Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat, czy prawnik?
#1
Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?
Odpowiedz
#2
Różnią się przede wszystkim uprawnieniami, ale i doświadczeniem, czy wykształceniem - największe uprawnienia, a więc i największe możliwości ma adwokat, poza tym obowiązuje go tajemnica zawodowa, w odróżnieniu od prawnika. Najpierw warto popytać wśród rodziny i znajomych, może znają kogoś sprawdzonego, można też poszukać w sieci - w Katowicach dobre opinie ma Patryk Riedel (jego strona: adwokat katowice prawo rodzinne, warto się do niego zgłosić w sprawie rodzinnej (rozwód, alimenty, itp.), ma w tym doświadczenie.
Odpowiedz
#3
Mi się wydaje, że prawnikiem może się tytułować każdy kto skończył studia prawnicze. Natomiast adwokat musi się jeszcze dostać na aplikacje adwokacką, ukończyć ją, zdać egzamin itd. Także jak chodzi o zasób wiedzy i doświadczenia to wolałbym chyba wybrać adwokata. Mi się zdarzyło tylko raz korzystać z pomocy kancelarii adwokackie, we Wrocławiu.
Odpowiedz
#4
Zdecydowanie adwokat prawnikiem jest się już po studiach adwokat musi przejść specjalistyczne bardzo trudne 3-letnie szkolenie Smile
Odpowiedz
#5
To prawda, adwokat ma większe uprawnienia. Gdybyś szukał sprawdzonego adwokata, polecam http://adwokatklodzko.com/.
Odpowiedz
#6
Jesli szukasz dobrego radcy prawnego to warto poszukać w necie Ranking Adwokatów Akurat ja szukałam w lublinie bo ja wybierałam dla siebie, ale możesz też wyszukac w innych miastach. Na pewno jesli potrzebujesz fachowej pomocy, to znajdziesz to osobę z dużym doświadczeniem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości