Czym jest i jak działa zmiękczacz do wody - K1
Czym jest i jak działa zmiękczacz do wody?
15 września 2020
Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła
Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła?
22 września 2020
Pokaż wszystkie
Wentylacja mechaniczna - wady i zalety - K1

Wentylacja mechaniczna - wady i zalety - K1

Wentylacja mechaniczna - wady i zalety

rekuperacja

Odpowiednia wentylacja w domu jest niezwykle ważna, ponieważ musi ona zapewniać przede wszystkim dobrą wymianę powietrza. Ma ona również bezpośredni wpływ na samopoczucie domowników, które jest tutaj najważniejsze. Tak, więc w każdym budynku powinna być sprawna i oczywiście właściwie dobrana. Obecnie bardzo popularna jest wentylacja mechaniczna, która posiada mnóstwo zalet. Jednak, czym ona jest, jak działa oraz ile tak właściwie kosztuje? Otóż jej największą zaletą jest to, że w kwestii ogrzewania można na niej sporo zaoszczędzić.

Wentylacja mechaniczna czyli tzw. rekuperacja w przeciwieństwie do grawitacyjnej nie wymaga konieczności budowy kanałów, co jest jej kolejną bardzo istotną zaletą. Wyróżnia się między innymi ogromną niezawodnością, a co najważniejsze oszczędnością energii. Wpływ wentylacji ma naprawdę ogromne znaczenie dla zdrowia, dlatego też warto zadbać o to, aby była właściwa. Tutaj należy postawić na sprawdzone rozwiązania, które są oczywiście tymi najlepszymi.

Dlaczego warto postawić na wentylację mechaniczną?

Wentylacja mechaniczna posiada wiele bardzo korzystnych zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób w nią inwestuje. Można powiedzieć, że w swoim zadaniu jest po prostu niezawodna, ponieważ gwarantuje ogromną skuteczność. Jej głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczania oraz dostarczanie świeżego. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu wywiewowi, jaki zapewnia.

Oczyszczanie i nawilżanie są jej priorytetem, w którym, jak już wcześniej wspomniano, spełnia się rewelacyjnie. Inwestycja w wentylację mechaniczną to bardzo dobra decyzja, która przyniesie naprawdę mnóstwo korzyści. Należy mieć to na uwadze, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, która dotyczy zdrowia, a także samopoczucia domowników. Nie mówiąc już o jakości pomieszczeń, która zależy przede wszystkim od odpowiedniej wentylacji. Jak widać, posiada ona mnóstwo zalet, dzięki którym sprawdza się świetnie.

rekuperacja-NK

Czy wentylacja mechaniczna to same zalety?

Jak wiadomo, wentylacja mechaniczna, jak każda inna posiada nie tylko same zalety, ale i również wady. Oczywiście nie są one, aż tak bardzo istotne, niemniej jednak warto o nich wspomnieć. Jedną z nich, która jest najbardziej istotna to bardzo wysoki koszt instalacji. Tutaj należy zainwestować w wiele mechanizmów, które niestety nie należą do najtańszych. Kolejną istotną kwestią wentylacji mechanicznej jest zapotrzebowanie na odpowiednie zasilanie. Chodzi tutaj między innymi o podłączenie do prądu.

Jak widać, początkowa inwestycja jest naprawdę spora, co w wielu przypadkach zniechęca domowników do jej zakupu. Wyżej wymienione wady nie są tak niekorzystne, jak w innych przypadkach i poza ceną nie mają większego wpływu na użytkowość. Wbrew wszystkiemu inwestycja w wentylację mechaniczną zwraca się bardzo szybko, ponieważ dzięki niej koszty związane z ogrzewaniem są znacznie niższe. Ta kwestia, powinna przekonać wiele osób do tego, że instalacja mechaniczna naprawdę się opłaca.

rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Wentylacja mechaniczna – wady i zalety

Odpowiednia wentylacja w domu jest niezwykle ważna, ponieważ musi ona zapewniać przede wszystkim dobrą wymianę powietrza. Ma ona również bezpośredni wpływ na samopoczucie domowników, które jest tutaj najważniejsze. Tak, więc w każdym budynku powinna być sprawna i oczywiście właściwie dobrana. Obecnie bardzo popularna jest wentylacja mechaniczna, która posiada mnóstwo zalet. Jednak, czym ona jest, jak działa oraz ile tak właściwie kosztuje? Otóż jej największą zaletą jest to, że w kwestii ogrzewania można na niej sporo zaoszczędzić.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frania
Frania
2 lat temu

Same zalety poza jedną jedyną wada którą jest koszt instalacji

1
0
Podziel się swoją opiniąx