Pytania do projektu wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Pytania do projektu wentylacji mechanicznej – rekuperacji
29 października 2020
Pejzaż z zachodem słońca czy nocny - Co wybierzesz
Pejzaż z zachodem słońca czy nocny? Co wybierzesz?
4 listopada 2020
Pokaż wszystkie
Najnowsze trendy w farbach do malowania ścian Musisz je poznać

Najnowsze trendy w farbach do malowania ścian Musisz je poznać

Najnowsze trendy w farbach do malowania ścian! Musisz je poznać!

Remontujesz mieszkanie? Planujesz wiosenne odmalowanie wnętrz, a może urządzasz nowy dom?  Nieważne, jaka sytuacja wyklarowała u Ciebie konieczność odświeżenia ścian i wyboru farby. W każdym przypadku konieczny będzie wybór idealnego koloru, a tych w palecie dostępnych farb producenta nie brakuje. O czym pamiętać, chcąc pomalować mieszkanie zgodnie z obowiązującymi trendami?

pokój

Wystarczy zapytać przypadkowego projektanta wnętrz, który z elementów urządzania lub wykończenia sprawia najwięcej kłopotu i jednocześnie jest najbardziej czasochłonnym, a bez wahania odpowie, że malowanie ścian i wybór kolorystyki. Dlaczego tak wielu z nas, czyni z etapu wielogodzinną i trudną przeprawę? 

Powodów jest kilka. W ofercie producenckiej występuje naprawdę sporo różnorodnych farb, które mają ogromnie szerokie zastosowanie. Bogata paleta kolorystyczna, ale również oryginalne efekty dekoracyjne nie ułatwiają i nie skracają procesu realizacji. Niezgodność charakterów oraz oczekiwań względem kolorów farb także nie sprzyja szybkiemu kompromisowi. Czynników utrudniających skuteczną i szybką przeprawę przez proces wykończenia ścian jest zatem sporo.

Tymczasem, każdego sezonu i pod wpływem różnych czynników wykreowane zostaję różne trendy wnętrzarskie. Farby do malowania ścian odgrywają w nich bardzo ważną funkcję. To kolor farby rozpoczyna późniejszą przygodę z wykreowaniem głównego stylu architektonicznego, doborem wyposażenia oraz modnych dodatków. 

Farby do malowania ścian – najnowsze trendy w salonie?

Nie od dziś wiadomo, że to styl nowoczesny, nawiązujący do skandynawskiego oraz industrialnego skradł serca wszystkich osób zaangażowanych w aranżację wnętrz. Lubią go nie tylko architekci wnętrz, ale również projektanci oraz inwestorzy. Styl skandynawski nie jest trudny do odwzorowania  w naszych polskich domach. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, by mieć pewność, że finałowa koncepcja będzie udana, a pomieszczenie pomimo tylko na pozór surowego wyrazu, bardzo ciepłe w odbiorze.

Co składa się na aranżację skandynawską? Ano najbardziej charakterystycznym elementem będą białe farby do malowania ścian. To prawda, że ten kolor zyskuje popularność z wielu powodów. Przede wszystkim jest barwą uniwersalną i kojarzoną z naturalnie prezentującym się drewnem oraz betonem lub kamieniem. Każdy z tych materiałów, pięknie oddaje ideę wnętrza skandynawskiego i co ważne, wspólnie tworzy kompleksową aranżację.

pokój

Farby do malowania ścian w kolorze białym, nie oznaczają rychłego przeprowadzenia kolejnego remontu. Współczesne produkty to farby plamoodporne, po których można szorować bez obawy o widoczne rysy oraz zniszczenia.

Trendy 2020/21 na kolory farb do salonu to: biały, szary, delikatne pastele w zimnym odcieniu.

chiara_kuchnia__aranz

Jaką wybrać farbę do malowania kuchni? Poznaj hity kolorystyczne!

Kuchnie współczesne to przede wszystkim wnętrza łatwe do utrzymania w czystości. Fronty mebli mogą mieć nie tylko różnorodną kolorystykę, ale przede wszystkim także strukturę. Co jednak ważne nie ma ograniczeń względem połysku lub klasycznego matu. Meble wykończone na wysoki połysk idealnie skomponują się ze stylem glamour lub nowoczesnym. Meble matowe polubią się z aranżacją utrzymaną w stylu prowansalskim, klasycznym lub skandynawskim.

Czy nowoczesna kuchnia to tylko meble? Oczywiście, że nie. To również wytrzymałe na zniszczenia blaty oraz plamoodporne farby. To ważne, by powierzchnie ścienne, były łatwe do wyczyszczenia, szczególnie, gdy określony dom zamieszkują dzieci lub zwierzęta domowe. 

Farby do malowania ścian w kuchni dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, a dzięki swoim wyjątkowo wysokim walorom użytkowym sprostają wymaganiom każdego użytkownika. 

Jaką wybrać farbę do malowania kuchni? Zwróć uwagę na: możliwość szorowania pomalowanej powierzchni, rodzaj powstającej powłoki – z połyskiem lub w macie, kolorystykę pozostałego wyposażenia – farby powinny pasować do mebli.

Nie wiesz, co będzie hitem kolorystycznym tego sezonu? W kuchni bardzo dobrze zaprezentują się spokojne zestawienia: naturalne drewno z pastelami, biel i kontrastowa czerń lub bardzo nowoczesna aranżacja z szarością i zimnym odcieniem bieli.

Farby we wnętrzach – nie tylko kolor, ale i właściwości

Decyzja o kolorze we wnętrzu została już podjęta, a teraz zastanawiasz się, jaki produkt spełni Twoje oczekiwania pod względem wytrzymałości? Zastanów się, jakiego rodzaju powierzchnię chciałbyś uzyskać i w jakim natężeniu jest ona użytkowana lub będzie, na co dzień. Może się okazać, że jedynym wyjściem ku temu, by korytarz wreszcie był czysty, będzie przemalowanie jego ścian farbą o powłoce możliwej do wyczyszczenia na mokro. Na rynku znajdziesz naprawdę sporą ofertę farb do malowania ścian, które można przecierać na mokro i jednocześnie pozbyć się częstych zabrudzeń.

 

Pamiętaj! Choć wybór kolorystyki wnętrza może zająć trochę więcej czasu, to nie warto go szczędzić. Kolory mają bardzo duży wpływ nie tylko na odbiór wnętrza, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. Wybieraj farby z głową i rozsądkiem, a jeśli przy okazji skorzystasz z aktualnych trendów to z pewnością stworzyć spójne i harmonijne wnętrze!

Najnowsze trendy w farbach do malowania ścian! Musisz je poznać!

Remontujesz mieszkanie? Planujesz wiosenne odmalowanie wnętrz, a może urządzasz nowy dom?  Nieważne, jaka sytuacja wyklarowała u Ciebie konieczność odświeżenia ścian i wyboru farby. W każdym przypadku konieczny będzie wybór idealnego koloru, a tych w palecie dostępnych farb producenta nie brakuje. O czym pamiętać, chcąc pomalować mieszkanie zgodnie z obowiązującymi trendami?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx