Powietrzne pompy ciepła do przygotowania c.w.u. Bosch Compress 4000 DW Bosch Compress 5000 DW 2
Poznaj powietrzne pompy ciepła, dzięki którym przygotujesz c.w.u: Bosch Compress 4000 DW i Bosch Compress 5000 DW
6 września 2018
Ogrzewanie domu pompą ciepła – koszty
Ogrzewanie domu pompą ciepła – koszty
11 września 2018
Pokaż wszystkie

Überschwemmtes Wohnzimmer - Wasserschaden - Hochwasser

Osuszanie mieszkania po zalaniu – jak zrobić to skutecznie ?

O zalanie mieszkania nie trudno. Wystarczy awaria wodociągu lub kanalizacji, aby doszło do tragedii. Gdy to się stanie, nie pozostaje nic innego, jak tylko osuszyć mury i doprowadzić lokal do stanu używalności.

Jeżeli do zalania doszło podczas upalnego lata, pierwszym, co powinniśmy zrobić jest otwarcie wszystkich okien i drzwi. Należy poczekać, aż w naturalny sposób mury wyschną. Jednak, trzeba wziąć pod uwagę, że suszenie murów w warunkach naturalnych może trwać nawet kilka miesięcy, a nasz klimat na pewno nie będzie temu sprzyjał. Osuszanie pomieszczeń przyspiesza także ich ogrzewanie. Najlepiej jednak wykorzystać do tego celu profesjonalne urządzenia, jakimi są osuszacze.

Jak usunąć wilgoć ze ścian ?

Osuszacze powietrza działają podobnie, jak lodówka. Absorbują wilgoć ze ścian i innych elementów budynku oraz skraplają wodę do zbiorników lub wydmuchują parę wodną na zewnątrz przez piony wentylacyjne. Moc urządzenia należy dobrać w zależności od stopnia zalania budynku. Działanie osuszaczy należy wspomagać wentylatorami promieniowymi lub osiowymi. Wymuszą one cyrkulację powietrza, co odciąży nieco pracę osuszacza i przyspieszy proces suszenia. Istotne jest, by urządzenia osuszające miały wbudowany higrostat kontrolujący wilgotność w pomieszczeniu. Jeżeli wilgotność będzie spadała zbyt szybko, może dojść do zniszczenia drewnianych elementów wyposażenia.

Jak pozbyć się wody spod podłogi ?

Kolejnym problemem, z jakim może się spotkać jest usuwanie wody spod podłogi. Wilgoć, która się tam znajdzie, nie ma możliwości samoistnego odparowania. Jeżeli się tym nie zajmiemy, dojdzie do uszkodzenia konstrukcji i rozrostu grzybów. W najgorszych przypadkach konieczny jest demontaż podłogi, skucie szlichty i wymiana wszystkiego, co tam się znajduje. Szybszą metodą będzie jednak zastosowanie specjalnego urządzenia przepuszczającego przez styropian suche powietrze. Trzeba jednak wykonać kilka otworów w posadzce. Proces takiego suszenia należy poprzedzić dokładnym sprawdzeniem dokumentów technicznych budynku, aby wykryć ewentualne przewody wodno-kanalizacyjne i instalacje elektryczne.


Osuszanie i usuwanie wilgoci – osuszacz powietrza – wynajem

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx