Elastyczny wodoszczelny klej i hydroizolacja do płytek ceramicznych, kamiennych itp.
29 lipca 2015
Biel i beż klasyczne rozwiązanie w łazience
6 sierpnia 2015

Naprawić lub wykończyć balkon można na wiele sposobów, do tej pory do najpopularniejszych form zwieńczenia płyty balkonu  lub tarasu było wykończenie płytkami ceramicznymi bądź deskami tarasowymi układanymi bezpośrednio na izolację z papy.

Ostatnio jednak coraz większą popularność zdobywają systemy firmy Sika, są to systemy oparte na żywicach poliuretanowych, o wysokich walorach estetycznych a w przypadku podstawowego Systemu Sika Balcony standard – deklasującego pod względem kosztów konkurencję – wykończenie balkonu lub tarasu jest w tym systemie prawie 4 krotnie tańsze niż położenie płytek ceramicznych.

Poniżej szczegółowe wyliczenia kosztów naprawy / wykończenia tarasu lub balkonu

Zestawienie można pobrać w fornie pdf tutaj – Porównanie systemów tarasowych -Sika vs Płytki vs Deski kompozytowe

Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 01Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 02 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 03Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 04 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 05 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 06Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 07 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 08 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 09Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 10 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 11 Porównanie cen naprawy balkonu i tarasu 12

 

Ceny systemów dostępne na stronie https://remont.biz.pl/sklep/734-hydroizolacja-elastycznych-powlok-na-nowych-i-starych-podlozachRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Halina Mielnik-Paja
Halina Mielnik-Paja
7 lat temu

Witam! Na dwóch balkonach mam położone płytki ceramiczne na podłożu betonowym/wylewce/,bez izolacji.Płytki fugowane fugą mrozoodporną.Od kilku lat następuje kruszenie i niszczenie fug w szczelinach,w związku z czym podczas opadów woda przecieka przez szczeliny i kapie woda,widać wykwity,odpada płatami od spodu tynk zewnętrzny.
Myślę,że remont z ponownym położeniem płytek jest bezcelowy-przecież znów sie powtórzy sprawa z fugami.Może jakas izolacja by pomogła,ale…
Co Pan by radził w tym wypadku,jak to jest z tym systemem Sika,czy można ten materiał położyć na istniejące płytki.
Bardzo proszę o odpowiedź i poradę.Pozdrawiam Halina

Gosia
Gosia
3 lat temu

Witam czy system ten mozna takze zastosowac na schodach zewnetrznych ?

Michał
Michał
3 lat temu

Witam, Czy systemy sika balcony można zastosować na istniejącej hydroizolacji na tarasie?

Michał
Michał
3 lat temu

Problem jest w tym, że nie wiadomo co deweloper zastosował na tarasie. Taraz został przygotowany w teorii pod płytki ceramiczne. Przy łączeniach okapów występują niebieskie taśmy uszczelniające.

8
0
Podziel się swoją opiniąx