne (Lumea MPX, MCR Home, MCR3 PLUS, Innovens MCA, Evodens AMC)
28 listopada 2018
Bosch Condens GC2300W
Junkers Bosch Condens GC2300W
3 grudnia 2018
Pokaż wszystkie
Odzież robocza - czyli jak prawidłowo zabezpieczyć się podczas remontu

Odzież robocza - czyli jak prawidłowo zabezpieczyć się podczas remontu

Odzież robocza - czyli jak prawidłowo zabezpieczyć się podczas remontu

Remont to czas, gdy musimy zaplanować i zorganizować wiele rzeczy. Zakup odpowiednich materiałów, stworzenie harmonogramu prac to nie jedyne rzeczy, jakie będziecie mieli na głowie. Należy zadbać także o własne bezpieczeństwo – odzież roboczą.

 

W trakcie wykonywania prac budowlanych korzystamy z wielu narzędzi i środków chemicznych, co niesie za sobą pewne ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Aby ograniczyć je do minimum, warto kupić odzież roboczą i ochronną. Warto wybrać wysokiej jakości strój, odznaczający się trwałością i zgodny z określonymi normami.

Przed czym chroni odzież robocza ?

Otarcia, zadrapania, a także większe uszkodzenia ciała mogą zdarzyć się podczas prac remontowo-budowlanych. Odzież chroni nasze ciało w newralgicznych miejscach, czyli w okolicach łokci, kolan, dłoni czy stóp.

Nosząc ją jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed:

- zabrudzeniem środkami chemicznymi

- powierzchniowym uszkodzeniem mechanicznym

- czynnikami atmosferycznymi

Jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas prac remontowych?

Buty, rękawice oraz kurtka to odzież ochronna, która jest w stanie zwiększyć Twoje bezpieczeństwo podczas wykonywania prac remontowych. Szczególnie ważne są buty ochronne, których konstrukcja chroni przed wyżej wymienionymi zagrożeniami, a także przed porażeniem prądem. Najlepsze są buty ochraniające w szczególny sposób śródstopie i kostki. Ważne przy pracach remontowych są również rękawice ochronne, które powinny być odporne na ścieranie, rozdarcia, przekłucia i działanie środków chemicznych.

Odzież robocza a komfort pracy

Odzież robocza powinna być wygodna. Nie może krępować ruchów. Powinna być wykonywana z materiałów oddychających i utrzymujących komfortową temperaturę ciała. Odpowiednia wentylacja zapewni wygodę podczas wysiłku fizycznego na budowie.

Kupiliśmy ostatnio dla naszej ekipy montażowej

Zakupów dokonaliśmy na jula.pl, kliknij w miniaturę odzieży by przejść do sklepu i sprawdzić cenę

Dbanie o własne zdrowie jest niezwykle ważne, dlatego warto kupić odzież roboczą, jeżeli mamy w planach remont. Właściwie dobrana, zapewni prawidłowy przebieg wszystkich prac, a także zagwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nosząc odzież ochronną, a w szczególności buty, kurtki oraz rękawice, uchronisz się przed powierzchniowymi uszkodzeniami mechanicznymi, poparzeniem, porażeniem prądem czy uszkodzeniem ciała przez środki chemiczne. Wiele korzyści wynika z noszenia odzieży roboczej i warto się z nimi zapoznać.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx