Koszty ogrzewania domu - porównanie różnych rozwiązań grzewczych w stosunku do pompy ciepła
Koszty ogrzewania domu – porównanie różnych rozwiązań grzewczych w stosunku do pompy ciepła
8 lutego 2019
Certyfikat santech - odkurzacze
Certyfikat – dobór, montaż, instalacja odkurzaczy centralnych
12 lutego 2019

SikaMur ® - InjectoCream

Iniekt na bazie silanów do ochrony przed wilgocią kapilarną

sikamur

SikaMur®-InjectoCream jest nowoczesnym materiałem umożliwiającym ochronę przed wilgocią kapilarną. Ma konsystencję pasty i pakowany jest w 600 ml kiełbaski. Zaaplikowany przy pomocy pistoletu w odpowiednio wywiercone otwory w spoinie muru, rozprzestrzenia się dyfuzyjnie w zawilgoconej ścianie tworząc nie przepuszczającą wody barierę i zapobiega zawilgoceniom w przyszłości.

Zastosowanie SikaMur®-InjectoCream jest używany do ochrony przed podciąganiem kapilarnym wilgoci w większości rodzajów konstrukcji murowych jak:

- Ścian z cegły

- Ścian trójwarstwowych

- Ścian z nieregularnych bloków kamiennych i z wypełnieniem gruzem


- Łatwość montażu (niewielkie ryzyko błędu wykonawczego)

- Jednoskładnikowy, gotowy do użycia

- Szybkość aplikacji (nie trzeba czekać aż iniekt wniknie w podłoże)

- Nie trzeba wykonywać wstępnego uszczelnienia wokół otworu iniekcyjnego (jest to wymagane przy iniekcji ciśnieniowej)

- Szybkość iniekcji (nie trzeba czekać z pompowaniem iniektu jak w systemie iniekcji ciśnieniowej ani dolewać materiał jak w przypadku iniekcji grawitacyjnej)

- Nie wymaga stosowania specjalistycznych pomp

- Rozlania i zabrudzenia praktycznie zostały wyeliminowane (nie ma problemu z wyciekami iniektu z pomiędzy elementów ściany)

- Materiał w postaci koncentratu, zawierający ponad 60% składników aktywnych (im mniej składników nieaktywnych wprowadzimy w ścianę tym skuteczniejsze będzie działanie)


  • Bardzo małe straty podczas aplikacji

  • Nie stwarza zagrożenia, nie jest żrący ani palny, nie jest iniekowany pod ciśnieniem

  • Niewielka ilość odpadów opakowaniowych

  • Brak ryzyka wystąpienia wykwitów (jak w przypadku podobnych systemów nabazie silikonów)


Wykonanie otworów

W celu optymalizacji efektów pracy, musi być użyta właściwa ilość materiału SikaMur®-InjectoCream-100. System wymaga, aby wiercone otwory miały średnicę nie mniejszą niż 12 mm, i były w odstępach poziomych nie większych niż 120 mm.

Głębokość wierconych otworów przy różnych grubościach ścian podana jest w tabeli poniżej. W przypadku innych grubości, różnica pomiędzy grubością muru, a głębokością otworu, nie może być większa niż 40 mm (optymalnie dno otworu powinno znajdować się ok. 40 mm od zewnętrznej powierzchni muru). Wiercić poziomo w spoinie, najlepiej w narożach cegieł, tak jak to pokazano na poniższych rysunkach, które podają częściej i rzadziej stosowane rodzaje wiązania cegieł w murze.

Po wykonaniu otworów każdy z nich musi być starannie oczyszczony i odpylony odkurzaczem i/lub sprężonym powietrzem.

Głębokości odwiertów o średnicy 12 mm wymaganych przy stosowaniu SikaMur®-InjectoCream-100 przy różnej grubości ścian:

Grubość ściany110 mm220 mm330 mm440 mm
Wymagana długość odwiertu100 mm190 mm310 mm420 mm
Odstępy miedzy otworami120 mm120 mm120 mm120 mm
sikamur - wiercenie otworów

Przygotowanie

Jeżeli jest to konieczne należy zdjąć okładzinę ściany fundamentowej (cokół, tynk itp), tak aby odsłonić strukturę muru i wyeksponować spoiny. Należy zmierzyć grubość ścian i ustawić odpowiednio ogranicznik głębokości wiertarki, tak aby otwór miał wymaganą głębokość.

Temperatura otoczenia

Prace iniekcyjne należy prowadzić w temperaturze nie niższej niż 0°C, dodatnia temperatura powinna się utrzymać przez 48 godzin od aplikacji materiału tak aby materiał odpowiednio wniknął w podłoże.

Zużycie materiału

Wymagana ilość opakowań

Długość ścianyGrubość ściany
110 mm220 mm330 mm440 mm
10 m1,53,05,17,0
20 m3,06,010,213,0
30 m4,69,015,321,0
40 m6,112,020,428,0

Instrukcja aplikacjisikamur instrukcja aplikacji

Iniekcja

Włożyć rurkę iniekcyjną pistoletu jak najgłębiej w uprzednio wywiercony otwór.

Naciskając spust pistoletu wypełnić otwór SikaMur®-InjectoCream do głębokości 1 cm od powierzchni. Przy zabezpieczaniu muru trójwarstwowego z jednej strony wypełnić całe otwory w obydwu ścianach.

Wokół miejsc iniekcji mogą pojawić się niewielkie białe plamki. W razie ich wystąpienia można je łatwo usunąć szczotką, po wyschnięciu.

Ile kosztuje SikaMur ® - InjectoCream

Cena SikaMur ® - InjectoCream podana została według cennika 2018 ma charakter informacyjny oraz może różnić się od ceny podanej w sklepie

SikaMur ® - InjectoCream

105PLN

Krem iniekcyjny


Pistolety do SikaMur

Cena pistoletów do SikaMur podana została według cennika 2018 ma charakter informacyjny oraz może różnić się od ceny podanej w sklepie

Pistolet ręczny do opakowania foliowego BHP 600

199PLN

Index PS/52/39

Pistolet pneumatyczny do opakowania foliowego BLP 600

750PLN

Index PS/52/40


Przed przystąpieniem do prac zapoznaj się z dokumentacja techniczną produktu !

Chcesz ochronić budynek przed wilgocią kapilarną? Jedynym skutecznym na to sposobem jest SikaMur®-InjectoCream. Produkt dostępny jest w formie pasty pakowanej w kiełbasach po 600 ml każda. Aplikacja odbywa się przy użyciu pistoletu, bezpośrednio do wywierconych w ścianie otworów. Produkt zapobiega zawilgoceniu ścian w przyszłości i stanowi barierę ochronną dla wody. Gdzie można zastosować SikaMur®-InjectoCream? W ścianach z cegieł, ścianach trójwarstwowych, jak i w ścianach wykonanych z nieregularnych bloków kamiennych.

SikaMur – InjectoCream jest odpychającym wodę żelem do osuszania murów, wciskanym przy użyciu prostego pistoletu w serię wydrążonych otworów w warstwie muru w celu odtworzenia izolacji poziomej muru i zapobiegnięciu podciągania kapilarnego wody. Nie stosuje sie specjalnych pomp do iniekcji. Wstrzyknięty materiał będzie rozprzestrzeniał sie w wilgotnej ścianie i utworzy barierę dla podnoszącej się wilgoci.

Tamowanie przecieków w prawie wszystkich typach murów: murów z cegły pełnej i bloczków murów z pustaków murów kamiennych w których tworzy barierę przeciwko przenikaniu wody i wilgoci. SikaMur®- InjectoCream może być stosowany razem z zaprawą SikaMur®

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx