Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dachówka wulkaniczna - warto?
#1
Panie i Panowie, serdeczne dzień dobry. Mam tutaj oto takie pytanie. Buduję sobie domek w miejscu, gdzie wiatr lubi mocniej zawiać a zimy bywają ostre. Z tego też powodu dość intensywnie myślę o tym, jaki to dach będzie dla mnie najlepszym wyborem. Więc, przeglądając Internet (i nieco sugerując się opinią kuzyna, który na rzeczy się zna – a tak mi się przynajmniej wydaje) zainteresowała mnie dachówka wulkaniczna, a konkretnie model Corona. Swoje wiem, ale nie jestem też wielkim ekspertem, stąd wolę zasięgnąć opinii dotyczącej takiego rodzaju dachówki. Firma wygląda bardzo w porządku, jak pisałem kuzyn się u nich zaopatrywał i do jego dachu nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast czy możecie mi powiedzieć, czy to na pewno będzie odpowiedni dla mnie wybór - w sensie dachówki wulkanicznej – kierując się przede wszystkim kryterium „pogodowym”, powiedzmy?
Reply
#2
Pierwszy raz słyszę o takich dachówkach. A co niby w nich jest lepszego od zwykłych dachówek, że uważasz że będą bardziej odporne na wiatr czy mrozy? I ciekawy jestem ile takie coś kosztuje. U mnie brat ostatnio krył dach i wybrał sobie dachówkę kompozytową Tileco. To jest jak dla mnie fajna opcja, bo dachówka jest lekka, a bardzo wytrzymała ( producent daje gwaramcję na 50 lat - co o czymś świadczy).
Reply
#3
Przyzna się, że dla mnie to też jakaś nowość. Najlepiej byłoby się spytać jakiś fachowców. Wiesz budową konstrukcji dachu zajmuje się firma wpwinvest . Oferują oni takie rozwiązania jak wiązary wykonane w technologii płytek kolczastych. Myślę, że oni mogą wiedzieć coś więcej nawet i w temacie odpowiedniego pokrycia dachu.
Reply
#4
nie warto, ze swojego doswiadczenia polecam hydroizolacje dachów jest to bardziej korzystne ekonomicznie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)