Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom za 200 000
#1
Tak się zastanawiam czy jest możliwe wybudować dom za mniej niż 200 000 jak myślicie ?
Reply
#2
Nie za bardzo, chyba że wszystko będziesz robił sam
Zobacz mój blog - http://dociekliwy.co.pl/
Reply
#3
Jak masz mniej niż 200 k nawet się nie zarażaj budową domu
Reply
#4
Dokładnie tak jak pisze morfeusz szkoda twojego zdrowia
Zobacz mój blog - http://dociekliwy.co.pl/
Reply
#5
Myślę że da radę, choć koszta dzisiaj są dosyć wysokie. Nie ma więc co liczyć na duży dom, a i materiały będą jakościowo przeciętne. Lepiej jeszcze pozbierać jeśli jest taka możliwość.
Reply
#6
Za 200 tysięcy możesz sobie co najwyżej postawić 60 metrową chatkę Smile A tak poważnie rzecz biorąc, to teraz bardzo podrożały zarówno materiały jak i usługi. Nie wiem czy to o 100 tysięcy nie za mało. Oczywiście zależy w jakim regionie budujesz i czy będziesz to robił sam, czy zatrudnisz ekipę... Myślę jednak, że to będzie bardzo bardzo trudne zadanie Smile
Reply
#7
Oczywiście, że jest to możliwe. Jednakże na całkowity koszt budowy domu składa się wiele czynników. Są nimi przede wszystkim materiały i prace budowlane.
Reply
#8
Może zamiast budowy warto rozważyć jednak zakup domu od dewelopera? Przy takim budżecie może być ciężko postawić coś własnoręcznie.
Reply
#9
Jak będziesz robił sam z nieodpłatną pomoca rodziny i znajomych, to możesz się wyrobić w 200 000, ale oczywiście nie jakąś ogromną hacjendę, a mały domek jednorodzinny. Materiały są teraz tak drogie, że naprawdę ciężko w takich pieniądzach postawić dom. A co dopiero o jego wykończeniu i umeblowaniu... Może tak jak mówi Engler, poszukaj jakiejś ciekawej oferty u dewelopera z okolicy? Sądzę, ze wyjdzie znacznie taniej
Reply
#10
Budowa takiego domu jak najbardziej jest możliwa, trzeba tylko wybrać odpowiedni projekt. Projektów jest teraz bardzo dużo.
Reply
#11
Możliwe - najlepiej w technologii szkieletowej. Oczywiście w to nie będziemy wliczali też kosztów zakupu działki. Myślę, że przy takich założeniach można by było wybudować dom do stanu zamkniętego surowego o powierzchni nawet do 100 metrów kwadratowych.
Reply
#12
Przy planowaniu budowy trzeba pamiętać o bardzo wielu rzeczach. Zastanawiałem się czy sam temu wszystkiemu podołam i wtedy postanowiłem że zgłoszę się do firmy FACHMAN z Mielca , która pomoże mi przy budowie domu. Bez nich na pewno bym sobie nie poradził.
Reply
#13
Budowa domu to naprawdę poważna inwestycja, która będzie się za nami ciągnęła przez całe życie, dlatego od razu należy wykonać ją prawidłowo i z głową. Na szczęście mi pomogli fachowcy z dam-bud i dość szybko uporaliśmy się z wyceną poszczególnych komponentów.
Reply
#14
Podstawowa kwestia to jakiego domu szukamy w tej cenie. Najkorzystniejsze pod względem kosztów budowy są domy parterowe, o prostej bryle i dachu dwuspadowym
Reply
#15
Oczywiście, że możliwym jest wybudowanie domu w tej kwocie, tylko pozostaje szereg czynników które należy podać, np: czy masz już działkę, na jaką firmę budowlaną padnie wybór oraz na jakie materiały się zdecydujesz. To takie najprostsze szczegóły od których trzeba zacząć.
Reply
#16
A co powiecie o tych projektach archido.pl ? Moim zdaniem są naprawę niezłe. Fajne jest to, że można zobaczyć jak taki dom będzie wyglądał. Projekty są niedrogie, a naprawdę świetne. Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Reply
#17
Jest to możliwe. Będzie to jednak niewielki domek wybudowany z tańszych materiałów. I na pewno nie przez firmę, ale systemem gospodarczym. Czyli takim, w którym wiele rzeczy wykonamy samodzielnie (piszę tutaj głównie o tych łatwiejszych pracach wykończeniowych ponieważ to wykończeniówka zwykle pochłania nawięcej funduszy)

Polecam przejrzeć sobie gotowe projekty domów jednorodzinnych na stronach biur projektowych.Zwykle przy projektach podane sa informacje o wstepnej wycenie domu w kilku systemach budowy.
Reply
#18
Dom za 200 000zł? Da radę Smile W sumie to ja nie przepłacałbym na materiałach, ale ma być solidnie Smile
...
Reply
#19
Firma budowlana Fachman z Mielca, która zajmuje się stawianiem domów "pod klucz", deklaruje , że koszt budowy może się zamknąć w 170 tys. zł . Myślę, że to realna deklaracja. Chyba, że inwestor zażyczy sobie materiałów z górnej półki cenowej Smile
Reply
#20
W 200tys można spokojnie się wyrobić, jak chcesz dowiedzieć się w jaki sposób można w dzisiejszych czasach zaoszczędzić podczas budowy domu, to koniecznie poszukaj informacji na blogach
Reply
#21
(2018-01-23, 13:36:54)turtul Wrote: W 200tys można spokojnie się wyrobić, jak chcesz dowiedzieć się w jaki sposób można w dzisiejszych czasach zaoszczędzić podczas budowy domu, to koniecznie poszukaj informacji na blogach

Za 200 000 pod warunkiem że budujesz w systemie gospodarczym
Reply
#22
200 000 może braknąć nawet systemem gospodarczym, np. kotłowni sam nie zrobisz
Reply
#23
No niestety wszystkiego sam nie zrobisz np. ocieplenie poddasza pianą PUR (podobno teraz najlepsza) jak widziałem chłopaków z firmy hermetiksystem.pl przy pracy to nie masz takich możliwości by to wykonać samemu.
Reply
#24
Bardzo optymistyczna perspektywa i wykonalna, ale w sytuacji, gdy masz żonę z ziemskim posagiem i dodatkowo jesteś okrzyknięty mianem "złotej rączki" i wiele robisz sam. Mój mąż też próbował działać na własna rękę, ale parę rzeczy szybko go przerosło. Obecnie zaufał ekipie, ale ma nad wszystkim kontrolę.
Reply
#25
Fajnie, że chcesz się wybudować. Nie ma jak to mieć swój własny kąt. Ja też będę budować swój dom na przyszły rok. Póki co jednak sporo czytam na temat różnych rozwiązań czy usług. W końcu chce wybudować coś solidnego.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)