Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt domu - gotowy, czy indywidualny?
#1
Jaki projekt domu wybrać? - gotowy z katalogu, czy indywidualny od architekta?
Reply
#2
Nie wiem, czy opłaca się zamawiać projekt u architekta - koszty są dość wysokie. Chyba lepiej wybrać gotowy projekt. Najwięcej takich jest w sieci, na różnych serwisach, masz tysiące projektów największych pracowni architektonicznych w kraju - bez problemu znajdziesz odpowiedni projekt.
Reply
#3
Budowa domu to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Trzeba rozpocząć to od wyboru odpowiedniego projektu domu. Według mnie jednym z ciekawszych projektów jest ten rezydencja-z-widokiem , co wy o nim sądzicie?
Reply
#4
Witam polecam gotowe projekty domów z pracowni archido sama wybrałam taki projekt i jestem bardzo zadowolona. Okazyjne ceny, bardzo ładne projekty i funkcjonalne
Reply
#5
Ja niedawno się pobudowałam, więc może moja podpowiedź się komuś przyda. Mianowicie zdecydowaliśmy się z moim mężem, Maćkiem na gotowy projekt domu. Wyszliśmy bowiem z założenia, że indywidualny projekt może być zbyt kosztowny, a tak chociaż trochę zaoszczędzimy. Dodatkowo postawiliśmy na przykład na takie rozwiązanie jak komin systemowy , nie dość, że taki komin zajmuje mało przestrzeni, to jest łatwy w montażu i przyjazdy dla natury. A zaoszczędzony grosz przeznaczyliśmy na aranżację salonu.
Reply
#6
Kupiony projekt z reguły i tak wymaga zmian, ale to nie problem. Firma budowlana która u nas budowała, Fachman z Mielca, pomogła nam nanieść poprawki. Oni też zbudowali nasz dom i wykończyli wnętrza.
Reply
#7
Wszystko zależy od rodzaju działki. Są działki, na których nie postawimy domu innego niż ten projektowany indywidualnie z racji tego,że działka będzie niewymiarowa. Jesli jednak działeczka jest w miarę prosta to mozna sie pokusić na kupno gotowego już projektu. Taki projekt :
będzie tańszy
bardziej przystępny ponieważ widzimy już na samym początku jak wyglada bryła domu oraz jaki jest rozkład pomieszczeń
mamy również obok kosztorys i możemy z góry zaplanować sobie finanse

https://www.domywstylu.pl/
Reply
#8
Jeśli chodzi o komin systemowy o którym wspomniała w swoim poście witos12 to ja też skorzystałam z tego rozwiązania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, nawet o wiele lepsze do tradycyjnego murowanego komina.
Reply
#9
Skłaniam się raczej ku gotowemu projektowi. Jest taki wybór, że można coś ciekawego dla siebie znaleźć. Myślę o projekcie w stylu HomeKONCEPT-45 z ozdobnym belkowaniem, ażurową osłoną tarasu i drewnianymi dodatkami na elewacji. Dom jest niewielki, bo ma niespełna 109 metrów, ale przewidziano aż 4 sypialnie i 2 łazienki. Mężowi również taka elegancka prostota bardzo odpowiada.
Reply
#10
Jakiś czas temu znalazłem stronę przytulny.pl pomaga ona w zrozumieniu tematu budowania i wybrania najlepszych materiałów do budowy domu
Reply
#11
A jak dla mnie to zrób sobie szkic domu z łącznie  ilością pokoi gdzie kuchnia itd. oraz z zewnątrz tak jak byś chciał aby dom wyglądał i z tym idź do architekta wiadomo że będą poprawki ale architekt będzie miał wizję Twojego domu i będzie Twój wymarzony, a i pamiętaj o takich istotnych sprawach jak miejsce na baterie w kuchni czy garażu bo tam też się przydaje i ociepleniu nie tylko elewacji ale i poddasza by koszty utrzymania domu były znośne u mnie ocieplała pianką PUR
Reply
#12
Zdecydowaliśmy się na gotowy projekt chociaż zastanawialiśmy się nad indywidualnym z uwagi na to, ze mamy wąską działkę. Nie było jednak konieczności i ostatecznie znaleźliśmy gotowy
wbrew pozorom jest wiele gotowych projektów na wąskie działki
gotowy projekt kosztował nas o wiele mniej
mielismy go od razu i nie musieliśmy długo czekać
Reply
#13
Ja wychodzę z założenia, że każdy powinien mieć projekt dopasowany do swoich oczekiwań. Coraz trudniej znaleźć gotowe projekty, dlatego warto korzystać z usług biura projektowego, które podejdzie indywidualnie do wykonania realizacji. Nie trzeba będzie wprowadzać poprawek, ponieważ wszystko będzie od razu stworzone z myślą o konkretnej działce i użytkownikach.
Reply
#14
A system kominowy macie już wybrany? Tutaj https://systemykominowe-rauch.pl/ zerknijcie sobie na producenta Rauch. U nich znajdziecie system kominowy do każdego typu ogrzewania. System wentylacyjny również oferują.
Reply
#15
Wszystko zależy od naszych oczekiwań, jednak projekty indywidualne dają nam większe pole do popisu.
Reply
#16
Według mnie wybór projektu domu to bardzo ważna sprawa, bo przecież będziemy tam mieszkać prawdopodobnie do końca życia. Jeżeli nie znajdę idealnego projektu gotowego to na pewno pokuszę się o pomoc architekta, aby mieć wszystko czego oczekuję. Nie ukrywam, że najchętniej kupiłbym gotowy dom z działką pod Warszawą lub na osiedlu domów jednorodzinnych gdzieś pod Pruszkowem. Na tej stronie jest kilka opcji wartych uwagi. https://nowa-bud.pl/
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)