Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie fundamentu
#1
Dlaczego ociepla się fundament ?
Odpowiedz
#2
Ciepło z budynku nie będzie uciekać w grunt, zimno z gruntu nie będzie wnikać do domu
Odpowiedz
#3
Ocieplamy by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania
Odpowiedz
#4
Trudno jest nauczyć się czegoś samemu na temat budowania, na kursy trzeba marnować masę czasu
Odpowiedz
#5
Ocieplanie sporo daje jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła w budynku, u nas dodatkowo będzie robiona hydroizolacja fundamentów, żeby wilgoć nie wchodziła. Grunt na działce jest przepuszczalny dla wody więc trzeba zadziałać żeby potem większych szkód nie było.
Odpowiedz
#6
Hydroizolacja fundamentu chroni na przykład przed promieniowaniem słonecznym i innymi szkodliwymi warunkami
Odpowiedz
#7
Fundament ociepla się przede wszystkim dlatego, aby oddzielić izolacją fundamenty od ściany. To znaczy, że nie należy budować ścian bezpośrednio na fundamencie, gdyż tak wybudowany dom, jest szczególnie narażony na występowanie w nim wilgoci oraz grzybów. Ponadto, aby w domu nie występowała wilgoć, należy zadbać o odpowiednią wentylację i przepuszczalność powietrza oraz prawidłowe ogrzewanie domu. Jeżeli jednak mieszkamy w domu, w którym nie mamy już możliwości odizolowania fundamentów od ścian i w którym pojawiła się wilgoć na ścianach. Jedynym ratunkiem jest zastosowanie specjalnych preparatów przed malowaniem ścian, czyli odpowiednie przygotowanie powierzchni poprzez zastosowanie dobrego jakościowo preparatu gruntującego. Po gruntowaniu należy pomalować ściany dobrej jakości podkładem.
Odpowiedz
#8
A czy ktoś z was ocieplał fundamenty za pomocą piany PUR? Znalazłem taką ofertę na stronie firmy Ewa PUR - wygląda to bardzo dobrze, ale ciekawy jestem czy ktoś wie, jak to wychodzi w praktyce. Wiadomo piana PUR, nakładana metodą natryskową, to najlepszy sposób izolacji np. poddasza, ale czy przy fundamentach też się sprawdzi?
Odpowiedz
#9
U mnie dopiero będą wykopywać fundamenty, ale z pewnością wasze informacje bardzo mi się przydadzą. Na razie szukam jest mi potrzebna koparka Mecalac z Wrocławia. Ale chyba już znalazłam odpowiednie usługi tutaj http://www.koparkawroclaw.pl . Firma wydaje się naprawdę profesjonalna. Co fajne u nich można skorzystać z różnego typu sprzętu budowlanego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości