Spoina silikonowa – Spoinowanie Płytek
14 marca 2014
Biokominek w mieszkaniu bez komina i wszechobecnego popiołu
28 marca 2014
Pokaż wszystkie
Aranżacja wnętrza to aktualnie bardzo istotna sprawa jeśli chodzi o każde mieszkanie czy także każd

Biokominki – nowoczesna odmiana kominka

Aranżacja wnętrza to aktualnie bardzo istotna sprawa jeśli chodzi o każde mieszkanie czy dom.

Remont w chwili obecnej jest dużo bardziej komfortowy niż dawniej ponieważ dzięki wyposażeniu firm remontowych są one w stanie przeprowadzić remont o wiele efektywniej niż kiedyś. Warto więc zatrudnić solidną i renomowaną firmę remontową, aby wszystko zostało wykonane w jak najlepszym porządku i w błyskawicznym czasie. Wracając do wykończenia wnętrz to mamy tutaj duże pole do popisu. Mianowicie na rynek w ostatnim czasie weszło wiele rozwiązań, które swobodnie możemy wprowadzić do naszego mieszkania, a dawniej możliwe były one tylko do zastosowania w domu.

 

Przykładem takiego rozwiązania może być kominek, który z pewnością każdy lubi i chciałby go mieć w swoim mieszkaniu. Z przyczyn technicznych jest to jednak nie możliwe, żeby zastosować tradycyjny kominek w bloku. Jednak aktualnie pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia nam relaks w blasku płomieni.

Rozwiązaniem tym jest biokominek, czyli rodzaj kominka, który nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej. Wszystko dzięki temu, że biokominki opalane są paliwem płynnym lub żelowym na bazie alkoholu. Ponadto paliwo żelowe podczas spalania emituje odgłosy palącego się drewna, więc mimo braku drewna będziemy mieli wrażenie, że korzystamy z tradycyjnego kominka.

biokominek - gaya

Biokominek to również bardzo czyste i komfortowe rozwiązanie. Po skończeniu się paliwa nie zostaje nam popiół, jak ma się to w przypadku kominka tradycyjnego, w którym palimy drewnem. Co więcej warto wspomnieć, że rodzajów i modeli biokominków mamy na prawdę wiele.

Możemy więc dopasować taki biokominek w taki sposób, aby idealnie zgrywał się z pozostałym wystrojem wnętrza. Na rynku znajdziemy biokominki futurystyczne, lecz oprócz tego również takie, które mają standardowe i klasyczne kształty.

Biokominki idealnie wpasowuje się do wnętrza, które jest utrzymane w stylu nowoczesnym. Warto więc jednak przemyśleć całą tą sprawę i sprawić sobie tego typu rozwiązanie do naszego mieszkania. Z pewnością będziemy z tego bardzo usatysfakcjonowani.

 


Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Jestem obecny w branży budowlanej od kilkunastu lat, przechodząc każdy szczebel kariery począwszy od pomocnika na budowie a kończąc na własnej firmie budowlanej. Pragnę podzielić się moją wiedzą na stronach tego blogu.

3 Komentarze

  1. Biokominek napisał(a):

    Piękne Biokominki

  2. Remonty - Wykonczenia napisał(a):

    […] kominek, który do tej pory zawsze można było zamontować jedynie w domu. Odpowiednikiem jest biokominek, który bez najmniejszego problemu zastosować możemy w każdym mieszkaniu w […]

  3. bingo napisał(a):

    Mieszkam w bloku wkoncu kominek dla mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up