Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki oczyszczacz powietrza w rosądnej cenie?
#1
Smog to spory problem, bo jednak większość z nas użytkuje starego typu piece węglowe. Chciałbym zakupić oczyszczacz powietrza do mieszkania, o powierzchni 54 m kw. Takie typowe 2 pokoje z kuchnią. Zapytam w prost, jaki oczyszczacz powietrza polecacie i jaki budżet trzeba szykować na ten cel?
Odpowiedz
#2
(2018-10-07, 09:19:16)person napisał(a): Smog to spory problem, bo jednak większość z nas użytkuje starego typu piece węglowe. Chciałbym zakupić oczyszczacz powietrza do mieszkania, o powierzchni 54 m kw. Takie typowe 2 pokoje z kuchnią. Zapytam w prost, jaki oczyszczacz powietrza polecacie i jaki budżet trzeba szykować na ten cel?

Polecamy - https://remont.biz.pl/sklep/oczyszczacze...-P22V.html
Odpowiedz
#3
W przypadku oczyszczaczy powietrza trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii:
- filtry, powinny być w stanie odfiltorwać zarówno zarodniki grzybów, kurz, sierść, zawieszone pyły, PM 2,5, PM10, alergeny czy nawet szkodliwe gazy jak cząstki czadu.
- głośność pracy - ma to znaczenie, zwłaszcza gdy oczyszczacz będzie pracował w pomieszczeniu w którym śpimy.
- czujnik jakości powietrza - warto, aby oczyszczacz był w nie wyposażony i sterowany przy ich pomocy - bo wiadomo, że skoro powietrze jest gorszej jakości, to trzeba włączyć jakiś szybszy bieg, zwiększyć wydajność. Proponuję sprawdzić modele od Alfda np Alfda ALR300 lub Alfda ALR550 - które spełniają powyższe kryteria.
Odpowiedz
#4
Najważniejsze to zwrócić uwagę na filtry. Filtr HEPA wydaje się być naturalnym wyborem. Na rynku jest kilka modeli, których proces oczyszczania opiera się na innych zasadach (np. wyłącznie elektrostatyce), ale nie miałem okazji ich testować, jak również nie dotarłem do wiarygodnych testów na ich temat. Dlatego osobiście pozostaję przy sprawdzonym filtrze HEPA.

Drugim, moim zdaniem obowiązkowy filtrem, jest wkład z węgla aktywnego.

Dobre funkcje to:
nawilżanie powietrza
jonizowanie
oraz cichosć pracy (szczegolnie,ze czesto oczyszczacz znajduje się w sypialni)

Polecam blueair, ewentualnie blaupunkt.
Odpowiedz
#5
Oczyszczacz ideal. Większy model do 70 m², z filtrem HEPA, węglowym, jonizatorem i powłoką antybakteryjną. Stosunkowo cichy i pracuje w czterech trybach pracy + tryb automatyczny + tryb nocny. Full wypas i niecałe 2k
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości