Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - czy jest wymagana w nowo budowanym domu ?
#1
Ostatnio dużo się o tym słyszy, co sądzicie ?
Odpowiedz
#2
Już sama wentylacja jest korzystna dla zdrowia, a do tego jeśli występuje również odzysk ciepła, to możemy liczyć na oszczędności w kwestii ogrzewania. Jeśli planujemy eko-dom to jak najbardziej powinniśmy zadbać o rekuperację
Odpowiedz
#3
Najlepiej jest mieć połączenie różnych systemów, ponieważ takie rozwiązanie jest gwarancją nie tylko dużej wygody, ale również przede wszystkim sporych oszczędności. Dzięki temu możemy bowiem za jednym zamachem zamontować u siebie zarówno wentylację, ogrzewanie jak i klimatyzację. Najlepszym systemem oferującym wszystko w jednym jest Feelco (ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji). Koszt jego instalacji jest o wiele niższy niż instalacja wcześniej wymienionych systemów osobno, a dodatkowo dalsze użytkowane również pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo. Feelco to system bardzo skuteczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Odpowiedz
#4
Rekuperacja jest bardzo potrzebna i pożyteczna mam u siebie i polecam zawsze wszystkim zamontowanie rekuperatora. Akurat swój sprzęt kupiłem w sklepie domiwoda.pl możecie sobie sprawdzić ich oferte bo dobrze cenowo i jakościowo jednak wiem doskonale, ze to kwestia głęboko indywidualna. Tak czy siak rekuperacja jest potrzebna moim zdaniem.
Odpowiedz
#5
Nie jest wymagany, ale jest przydatny, można bowiem dzięki niemu ograniczyć straty energii cieplnej, a więc i związane z ogrzewaniem koszty. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do domów pasywnych i energooszczędnych. Jeśli szukacie rekuperatora z wyższej półki, a w normalne cenie, to sprawdźcie te marki Wanas - są niezawodne, zużywają mało energii, na plus łatwy w obsłudze sterownik, w dodatku darmowy.
Odpowiedz
#6
Dużo pozytywnych informacji czytałem na temat rekuperacji Vasco
Odpowiedz
#7
Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła, to bardzo dobry sposób na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Coraz częściej jest montowana w nowobudowanych domach, bo koszt całej instalacji zwraca się dość szybko. Jeśli chodzi o firmę, która zajmuje się doradztwem i montażem to skontaktuje sie z firmą OEM Energy, u nas w regionie cieszy się bardzo dużym zaufaniem klientów.
Odpowiedz
#8
Rekuperator jeszcze nie jest wymagany, ale od 2021 będzie obowiązek stosowania alternatywnego źródła energii dla domów jednorodzinnych także warto się zastanowić wcześniej. Sam posiadam centralę Wanas 550 i bardzo sobie chwalę. Elegancka, cichutka, drzwi otwieram i mam dostęp do filtrów. Najlepszy w tym wszystkim jest sterownik - bardzo intuicyjny a zarazem ma sporo ciekawych opcji jak impreza czy kominek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości