Gres w budownictwie i wykończaniu wnętrz staje się coraz bardziej popularny – zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy korytarz.
Coraz więcej osób decyduje się na płytki wykonane z niego niż na płytki ceramiczne, co zauważa się przede wszystkim podczas procesów przeprowadzanych w obrębie kuchni i salonów.
Chociaż układanie gresu przebiega podobnie do układania płytek i wymaga wykorzystania tych samych narzędzi, jak na przykład przyrządu do cięcia płytek, krzyżyki dystansowe do płytek czy szpachelki, zawsze warto dostosowywać się do specjalistycznych rad, które pozwolą cieszyć się dobrze przygotowaną do użytkowania powierzchnią przez długi okres czasu.
Układanie gresu przede wszystkim wymaga wykorzystania zdecydowanie większych nakładów pracy, co wiąże się z koniecznością zwracania uwagi na zdecydowanie więcej szczegółów. Szczególnie istotnym procesem, poprzedzającym układanie gresu, jest zadbanie o prawidłowe przygotowanie podłoża. Powinno ono być idealnie równe i płaskie, ponieważ jest to jedyny sposób na to, aby zapewnić równomierne ułożenie dużego rozmiaru płytek, bez jakichkolwiek oznak jego zniekształcenia. W tym przypadku bardzo pomocne okazuje się prawidłowe dobranie kleju do gresu, które sprawi, że układanie gresu będzie charakteryzowało się efektami trzymającymi się przez długi czas.
Plytki podlogowe z gresu coraz chetniej wybieramy do lazienek, kuchni i korytarzy. Dlaczego plytki gresowe? Jakie ma parametry i wlasciwosci gres? Co takiego znajdujemy w plytkach gresowych i do jakich wnetrz nadaje sie konkretne wykonczenie gresu?