Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat, czy prawnik?
Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?
Odpowiedz
Różnią się przede wszystkim uprawnieniami, ale i doświadczeniem, czy wykształceniem - największe uprawnienia, a więc i największe możliwości ma adwokat, poza tym obowiązuje go tajemnica zawodowa, w odróżnieniu od prawnika. Najpierw warto popytać wśród rodziny i znajomych, może znają kogoś sprawdzonego, można też poszukać w sieci - w Katowicach dobre opinie ma Patryk Riedel (jego strona: adwokat katowice prawo rodzinne, warto się do niego zgłosić w sprawie rodzinnej (rozwód, alimenty, itp.), ma w tym doświadczenie.
Odpowiedz
Mi się wydaje, że prawnikiem może się tytułować każdy kto skończył studia prawnicze. Natomiast adwokat musi się jeszcze dostać na aplikacje adwokacką, ukończyć ją, zdać egzamin itd. Także jak chodzi o zasób wiedzy i doświadczenia to wolałbym chyba wybrać adwokata. Mi się zdarzyło tylko raz korzystać z pomocy kancelarii adwokackie, we Wrocławiu.
Odpowiedz
Zdecydowanie adwokat prawnikiem jest się już po studiach adwokat musi przejść specjalistyczne bardzo trudne 3-letnie szkolenie Smile
Odpowiedz
To prawda, adwokat ma większe uprawnienia. Gdybyś szukał sprawdzonego adwokata, polecam http://adwokatklodzko.com/.
Odpowiedz
Jesli szukasz dobrego radcy prawnego to warto poszukać w necie Ranking Adwokatów Akurat ja szukałam w lublinie bo ja wybierałam dla siebie, ale możesz też wyszukac w innych miastach. Na pewno jesli potrzebujesz fachowej pomocy, to znajdziesz to osobę z dużym doświadczeniem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości