Pomieszczenia z wymaganiami ESD – zastosowanie posadzki Sikafloor
Pomieszczenia z wymaganiami ESD – zastosowanie posadzki Sikafloor
2 sierpnia 2017
Tweetop Floor – ogrzewanie i chłodzenie podłogowe
4 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Błędy popełniane przy wykonywaniu posadzki żywicznej

Błędy popełniane przy wykonywaniu posadzki żywicznej

Błędy popełniane przy wykonywaniu posadzki żywicznej

Posadzka żywiczna jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Kiedyś zarezerwowana dla obiektów przemysłowych, dziś coraz częściej jest wykorzystywana także w domach jednorodzinnych. Istotne jest jednak to, aby ją właściwie wykonać. Niewłaściwie przygotowane podłoże oraz inne błędy mogą spowodować, że posadzka żywiczna nie będzie się aż tak dobrze sprawdzała.

Przygotowanie podłoża

Posadzki żywiczne układane są na podłożu betonowym. Musi ono zostać właściwie przygotowane, aby nie wchodziło w reakcję z masą żywiczną. Wilgotność betonu nie powinna przekraczać 4%, ponieważ może to spowodować powstanie zjawiska osmozy. W reakcji poliuretanu z wilgocią wydziela się dwutlenek węgla, który powoduje powstawanie na powierzchni posadzki pęcherzy i pofałdowań. ( zobacz również nasz wpis jak domowym sposobem sprawdzić wilgotność posadzki – kliknij tutaj )

Istotne jest, aby właściwie przygotować podłoże betonowe. Powinno ono zostać oczyszczone z substancji oleistych, a także z kurzu. Nawet niewielkie zanieczyszczenia mogą spowodować odpryski posadzki. Błędem jest zmywanie zanieczyszczonej nawierzchni rozpuszczalnikami, gdyż zwiększają one tylko przenikanie tłuszczu w podłoże. Należy zadbać o to, aby powierzchnia nie była zbyt mocno złuszczona – w przypadku dużego złuszczenia należy wymienić podkład na nowy. Dzięki temu posadzka żywiczna będzie właściwie przylegała.

Należy także pamiętać, aby nigdy nie układać posadzki żywicznej na niedojrzałym betonie. W procesie dojrzewania betonu zanika około 50–70% rys skurczowych, które, jeśli ten czas zostanie skrócony, mogą zostać przeniesione na żywicę.

Zabezpieczenie posadzki

Pamiętaj, aby właściwie zabezpieczyć posadzkę na etapie jej wykańczania. Warto przestrzegać terminów nakładania kolejnych warstw posadzki, tak aby w czasie prac nie doszło do jej zawilgocenia ani zanieczyszczenia.

Zwracając uwagę na te czynniki, można będzie wykonać posadzkę prawidłowo.


Zobacz naszą ofertę żywic

Sika – Remont

Sika – Remont

Sika to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji produktów chemicznych dla branży budowlanej i przemysłowej. Dystrybuuje swoje produkty do ponad 80 krajów na całym świecie.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/732-sika

 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
5 lat temu

Posadzki takie są coraz popularniejsze w domach

1
0
Podziel się swoją opiniąx