Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budownictwo jednorodzinne
Witam. Interesuje mnie konkretny temat czyli budownictwo jednorodzinne. Mianowicie posiadam działkę ok 1ha i nie wiem jaki dom najlepiej na niej zbudować. Budżet też mam trochę ograniczony a chciałbym, żebo dom był dosyc spory. Mógłbym prosić o porady?
Odpowiedz
Jak duży ten dom chcesz wybudować ?
Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest zainteresowany budownictwem jednorodzinnym i ma mnóstwo pytań na ten temat, to warto zajrzeć na blog budowlany gdzie na pewno znajdzie się odpowiedzi na wiele ważnych pytań z tej dziedziny. Blog ma charakter ekspercki, ale jest pisany bardzo przystępnym językiem, więc praktycznie każdy ma szansę dowiedzieć się wiele w kwestii budowania swojego domu.
Odpowiedz
Tutaj s3-bud.pl są namiary na firmę, która oferuje kompleksowe rozwiązania. Budują domy i zajmują się wykańczaniem. Na stronie można obejrzeć ich realizacje. Cenowo wypadają ok. Poza tym wybierając firmę, która zrobi wszystko od początku do końca można naprawdę wiele zaoszczędzić.
Odpowiedz
Myśląc o budowie domu nie można zapomnieć o akustyce budynku. W ramach projektowania ochrony przed hałasem i drganiami wykonuje się szereg różnorodnych pomiarów akustycznych. Pomiary wstępne pozwalają określić założenia projektowe, np. rozwiązania konstrukcyjne budynku w zależności od poziomu drgań gruntu w lokalizacji posadowienia budynku lub poziom hałasu w otoczeniu budynku. Trzeba o tym pamiętać jeszcze na etapie projektowania bo później będzie już za późno i będziemy mieli ogromny problem.
Odpowiedz
Ratoman napisał(a):Witam. Interesuje mnie konkretny temat czyli budownictwo jednorodzinne. Mianowicie posiadam działkę ok 1ha i nie wiem jaki dom najlepiej na niej zbudować. Budżet też mam trochę ograniczony a chciałbym, żebo dom był dosyc spory. Mógłbym prosić o porady?

Mało informacji podajesz. Jeśli nie masz za bardzo pojęcia o budownictwie to polecam skonsultować się z architektami. Oni pomogą także wybrać materiały. Aktualnie najczęściej stosowany jest Betblok jeśli chodzi o bazową konstrukcję. Daje możliwość szybkiego rozłożenia konstrukcji
Odpowiedz
Przy budowie domu bardzo ważny jest projekt. Chce w niedługim czasie się stawiać dlatego jest to dla mnie takie ważne.
Odpowiedz
Firma budowlana Fachman z Mielca deklaruje, że dom pod klucz są w stanie postawić za 170 tys. zł. Myślę , że to realna kwota, a z tego co wiem to ta firma cieszy się dużym uznaniem. Są rzetelni i zatrudniają bardzo dobrych fachowców. Może warto się zainteresować?
Odpowiedz
Zgłębiał ktoś może temat domów hybrydowych?
Odpowiedz
Mnie natomiast bardzo do gustu przypadły takie projekty archido.pl. Co najważniejsze mamy tutaj dużą różnorodność i można zdecycodować się na propozycje bardziej tradycyjną, bądź też nowoczesny budynek. Poza tym wizualnie prezentują się one moim zdaniem świetnie i chętnie zamieszkałabym w jednym z nich.
Odpowiedz
Od niedawna prosperuje portal przytulny.pl w 100% poświęcony jest budowie domów, artykuły są przemyślane i dobrze skonstruowane
Odpowiedz
Przy budowie domu nie pomiń istotnej sprawy jakim jest ocieplenie elewacji i poddasza, dobrym izolatorem jest piana PUR która izoluje nie tylko termicznie ale i akustycznie, firma hermetiksystem.pl zgodnie z umową ociepliła u mnie poddasze i zrobili to w trzy dni!!!
Odpowiedz
Jak dom ma być duży, to warto wcześniej dobrze przemyśleć sposób jego ogrzewania. Bo to jednak ogrzewanie zawsze generuje największe koszty, jeśli chodzi o utrzymanie domu. Dobrym pomysłem jest ogrzewanie domu gazem - bo jest to wygodna i stosunkowo tania opcja. Kwestią jest tylko wybór dobrego kotła, ale to już trzeba dopasować i jego moc i funkcje do twoich oczekiwań. Zajrzy sobie na stronę firmy Bongioanni - mają bardzo dobre kotły (wszystkie są produkowane przez renomowanych producentów europejskich) no i dają na nie 5 lat gwarancji. Co moim zdaniem najlepiej świadczy o ich wysokiej jakości.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości