Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dachówka wulkaniczna - warto?
#1
Panie i Panowie, serdeczne dzień dobry. Mam tutaj oto takie pytanie. Buduję sobie domek w miejscu, gdzie wiatr lubi mocniej zawiać a zimy bywają ostre. Z tego też powodu dość intensywnie myślę o tym, jaki to dach będzie dla mnie najlepszym wyborem. Więc, przeglądając Internet (i nieco sugerując się opinią kuzyna, który na rzeczy się zna – a tak mi się przynajmniej wydaje) zainteresowała mnie dachówka wulkaniczna, a konkretnie model Corona. Swoje wiem, ale nie jestem też wielkim ekspertem, stąd wolę zasięgnąć opinii dotyczącej takiego rodzaju dachówki. Firma wygląda bardzo w porządku, jak pisałem kuzyn się u nich zaopatrywał i do jego dachu nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast czy możecie mi powiedzieć, czy to na pewno będzie odpowiedni dla mnie wybór - w sensie dachówki wulkanicznej – kierując się przede wszystkim kryterium „pogodowym”, powiedzmy?
Odpowiedz
#2
Pierwszy raz słyszę o takich dachówkach. A co niby w nich jest lepszego od zwykłych dachówek, że uważasz że będą bardziej odporne na wiatr czy mrozy? I ciekawy jestem ile takie coś kosztuje. U mnie brat ostatnio krył dach i wybrał sobie dachówkę kompozytową Tileco. To jest jak dla mnie fajna opcja, bo dachówka jest lekka, a bardzo wytrzymała ( producent daje gwaramcję na 50 lat - co o czymś świadczy).
Odpowiedz
#3
Przyzna się, że dla mnie to też jakaś nowość. Najlepiej byłoby się spytać jakiś fachowców. Wiesz budową konstrukcji dachu zajmuje się firma wpwinvest . Oferują oni takie rozwiązania jak wiązary wykonane w technologii płytek kolczastych. Myślę, że oni mogą wiedzieć coś więcej nawet i w temacie odpowiedniego pokrycia dachu.
Odpowiedz
#4
nie warto, ze swojego doswiadczenia polecam hydroizolacje dachów jest to bardziej korzystne ekonomicznie.
Odpowiedz
#5
Ja się cieszę, ze firma Bozer udostępniła mi podest ruchomy bo firma, która robiła dach zrobiła to dobrze jednak musieliśmy już na własną rękę jedną dość istotną poprawkę. Tak poza tym to wszystko okej, a co do wulkanicznej dachówki to bardzo polecam, bo sam mam takie Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości