Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
#1
Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
Odpowiedz
#2
Jeżeli brak zmian konstrukcyjnych lub projektowych - nie potrzebujemy pozwolenia
Odpowiedz
#3
remont pojedynczego lokalu w budynku mieszkalnym wielolokalowym niedotyczący części konstrukcyjnych budynku i nie mający żadnego wpływu na funkcjonowanie budynku jako całości nie jest remontem obiektu budowlanego i nie wymaga zgłoszenia.
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedzi.
Będę powoli zaczynał ten remont
Odpowiedz
#5
Nie potrzebujesz... Bez przesady... SmileSmile
Odpowiedz
#6
Nie potrzebujesz, ale potrzebujesz pogadać z administracją. Moja znajoma robiła rok temu remont i administracja raz na jakiś czas wysyłała jakiegoś człowieka z kontrolą. Tam w sumie usuwali ściankę działową, więc chyba dlatego.
Odpowiedz
#7
Nie potrzebujesz. No pod warunkiem, że nie robisz totalnej rewolucji Smile Jesli w grę wchodzi usuwanie ścianek to chyba trzeba zgłosić do administraci
Odpowiedz
#8
bmw250 napisał(a):Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
Tak jak powiedzieli już moi poprzednicy, jeśli to standardowy remont, bez zmian konstrukcyjnych czy projektowych to nie trzeba mieć takiego pozwolenia.
Odpowiedz
#9
jeśli to jest mieszkanie własnościowe i nie będzie żadnych ingerencji w konstrukcję to nic nie jest potrzebne.
Odpowiedz
#10
jeśli to jest twoje mieszkanie i remont robisz tylko wewnątrz nie ingerując w konstrukcje, to nikogo nie musisz pytać o zdanie.
Odpowiedz
#11
Nie trzeba mieć żadnego pozwolenia. To nie budowa tak więc nikt na pewno nie będzie od Was pozwolenia wymagał. Sam ostatnio remontowalem całe mieszkanie i nie pytałem się o pozwolenie.
Wyjątkiem jest tutaj sytuacja kiedy kupujecie nowe mieszkanie i je remontujecie.Musicie wtedy zgłosić do urzędu skarbowego po kupnie fakt,ze mieszkanie jest do remontu. W innej sytuacji urząd skarbowy może zakwestionować jego wartosć i jeśli ktoś skontroluje mieszkanie po remoncie, może pomyśleć, ze kupiliście je za zbyt niską kwotę oraz, że musicie dodatkowo odprowadzić podatek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości