Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze stołu ogrodowego
Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze stołu ogrodowego?
27 kwietnia 2020
Zbiornik buforowy TRINNITY BWK wiszący w izolacji z kauczuku
Zbiornik buforowy TRINNITY BWK wiszący w izolacji z kauczuku
28 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie
Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę ?

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę
Proste rozwiązania zwykle okazują się najlepsze i wedle tej właśnie zasady kosze na bieliznę pomagają utrzymać porządek w niejednej łazience. Tak podstawowy element wyposażenia nie powinien sprawiać problemu przy jego wyborze, a jednak są pewne cechy, które powinien koniecznie posiadać. Przede wszystkim jest to praktyczność, bo o nią właśnie w tym wszystkim chodzi.

Kosz na pranie ma ułatwiać codzienne porządki, zbierać w jednym miejscu wszystkie ubrania, które czekają, aż wrzucimy je do pralki. Jednak poza sprawami oczywistymi dobrze byłoby, gdyby pasował on wizualnie do wystroju łazienki, zajmował niewiele miejsca i był łatwy do utrzymania w czystości.


Jak więc wybierać kosz na bieliznę, aby móc cieszyć się uporządkowaną łazienką?

Z jakiego materiału wybrać kosz na bieliznę?

Plastik, drewno, wiklina, rattan, a może materiał? Wybór jest naprawdę szeroki, zarówno w materiale, z którego wykonane są kosze, jak i ich wyglądzie. Teoretycznie najłatwiej będzie wybrać ten, który podoba Ci się najbardziej. Inspiracji poszukaj na stronie https://www.wonder.pl/c/kosze-na-bielizne. Warto jednak wziąć pod uwagę dwie ważne kwestie, mianowicie czyszczenie kosza i jego dopasowanie do aranżacji łazienki.

Materiały takie jak plastik czy drewno będą bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości - wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, lub po prostu umyć pod prysznicem. Takie kosze na bieliznę nie będą się jednak w żaden sposób składać, więc muszą zostać bardzo dokładnie dopasowane do miejsca, w którym chcesz je docelowo postawić. W innym przypadku po zakupie może się okazać, że się tam po prostu nie mieszczą, albo przeszkadzają podczas korzystania z łazienki.

Wybierając kosz na bieliznę wykonany z wikliny, możesz liczyć na jego efektowny wygląd - przypominają one często wielkie plecione koszyki, w których zrobienie ich twórca włożył ogrom pracy. Sama wiklina czy rattan nie będą już jednak tak łatwe do wyczyszczenia, chyba że w środku mają materiałową poszewkę - wtedy wystarczy wyprać ją razem z resztą prania

.

Jaką wielkość kosza na bieliznę wybrać?

Wybierając wielkość kosza na bieliznę, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość miejsca w łazience oraz liczbę osób, która będzie z niego korzystała. Każda kolejna osoba to przecież kolejne ubrania, które się w nim znajdą - musi on mieć więc większą pojemność.

Jeżeli jesteś właścicielem obszernej łazienki, możesz sobie pozwolić na kosz o dużej pojemności, który będzie zajmował więcej miejsca. Dobrze, jeśli będzie przy tym ciekawie wyglądał - w końcu jeśli ma być duży, na pewno nie umknie niczyjej uwadze. Jeśli Twoja łazienka jest niewielka, lepiej zdecyduj się na mniejszy kosz na pranie, który stanie się skromnym dodatkiem i praktycznym elementem pomagającym w codziennych porządkach. Jego nieduży rozmiar ułatwi praktycznie umiejscowienie, nie blokując przy tym dostępu do żadnego sprzętu łazienkowego.

Nawet jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w łazience, ale Twoja rodzina jest liczna, lepiej będzie zdecydować się na większy rozmiar. Pamiętaj, że każdy z domowników będzie wrzucał do niego swoje ubrania, więc jeśli w domu mieszkają nie tylko dorośli, ale i dzieci, z pewnością szybko się on zapełni. Kupowanie drugiego raczej nie leży w Twoim interesie, więc już przed zakupem przemyśl tę kwestię.

Kształt i budowa kosza na bieliznę, czyli jak dopasować go do łazienki

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę

Poza rozmiarem kosza na bieliznę, który musi odpowiadać ilości miejsca, w którym ma on stać, przemyśl także wybór zabudowanego kosza do niewielkiej łazienki, lub kosza narożnego, kiedy wolna przestrzeń w pomieszczeniu jest właśnie w rogu. Dobrze, jeśli wszystkie elementy wyposażenia łazienki są ze sobą spójne zarówno wizualnie, jak i pod kątem ustawienia. To dlatego najlepiej wybierać kosz w kolorze mebli lub sprzętów łazienkowych, a jego kształt i rozmiar dobierać pod kątem miejsca, w którym chcesz go postawić.

Jeżeli w Twojej łazience umywalka, wanna i inne elementy mają zaokrąglone kształty, okrągły kosz na bieliznę podkreśli gładkie wykończenia. Jeśli natomiast wyposażenie łazienkowe pełne jest kantów i ostrych wykończeń, to i kosz na pranie powinien być prostokątny, aby pasować do charakteru całego pomieszczenia.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup kosza na bieliznę?

Przed wyborem kosza na bieliznę przede wszystkim przemyśl, gdzie zamierzasz go postawić. Bardzo wiele kryteriów wyboru zależy właśnie od docelowego miejsca jego ustawienia. Dobrze, jeśli będzie on stał blisko pralki - w innym przypadku skazujesz się na ciągłe przenoszenie go wraz z praniem do tego właśnie urządzenia. Ważne, żeby jednak w żaden sposób nie zastawiał dostępu do umywalki, wanny, prysznica, czy jakiegokolwiek innego sprzętu łazienkowego.

W niewielkich łazienkach dobrym pomysłem będzie kosz materiałowy - można go wygodnie prać w pralce, a dodatkowo w każdej chwili złożyć, co jest dużą zaletą w porównaniu z koszami z twardych materiałów jak plastik, czy wiklina. W obszernych łazienkach z dużą ilością wolnej przestrzeni można pozwolić sobie na wybór kosza, który najlepiej pasuje do stylu pomieszczenia, a w dodatku bez problemu pomieści pranie zebrane przez wszystkich domowników.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę ?

Proste rozwiązania zwykle okazują się najlepsze i wedle tej właśnie zasady kosze na bieliznę pomagają utrzymać porządek w niejednej łazience. Tak podstawowy element wyposażenia nie powinien sprawiać problemu przy jego wyborze, a jednak są pewne cechy, które powinien koniecznie posiadać. Przede wszystkim jest to praktyczność, bo o nią właśnie w tym wszystkim chodzi. Kosz na pranie ma ułatwiać codzienne porządki, zbierać w jednym miejscu wszystkie ubrania, które czekają, aż wrzucimy je do pralki. Jednak poza sprawami oczywistymi dobrze byłoby, gdyby pasował on wizualnie do wystroju łazienki, zajmował niewiele miejsca i był łatwy do utrzymania w czystości. Jak więc wybierać kosz na bieliznę, aby móc cieszyć się uporządkowaną łazienką?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx