Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - czy jest wymagana w nowo budowanym domu ?
#1
Ostatnio dużo się o tym słyszy, co sądzicie ?
Reply
#2
Już sama wentylacja jest korzystna dla zdrowia, a do tego jeśli występuje również odzysk ciepła, to możemy liczyć na oszczędności w kwestii ogrzewania. Jeśli planujemy eko-dom to jak najbardziej powinniśmy zadbać o rekuperację
Reply
#3
Najlepiej jest mieć połączenie różnych systemów, ponieważ takie rozwiązanie jest gwarancją nie tylko dużej wygody, ale również przede wszystkim sporych oszczędności. Dzięki temu możemy bowiem za jednym zamachem zamontować u siebie zarówno wentylację, ogrzewanie jak i klimatyzację. Najlepszym systemem oferującym wszystko w jednym jest Feelco (ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji). Koszt jego instalacji jest o wiele niższy niż instalacja wcześniej wymienionych systemów osobno, a dodatkowo dalsze użytkowane również pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo. Feelco to system bardzo skuteczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Reply
#4
Rekuperacja jest bardzo potrzebna i pożyteczna mam u siebie i polecam zawsze wszystkim zamontowanie rekuperatora. Akurat swój sprzęt kupiłem w sklepie domiwoda.pl możecie sobie sprawdzić ich oferte bo dobrze cenowo i jakościowo jednak wiem doskonale, ze to kwestia głęboko indywidualna. Tak czy siak rekuperacja jest potrzebna moim zdaniem.
Reply
#5
Nie jest wymagany, ale jest przydatny, można bowiem dzięki niemu ograniczyć straty energii cieplnej, a więc i związane z ogrzewaniem koszty. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do domów pasywnych i energooszczędnych. Jeśli szukacie rekuperatora z wyższej półki, a w normalne cenie, to sprawdźcie te marki Wanas - są niezawodne, zużywają mało energii, na plus łatwy w obsłudze sterownik, w dodatku darmowy.
Reply
#6
Dużo pozytywnych informacji czytałem na temat rekuperacji Vasco
Reply
#7
Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła, to bardzo dobry sposób na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Coraz częściej jest montowana w nowobudowanych domach, bo koszt całej instalacji zwraca się dość szybko. Jeśli chodzi o firmę, która zajmuje się doradztwem i montażem to skontaktuje sie z firmą OEM Energy, u nas w regionie cieszy się bardzo dużym zaufaniem klientów.
Reply
#8
Rekuperator jeszcze nie jest wymagany, ale od 2021 będzie obowiązek stosowania alternatywnego źródła energii dla domów jednorodzinnych także warto się zastanowić wcześniej. Sam posiadam centralę Wanas 550 i bardzo sobie chwalę. Elegancka, cichutka, drzwi otwieram i mam dostęp do filtrów. Najlepszy w tym wszystkim jest sterownik - bardzo intuicyjny a zarazem ma sporo ciekawych opcji jak impreza czy kominek
Reply
#9
(2018-07-23, 11:48:56)prowhy Wrote: Rekuperator jeszcze nie jest wymagany, ale od 2021 będzie obowiązek stosowania alternatywnego źródła energii dla domów jednorodzinnych także warto się zastanowić wcześniej. Sam posiadam centralę Wanas 550 i bardzo sobie chwalę. Elegancka, cichutka, drzwi otwieram i mam dostęp do filtrów. Najlepszy w tym wszystkim jest sterownik - bardzo intuicyjny a zarazem ma sporo ciekawych opcji jak impreza czy kominek

Skąd masz informacje o tym, że rekuperacja do domu jest wymagana? Nie słyszałem o tym, ale szukając ekonomicznego ogrzewania domu jednorodzinnego znalazłem Twój wpis. Już kiedyś planowałem założenie takiego systemu, ale nie wiedziałem, że w przyszłości może być to przymusowe. W każdym razie, skutecznie zmotywowałeś mnie do znalezienia rekuperatora. Byłbym wdzięczny za radę. Czy system, który oferują tutaj https://produkty.spiroflex.pl/ będzie odpowiedni? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Reply
#10
Rekuperacja zapewni większy komfort na pewno chociaż koszty montażu oraz późniejsze utrzymanie będą odczuwalne.
To komfort, który kosztuje. W historii tego forum masz mnóstwo długich dyskusji na ten temat z ogromną ilością za i przeciw każdego rozwiązania.

Od siebie polecam zresztą zajrzec sobie do studia projektowego:
https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/

Rekuperacja jest standardem w większości nowoczesnych projektów domów.
Reply
#11
Na pewno przy temacie budowy domu już nie raz spotkaliście się z tym, że mówi się o rekuperacji. Nic dziwnego, ponieważ to aktualnie bardzo często wybierane rozwiązanie i jest dość popularne. Wejdźcie sobie na stronę https://obudowie.com/rekuperacja-co-to-jest/ , gdybyście chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób taka rekuperacja działa czym w ogóle ona jest.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)