Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom z kominkiem
#1
Wybór kominków jest aktualnie bardzo duży. Na rynku jest wiele modeli przez co trudniej nam sie zdecydować jaki kominek wybrać. Znajomy niedługo wprowadza się do swojego domu i interesują go kominki wielkopolska.
Reply
#2
Warto zobaczyć nowoczesne rozwiązania z kominkami. Poza funkcją estetyczną, mogą ogrzewać duży kawałek powierzchni.


______
http://proseals.pl
Reply
#3
pierwsze nad czym musisz się zastanowić: jaki to ma być kominek, chodzi czy gazowy czy elektryczny idt. Kominki w każdej postaci dodają uroku, ale zależy jakich rozmiarów ma on być, wmontowany w ścianę czy wolno stojący.
Reply
#4
Właśnie dlatego, że wybór kominków jest taki duży to nie jest to wcale takie łatwe. Gdyby wybór był mniejszy to szedłby on raz dwa. A tak to człowiek czyta różne opinie, przegląda z 100 ofert, które są bardzo podobne do siebie. Czasem nawet rezygnuje, bo tak przy tym głupieje, że sam już nie wie czego chce, albo jeszcze lepiej wybiera pierwszą ofertę z brzegu, nawet gdy nie jest to najlepsza dostępna oferta. A najgorzej, że większość ludzi nawet nie orientuję się jakie są różnice pomiędzy danymi kominkami
Reply
#5
Wybór kominka jest łatwy, pod warunkiem, że wiesz, czego od niego oczekujesz i wiesz, jaką aranżację salonu będziesz miał. Ale w gruncie rzeczy wybór konkretnego modelu nie ma tak wielkiego znaczenia. Dużo większym problemem, jest odpowiednie zabezpieczenia otoczenia kominka przed zbytnim nagrzewaniem się. U mnie sprawdził się sznur uszczelniający firmy Protector, o wysokiej klasie odporności ogniowej. Warto też, dla swojego własnego spokoju, pomyśleć o czujniku czadu.
Reply
#6
Wychodzę z takiego założenia, iż w każdym nowoczesnym domu nie powinno zbraknąć kominka lub nowoczesnego pieca kaflowego, który nada pomieszczeniu niepowtarzalnego i urokliwego charakteru. Kominek taki oprócz funkcji grzewczej będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny. Sam na ten przykład w trakcie przeprowadzania gruntownego remontu mojego salonu zdecydowałem się zainstalować nowoczesny i oryginalny piec kaflowy. Nowoczesna stylizacja zainstalowanego przeze mnie pieca kaflowego sprawia, iż palenisko ognia jest widoczne tak jak w tradycyjnym kominku. Niewątpliwą zaletą posiadanego przeze mnie pieca kaflowego jest to, iż w odróżnieniu od tradycyjnego kominka piec kaflowy dłużej trzyma temperaturę, gdyż nagrzane kafle długo trzymają ciepło.
Reply
#7
Widzę, że wiele osób decyduje się teraz na montaż kominka w domu Smile U nas firma wykonująca instalacje grzewcze na Śląsku polecała właśnie łączone rozwiązanie, by w razie potrzeby ogrzać najważniejsze pomieszczenia w domu kominkiem, a piec odpalać tylko w sezonie grzewczym. Początkowo miałem pewne wątpliwości, ale teraz chyba coraz częściej coś takiego się stosuje. Może to dobry sposób na oszczędzanie, warto spróbować.
Reply
#8
Mi zależało na ładnym kominku w salonie, który by od razu przyciągał wzrok. W końcu trafiłam na ofertę firmy https://kominki.ratur.com.pl/ . Oni wykonują świetne kominki w całkiem niezłych cenach. Polecam wam się z nimi skontaktować.
Reply
#9
Kominek to świetny dodatek do domu, ale na pewno nie źródło ciepła. Ja ze swojej strony polecam dodatkowo zainteresować się ogrzewaniem podłogowym. Z tego co się orientuję, to właśnie firma https://home.uponor.pl/ cieszy się ogromną popularnością wśród swoich klientów.
Reply
#10
Jeżeli komuś z Was marzy się kominek w domu to podrzucam Wam linka do tej stronki - https://systemykominowe-rauch.pl/ Poczytajcie sobie tam na temat różnych systemów kominkowych, ułatwi Wam to wybór.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)