Miodowe ściany – poczuj się jak królowa w ulu
26 listopada 2014
Świat dziecka stworzony z układanki – aranżacja pokoju dla dziecka
14 grudnia 2014

Remont łazienki Paradyż vivida - vivido (5)

Jak zaaranżować łazienkę w bloku ?

Nie jest sztuką stworzenie funkcjonalnej i ładnej łazienki, gdy mamy do tego celu duże pomieszczenie. Dużo trudniej jest stworzyć piękną łazienkę, jeśli nasza powierzchnia użytkowa jest dość mocno ograniczona. Przede wszystkim, z takimi łazienkami spotykamy się w bloku. Mamy bardzo mało miejsca, aby wprowadzić do takiej łazienki wszystkie potrzebne urządzenia oraz akcesoria. Poza tym, zazwyczaj takie łazienki są również ślepe, a więc nie mamy do nich dopływu naturalnego światła. Jest to duże wyznawanie aranżacyjne, któremu należy w odpowiedni sposób sprostać, aby móc korzystać z łazienki w komfortowy sposób.

Funkcjonalność łazienki przede wszystkim

Należy pamiętać, że przede wszystkim projekt małej łazienki powinien być na pierwszym miejscu funkcjonalny. Dzięki temu, można będzie z niej w bardzo dobry sposób korzystać. Warto zadbać, aby w takiej łazience było odpowiednio dużo miejsca na ustawianie różnych akcesoriów. Można stworzyć dwa w jednym czyli umywalkę połączoną z szafką. Dzięki temu, zaoszczędzimy miejsca na dwie rzeczy. Dobrze jest umieścić umywalkę na blacie odwołując się do nowoczesnego stylu. Aby zwiększyć powierzchnię łazienki, warto wprowadzić do niej sporej wielkości lustro. Powierzchnia w optyczny sposób zostanie powiększona. Jeśli chodzi o szafkę, na której umieszczona zostanie umywalka, w jej dolnej części warto stworzyć szuflady, do których można będzie powkładać różnego rodzaju akcesoria łazienkowa. Aby w naszej łazience nie panował chaos, warto wszystko właśnie pochować do półek.Remont łazienki Paradyż vivida - vividoW każdej łazience, nawet jeśli jest to łazienka w bloku muszą być odpowiednie urządzenia, dzięki którym z takiej łazienki możemy w komfortowy sposób korzystać. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednią ubikację. Najlepiej, gdyby była ona dostosowana zarówno do mężczyzny jak i do kobiety. Dzięki temu, korzystanie z niej będzie stanowiło odpowiednio dobrą sytuację. W łazience ważne jest również oświetlenie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z łazienką ślepą. Dobrze jest umieścić halogeny, które zajmują mało miejsca, a dają dużo światła. Zdecydowanie, z oświetlenia łazienki będziemy mogli być wtedy w pełni zadowoleni. W łazience nie powinno również zabraknąć wieszaczków na ręczniki.

Płytki do łazienki

Łazienka, która jest łazienką ślepą powinna być powiększona poprzez jasne płytki. Dlatego też, takie właśnie należy do takiego wnętrza wprowadzić. Mogą być one takie same zarówno na ścianach jak i na podłodze. Dzięki temu, stanowiły będą jedną, spójną całość. Warto do jasnych płytek w dużym formacie dołączyć wstawki w formie pasów składające się z małych, białych płytek, które przyjmują formę malutkich kwadracików. Takie łazienki będą mogły być wtedy dużo bardziej dekoracyjne i dużo lepiej będą się prezentowały.

 
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx