Czym jest i jak działa zmiękczacz do wody - K1
Czym jest i jak działa zmiękczacz do wody?
15 września 2020
Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła
Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła?
22 września 2020
Pokaż wszystkie
Wentylacja mechaniczna - wady i zalety - K1

Wentylacja mechaniczna - wady i zalety - K1

Wentylacja mechaniczna - wady i zalety

rekuperacja

Odpowiednia wentylacja w domu jest niezwykle ważna, ponieważ musi ona zapewniać przede wszystkim dobrą wymianę powietrza. Ma ona również bezpośredni wpływ na samopoczucie domowników, które jest tutaj najważniejsze. Tak, więc w każdym budynku powinna być sprawna i oczywiście właściwie dobrana. Obecnie bardzo popularna jest wentylacja mechaniczna, która posiada mnóstwo zalet. Jednak, czym ona jest, jak działa oraz ile tak właściwie kosztuje? Otóż jej największą zaletą jest to, że w kwestii ogrzewania można na niej sporo zaoszczędzić.

Wentylacja mechaniczna czyli tzw. rekuperacja w przeciwieństwie do grawitacyjnej nie wymaga konieczności budowy kanałów, co jest jej kolejną bardzo istotną zaletą. Wyróżnia się między innymi ogromną niezawodnością, a co najważniejsze oszczędnością energii. Wpływ wentylacji ma naprawdę ogromne znaczenie dla zdrowia, dlatego też warto zadbać o to, aby była właściwa. Tutaj należy postawić na sprawdzone rozwiązania, które są oczywiście tymi najlepszymi.

Dlaczego warto postawić na wentylację mechaniczną?

Wentylacja mechaniczna posiada wiele bardzo korzystnych zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób w nią inwestuje. Można powiedzieć, że w swoim zadaniu jest po prostu niezawodna, ponieważ gwarantuje ogromną skuteczność. Jej głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczania oraz dostarczanie świeżego. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu wywiewowi, jaki zapewnia.

Oczyszczanie i nawilżanie są jej priorytetem, w którym, jak już wcześniej wspomniano, spełnia się rewelacyjnie. Inwestycja w wentylację mechaniczną to bardzo dobra decyzja, która przyniesie naprawdę mnóstwo korzyści. Należy mieć to na uwadze, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, która dotyczy zdrowia, a także samopoczucia domowników. Nie mówiąc już o jakości pomieszczeń, która zależy przede wszystkim od odpowiedniej wentylacji. Jak widać, posiada ona mnóstwo zalet, dzięki którym sprawdza się świetnie.

rekuperacja-NK

Czy wentylacja mechaniczna to same zalety?

Jak wiadomo, wentylacja mechaniczna, jak każda inna posiada nie tylko same zalety, ale i również wady. Oczywiście nie są one, aż tak bardzo istotne, niemniej jednak warto o nich wspomnieć. Jedną z nich, która jest najbardziej istotna to bardzo wysoki koszt instalacji. Tutaj należy zainwestować w wiele mechanizmów, które niestety nie należą do najtańszych. Kolejną istotną kwestią wentylacji mechanicznej jest zapotrzebowanie na odpowiednie zasilanie. Chodzi tutaj między innymi o podłączenie do prądu.

Jak widać, początkowa inwestycja jest naprawdę spora, co w wielu przypadkach zniechęca domowników do jej zakupu. Wyżej wymienione wady nie są tak niekorzystne, jak w innych przypadkach i poza ceną nie mają większego wpływu na użytkowość. Wbrew wszystkiemu inwestycja w wentylację mechaniczną zwraca się bardzo szybko, ponieważ dzięki niej koszty związane z ogrzewaniem są znacznie niższe. Ta kwestia, powinna przekonać wiele osób do tego, że instalacja mechaniczna naprawdę się opłaca.

rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Wentylacja mechaniczna – wady i zalety

Odpowiednia wentylacja w domu jest niezwykle ważna, ponieważ musi ona zapewniać przede wszystkim dobrą wymianę powietrza. Ma ona również bezpośredni wpływ na samopoczucie domowników, które jest tutaj najważniejsze. Tak, więc w każdym budynku powinna być sprawna i oczywiście właściwie dobrana. Obecnie bardzo popularna jest wentylacja mechaniczna, która posiada mnóstwo zalet. Jednak, czym ona jest, jak działa oraz ile tak właściwie kosztuje? Otóż jej największą zaletą jest to, że w kwestii ogrzewania można na niej sporo zaoszczędzić.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *