Cennik Smart - flex
Cennik Smart Flex
11 października 2017
Kurtyny powietrzne Kaisai
Kurtyny powietrzne Kaisai – system, który działa niezawodnie
13 października 2017

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny – poznaj MCR HOME marki De Dietrich

Eco Solutions De DietrichNowe dyrektywy wymuszą na producentach stosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwalający na poprawę sprawności energetycznej urządzeń grzewczych, a także zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Sprawność sezonową na poziomie 86% lub więcej są w stanie spełnić jedynie kotły kondensacyjne. Takich urządzeń pojawia się coraz więcej. Jednym z modeli jest MCR HOME. Urządzenie zostało wprowadzone do sprzedaży przez markę De Dietrich.

 Gazowy, naścienny 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny ma kompaktowe wymiary, a przy tym jest lekki i mało waży (26 kg). Bez problemu uda się zamontować ten kocioł w małych pomieszczeniach, a także wszędzie tam, gdzie oszczędności miejsca mają znaczenie. Dzięki nowoczesnemu designowi, jaki posiada, spełni także oczekiwania wizualne nabywających. Najważniejsze są oczywiście parametry techniczne urządzenia, które działa ekonomicznie i jest w stanie wykorzystać utajone spaliny, a przez to zwiększyć swoją efektywność nawet do 108,6%.

MCR Home mniejsze straty ciepla

Niskie straty ciepła dzięki nowej pompie elektronicznej

Kocioł kondensacyjny marki De Dietrich jest w stanie zmniejszyć straty ciepła nawet o 75%, co jest rewelacyjnym wynikiem. Dzięki temu, że maksymalna temperatura pokrywy nie przekracza 30 stopni Celsjusza, powoduje to możliwość płacenia niższych rachunków za energię.

Oszczędności energii są także możliwe dzięki wydajnej pompie elektrycznej oraz możliwości korzystania z regulatorów pokojowych, które dają użytkownikowi możliwość sterowania urządzeniem i dostosowywania poziomu energii do potrzeb.

 Nowości w MCR HOME

 • MCR Home nowy cylindryczny palnik

  MCR Home nowy cylindryczny palnik

  Palnik cylindryczny w nowej wersji gwarantuje pracę urządzenia na bardzo dobrym poziomie. Sprzęt jest w stanie pracować bardzo cicho i gwarantuje stabilny płomień, który zmniejsza emisje NOx i CO do atmosfery.

 • Toroidalny wymiennik ze stali nierdzewnej – w połączeniu z palnikiem cylindrycznym zapewnia wysoki komfort pracy urządzenia i sprawia, że sprzęt może działać sprawnie i jak najbardziej wydajnie.

Najważniejsze cechy MCR HOME

 • sprawność do 108,3%,
 • przystosowany do pracy z gazem ziemnym, ale jest także możliwość dopasowania ustawień urządzenia do propanu, bez konieczności nabywania dodatkowego zestawu,
 • szeroka możliwość odprowadzania spalin,
 • niska emisja zanieczyszczeń,
 • kompaktowe wymiary,
 • nowoczesne rozwiązania pozwalające na usprawnienie pracy urządzenia: nowy palnik cylindryczny oraz toroidalny wymiennik ze stali nierdzewnej,
 • kontrola urządzenia przy użyciu podświetlanego wyświetlacza LCD,
 • naczynie wzbiorcze o poj. 7 litrów zamontowane na ramie nośnej.

Dane techniczne MCR HOME

Śr. temperatura robocza:Max. temperatura robocza: 90°CZasilanie elektryczne: 230 V/50 HzKlasa NOx : 5
Tmax : 70°CMax. ciśnienie robocze: 3 barStopień ochrony: IP X5DHomologacja : B23, B23P, B33, Cn, C33,c93, c53, c43, C83
Tmin : 25°CTermostat zabezpieczający: 110°CKategoria gazu: II2ELwLs3P

 

ModelMCR Home20/24 MI24/28 MI
Moc cieplna przy 50/30°C (tryb c.o.)kW5,2-21,85,2-26,1
Moc znamionowa przy 80/60°C (tryb c.w.u.)kW24,028,0
Sprawność w % PCI przy obciąż. …% Pn gen j- 100% Pn przy śr. temp. 70°C%97,897,7
i temp. wody …°C {- 30% Pn przy temp. powrotu 30°C%108,6108,5
Moc cieplna przy 80/60°C (tryb c.o.) min/maxkW4,8-20,04,8-24,0
Pojemność wodnal2,02,0
Zakres regulacji dla c.o°C25/8025/80
Zakres regulacji dla c.w.u.°C35/6035/60
Moc elektryczna dla obciążenia pełnegoW8494
Moc elektryczna w stanie czuwaniaW33
Spręż. wentylatoraPa100100
Wydajność początkowa c.w.u. przy At = 30 K (wg EN 13203-1)l/min11,513,4
Poziom mocy akustycznej w pomieszczeniu LwAdB4850
Ciężar netto032626
 

MCR HOME rysunek techniczny

 


De Dietrich – świadectwo autoryzacji uruchamiania i regulacji kotłów: MCR3 Plus, MPX, MCX, MCR Home, KALIKO, DuoTec Plus

Ceny kotłów sprawdzisz w aktualnym cenniku marki De Dietrich – Nr art. 7665802  oraz 7665803

Cennik De Dietrich

Karta techniczna z danymi

Katalogi De Dietrich

Kotły gazowe – Budowa i Remont

Kotły gazowe – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/kotly-gazowe/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx