Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki kominek
#1
Z tego co udało mi się zauwazyć to kominki obecnie sa bardzo popularne. Jak już się na niego zdecydujemy to warto było by też go ładnie zabudować by robilo to ciekawy efekt wizualny. Popularne chyba sa kamienie wokoło kominka.
Odpowiedz
#2
Może kominki ekologiczne? Gazowe wyglądają świetnie i są bardzo popularne. Cenowo też to wygląda lepiej względem tradycyjnych.
Odpowiedz
#3
Jeśli chodzi o kominek ekologiczny to ja raczej postawiłabym na biokominek. Jak wiadomo są one tańsze w utrzymaniu nawet od kominka gazowego. Nie wymagają żadnej instalacji. Można je znaleźć w różnych kształtach. Mogą one być podobne do tradycyjnych kominków, ale też mogą mieć kształty z choinki urwane. Do tego są też wersje ogrodowe. Są w stanie ocieplić tylko jedno pomieszczenie, niestety nic więcej. Do tego akurat te kominki może mieć każdy. Czy mieszka on w domku czy też nie. Nie potrzebują one dojścia do przewodu kominowego, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych kominków. Do tego są takie modele, których umiejscowienie nie musi być stałe. Co znaczy, że jak będziemy chcieli zrobić generalne przemeblowanie czy prze aranżowanie pokoju to nie jest się ograniczonym przez kominek, bo można go spokojnie przenieść tak jak kanapę czy fotel. No i jest przyjazny dla alergików i astmatyków, bo można dobrać paliwo bez zapachowe.
Odpowiedz
#4
W tych biokominkach to co się spala skoro nie potrzebuja komina ?
Odpowiedz
#5
Do ogrodu moim zdaniem nie ma lepszych kominków od stalowych.
Odpowiedz
#6
To jaki kominek to kwestia wyłącznie gustu - ktoś woli zabudowę w granicie, ktoś w piaskowcu, ważne by pasowało to do całości wystroju. Inna sprawą natomiast jest kwestia bezpieczeństwa i właściwiej izolacji kominka od ścian. Tutaj nie ma miejsca na żadne rozważania, izolacja musi być wykonana porządnie, z materiałów o wysokiej klasie odporności ogniowej. Świetnie sprawdzają się sznury uszczelniające oferowane przez firmę Protector - dylatacjeppoz.pl. Oczywiście nie dotyczy to biokominków bo one się nie nagrzewają.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości