Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O czym pamiętać przy budowie domu
#1
Oprócz fachowej wiedzy i potrzebnych planów jak i również odpowiedniej ekipy do budowy, należy pamiętać o przepisach bhp i dobrych zabezpieczeniach.
Odpowiedz
#2
Bezpieczeństwo to ważna sprawa, ale ja bym skupił się przede wszystkim na tym, co powinna wiedzieć osoba, która zdecyduje się na budowę domu. Przede wszystkim wiemy, że taki proces składa się z wielu etapów i po prostu nie jest łatwo nad wszystkim zapanować. Wiele osób ma projekt domu i kompletnie nie wie co dalej zrobić, jakie kroki przedsięwziąć, aby posunąć budowę domu do przodu. W takim przypadku warto skorzystać z usług firm, które wykonują taki proces całościowo. W ten sposób unikamy niepotrzebnych problemów, stresu itd.
Odpowiedz
#3
Oczywiście musimy pamiętać o wielu najważniejszych rzeczach na budowie bo przecież chodzi o bezpieczeństwo Twoje i innych pracujących. Trafiłam na ciekawego bloga bo sama szukam nowinek które w pracy jednak może nie wszystko nam przekazują.
Odpowiedz
#4
Przy budowie domu trzeba pamiętać absolutnie o wszystkim, co napisali moi poprzednicy - zgadzam się z nimi w 100%. Warto również zwrócić uwagę na kładzione instalacje, jak się je źle położy to potem będzie się cierpieć latami i co chwila robić przeróbki, poprawki. Niestety ja popełniłem taki błąd i musiałem wszystko poprawiać, do tego pierwsza firma z którą pracowałem nie popisała się i było sporo roboty. Teraz pracowali u mnie ludzie z GDUR i widać różnicę. Co prawda nie wyrobili się w terminie ale z efektu ich pracy jestem bardzo zdowolony.
Odpowiedz
#5
Najważniejszy jest projekt domu i od niego należy zacząć. Nie może to być pierwszy lepszy projekt, powinien wykonać go profesjonalista. Czy gotowy, czy indywidualny projekt to już zależy od możliwości finansowych, gdybyście jednak szukali gotowego (do czego zachęcam), to poszukajcie go w sieci
Odpowiedz
#6
A budował ktoś dom według projektu dom-z-widokiem-6 ? bo zastanawiam się nad nim ale nie wiem czy się zdecydować.
Odpowiedz
#7
Nie należy zapominać o tym, żeby nasz dom był bezpieczny. Dobrze mieć system alarmowy i przeciwpożarowy, a najlepiej w połączeniu z monitoringiem!
Odpowiedz
#8
Mnie natomiast bardzo do gustu przypadły tego rodzaju propozycje od Archido dom-dla-ciebie , zwłaszcza zaś trzeci w kolejności projekt na tej stronie. Tak generalnie w sklepie tym dostępne są propozycje z ogromnej ilości pracowni projektowych, wobec czego na pewno każdy znajdzie tam idealną propozycję dla siebie. Co więcej, ten upatrzony przeze mnie domek, jeżeli tylko finanse mi na to pozwolą, w najbliższym czasie stanie na mojej działceSmile
Odpowiedz
#9
Sprawdzona i rzetelna firma budowlana to chyba jedna z najważniejszych kwestii. Mogę polecić firmę FACHMAN z Podkarpacia, która zajmie się wszystkim, od projektu po wykończenie domu pod klucz. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.
Odpowiedz
#10
Zgadzam się z założycielem  postu, że trzeba pamiętać także o ubraniu ochronnym przy budowie domu . Nigdy nie wiadomo, co będziemy robić i co się stanie, trzeba pomyśleć o wszystkim. Mój brat ostatnio na przykład dobudowywał sobie mały garaż całkowicie się wyposażył. Kupił sobie na początek buty i nowe ogrodniczki z wstawkami na kolanach, dwa  peltor kaski, specjalną kurtkę i nawet lampkę na czoło, żeby móc pracować w nocy. Zastanawiał się jeszcze nad maską przeciw pyłowi, ale się nie zdecydował.  Wracając do tematu, to na przykład przy wyborze firmy remontowo-budowlanej trzeba kierować się nie tylko ceną, ale i doświadczeniem jej pracowników. Fajnie na własną rękę poszukać opinii jeśli to możliwe. Twarzą w twarz łatwiej wyłapać nieszczere zdanie. Hmm,oczywiście materiały też muszą być dobrej jakości, bo byle jakie  z kolei odbiją się czkawką w przyszłości. Jeśli kogoś to wszystko przerasta, może spróbować z doradcą budowlanymWink
Odpowiedz
#11
W czasie budowy trzeba pamiętać o wielu rzeczach. A wszystkie te rzeczy warto zawszeć już w projekcie domu. Warto już na etapie projektowania mieć mniej więcej obraz jak urządzi się dany dom. Bo na przykład jak salon będzie w stylu skandynawskim to dobrze by było gdyby w takim mieszkaniu pojawił się kominek, który ten, że styl dopełni. A wtedy warto się zastanowić czy nie warto połączyć funkcji ozdobnej, wypoczynkowej oraz cieplnej tego kominka. Czyli czy aby nie spowodować aby paląc w kominku nie ogrzewał on przy okazji całe domu. Warto też jest wiedzieć czy dom będzie ekologiczny i czy będzie przy okazji mieć oczyszczalnię przydomową. Wtedy warto jest ja budować przy okazji. A jeśli chodzi o zamontowanie na dachu paneli słonecznych to warto to zrobić od razu choć równie dobrze można to zrobić po wy budowie domu.
Odpowiedz
#12
Nowy dom wcale nie musi kosztować ogromnych pieniędzy, podczas jego budowy można zaoszczędzić na wielu rzeczach
Odpowiedz
#13
Ważne jest zadbanie o wszystkie szczegóły i na pewno warto pomyśleć o zatrudnieniu kierownika budowy przy większych projektach
Odpowiedz
#14
Na pewno nadzór budowlany jest bardzo ważny. Warto na to zwrócić by budowie domu. Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Ważny jest też dobry sprzęt i to zarówno jeśli chodzi o ten najbardziej podstawowy sprzęt, jak np. wiertarka, jak i o ten bardziej konkretny jak np. rusztowania. O ile wiertarkę warto kupić dobrej jakości, o tyle rusztowania najlepiej wypożyczyć, bo tak będzie najtaniej i najrozsądniej. Bardzo dobre rusztowania ma firma Bau-Form, zadbane i gwarantujące bezpieczeństwo ludziom na nich pracującym.
Odpowiedz
#16
O bezpieczeństwo trzeba dbać ale przecież nie będziesz biegał po budowie cały czas i pilnował wykonawców czy noszą kaski czy inne zabezpieczenia. Jak wynajmujesz firmę to oni sami powinni o to zadbać. Wdziałem jak ocieplała firma hermetiksystem to pełna profeska chłopaki w specjalnych uniformach, rękawicach oraz maskach i sami dbali o swoje zdrowie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości