Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inspiracje mieszkaniowe
#1
Bardzo lubię nowoczesne aranżacje wnętrz. Podoba mi się jeżeli mieszkania są nietuzinkowe i widać w nich pomysł. Dlatego bardzo lubię też samodzielnie majsterkować i zrobić coś własnego. Wtedy mamy pewność, że mam unikalny np. mebel, którego nikt inny mieć nie będzie. Czasami brakuje mi pomysłów i wtedy szukam inspiracji. W mojej ocenie bardzo dobrym miejscem, gdzie można natchnąć się fajnymi pomysłami jest Galeria Wnętrz Krakowska 31 we Wrocławiu.

Macie może jakieś miejsca (w sieci i nie tylko), gdzie można zainspirować się świeżymi pomysłami? Być może samo coś stworzyliście z czego jesteście dumni i chcecie się tym pochwalić. Zakładam ten temat w tym celu, aby jak najwięcej osób wypowiadało się na tematy związane z nietuzinkowym podejściem do kwestii aranżacji pomieszczeń.
Reply
#2
W sieci jest bardzo wiele informacji o wystroju. Warto jest rówienż czasami zajrzeć sobie do gazet wnetrzarskich. Osobiście gazety przegląda mi się o wiele wygodniej niz strony w internecie.....

W sklepie jakiś czas temu zamawiałem komplet firan do mieszkania i osobiście jestem bardzo zadowolony z ich jakości. Wybór firan mają tam spory , cenowo równiez ok.

Na wielu zdjęciach są ciekawe aranżacje okienne.
Reply
#3
Według mnie to najprościej wejść w google i wpisać "blogi wnętrzarskie" i korzystać z tego, co już wcześniej przygotowali dla nas inni Smile Gwarantuję ogrom inspiracji, niekończące się pomysły DIY i wszystko to, co najlepsze.
Reply
#4
inspirować innymi tak, ale nie zżynać 100/100 w gotowców, z resztą ostrożnie podchodzę do wszelkich opinii dot. wystrojów wnętrz i zdecydowanie najczęściej korzystam z własnego poczucia gustu - jak wtedy gdy planowaliśmy w całym mieszkaniu drewniane podłogi, świeżak byłem, więc szukałem opinii i tylko naczytałem się jaki to ja mam beznadziejny gust, że drewno w całym domu to nudne i monotematyczne, przetrawiłem - zleciłem pracę zewnętrznej firmie JANER-BUD i nie żałuję. od tego czasu nie polegam na zdaniu innych, bo jak wiadomo "o gustach się nie dyskutuje"
Reply
#5
Rzeczywiście w sieci jest teraz tyle inspiracji, że czasem aż ciężko się na coś zdecydować. My odświeżamy teraz wygląd salonu i zastanawiamy się co zrobić z oknami. Uważacie, że karnisze są jeszcze w modzie, jakie byście wybrali do nowoczesnego stylu
Reply
#6
Faktycznie jest tego bardzo dużo Smile

Osobiście polecam zagladać sobie na blogi wnętrzarskie, ewentualnie do czasopismm wnętrzarskich. Jest tam bardzo wiele inspiracji co do tego jak urządzić mieszkanie.

Jakiś czas temu zdecydowalismy się na zamówienie kompletu sztucznych kwiatów do domu. W sklepach jest możliwość znalezienia sztucznych kwiatów, które idealnie odwzorowują naturalne kwiaty. Zerknijcie sobie do Plastiflory.
[Image: sztuczna-galaz-ozdobna.jpg]
Reply
#7
Jeśli chodzi o mieszkania to ja mogę Wam ze swojej strony dwie rzeczy polecić. Po pierwsze warto kupować mieszkania na rynku pierwotnym, ponieważ można je urządzić całkowicie po swojemu. Wprawdzie lokale z rynku wtórnego są tańsze, ale i tak większość osób w ciągu kilku lat podejmuje się remontu. Ja zakupiłam ze swoim szanownym małżonkiem lokal na takim wrocławskim osiedlu - promenadywroclawskie.pl i nie mamy powodów do narzekania.  rzecz, to warto postawić na jakiś  styl, który nie zagraci mieszkania, ale stworzy przestrzeń, choćby skandynawski.
Reply
#8
Ja czasem przeglądam blogi projektantów, można parę rzeczy podpatrzeć do budowy domu/wykończeni mieszkania. Oczywiście trzeba to brać z pewną dozą dystansu, bo projekt to jedno, a wykonanie i praktyka drugie Wink
kotwy do montażu elewacji - polecam, trwałe i sprawdzone
Reply
#9
Ja ze swojej strony dodam, że teraz w trendzie są zastosowania industrialne z elementami urbanizmu, czyli betonowe ściany z jedną ścianą fototapety Nowego Jorku lub abstrakcji 3d, elementy drewna w połączenie z metalem, czyli np, stół metalowe a do niego drewniane krzesełka. no i oczywiście gra światła, nietypowe lampki, lub po prostu wiszące żarówki i raczej odchodzimy od lamp sufitowych nawet na stronę taśm LED.
Reply
#10
Takie tapety 3D odradzam. Wzrok może się przy nich męczyć. Choć uważam, że w sumie dobrym połączeniem jest ten beton na ścianach i panorama jakiegoś miasta. Ale moim najlepiej moim zdaniem pasowałaby tapeta czy panorama miasta w kolorach szarości, ewentualnie z przebłyskami jakiś kolorów, ale nie dużo. Na przykład miasto nocą. W każdym razie dobrze by było aby te miasto nie było za dnia gdzie jest wielka barwa kolorów, bo nie osiągnie się oczekiwanego efektu. I także uważam, że gra świateł jest bardzo ważna. Ale tez uważam, że nie warto mieszać światła białego z żółtym i do takiego industrialnego wnętrza bardziej pasuje światło żółte niż białe.  Zaś jeśli chodzi wgl o aranżację wnętrz to nie tak dawno powstał na aranzowanie-wnetrz.pl nowy blog i szczerze po wiem, że zapowiada on się bardzo dobrze. Wydaje mi się, że z czasem na pewno będzie tam więcej wpisów.  Jak na razie są tylko dwa, ale są tak dobrze napisane, że to rokuje bardzo świetlana przyszłość dla bloga lub tylko dla jego twórców. A jestem pewna, że jest ich minimum 2 bo, bo te dwa tematy sa jak niebo i ziemia i trochę się różni ich sposób wypowiedzi.
Reply
#11
Ciekawe inspiracje mieszkaniowe dajecie, podobają mi się. Jeśli szukacie wskazówek odnośnie wykończenia wnętrz czy innego rodzaju sugestii jak nowocześnie wykończyć wnętrza zajrzyjcie na archiweb.pl ciekawe porfolio firmy architektonicznej która wykonuje rewelacyjne projekty, sami zobaczcie i się przekonajcie.
Reply
#12
Osobiście do betonu przekonany nie jestem. Może ciekawie prezentuje się to w nowoczesnych pomieszczeniach. Jednak w większości będzie sprawiał wrażenie zimne, nieco biurowe. Tak wieć pozostawiłbym to pomieszczeniom komercyjnym.

Podoba mi sie styl mieszkania angielski. Mieszkanie jest klasyczne, eleganckie i jednocześnie przytulne.
Ciekawie wygląda to tutaj:
[Image: angielskie-wn%C4%99trza-dom%C3%B3w-e1479496985633.jpg]
Reply
#13
Ja też raczej jestem daleka od takich "chłodnych" wnętrz. Moja przestrzeń to zdecydowanie ciepłe klimaty. Lubię czuć się bezpiecznie i przytulnie u siebie. W większości pomieszczeń w domu mamy jasne kolory. Nie wyobrażam sobie u siebie ciemnych ścian i dodatków. Muszę mieć czym oddychać dlatego u nas nawet drzwi Vetro A są z przeszkleniami w jesionowych odcieniach, żeby światło mogło docierać na wszelkie możliwe sposoby do wnętrz
Reply
#14
A czy ktoś z was może kupował apartament tutaj http://apartamentywielicka.pl/ ? Właśnie chciałabym kupić fajne mieszkanie lub coś tego typu w Krakowie. Ponieważ chce tam osiedlić się już na stałe. Przeglądając różne oferty, ta najbardziej wpadła mi w oko. Z tego co widziałam koszt tak świetnego apartamentu nie byłby tak wysoki jak myślałam.
Reply
#15
Bardzo ciekawe, nowoczesne inspiracje mieszkaniowe dajecie. Można wiele niezłych rzeczy zastosować u siebie ! Smile
Reply
#16
Ja szukałam inspiracji do urządzenia mieszkania na Homebooku i Instagramie :p
Reply
#17
Ja kupiłem po dobrej cenie mieszkanie do remontu i wychodzi na to, że będzie potrzebne odpluskwianie warszawa pewnie jest przepełniona firmami, które się tym zajmują ale ja wolę z polecenia niż na ciemno coś wybrać i później żałować. Wiem, że raczej nie często korzysta się z takich usług ale może wiecie coś na ten temat i możecie doradzić?
Reply
#18
Ja z remontem zwróciłem się do biura architektonicznego. Lecz przyznam że nie byłem do końca zadowolony od tamtej sytuacji szukam odpowiedniego biura a nie biorę pierwszą lepszą okazję. Np. ta firma https://citymeble.com/gdansk/biura-archi...81,pl.html ma calkiem niezle oceny. A wy co sądzicie o korzystaniu z uslug biura ?
Reply
#19
Ja lubię jak mieszkanie jest żywe i nie jest wszystko takie minimalistyczne. Jednak jak przebywa się dłużej w danym pomieszczeniu to musi być ono takie "nasze", nie możemy się czuć jak w muzeum. Tutaj http://naklejkomania.eu/112-fototapety-miasta przeglądam sobie właśnie fototapety, bo szukam nowej do sypialni. Chciałbym jakiś fajny wzór wybrać sobie na ścianę za łóżkiem.
Reply
#20
My razem z żoną zdecydowaliśmy się na tapicerowane łóżko do sypialni. Poniżej zdjęcie modelu jaki wybraliśmy. Wyglada na drogie ale wbrew pozorom wcale nie było aż takie kosztowne ponieważ kosztowało nas niecałe 1400 zł ( akurat natrafiliśmy na dużą promocję).
Oczywiście materac swoją drogą.

Sporo mebli mamy robionych na wymiar. Jak szafy do przedpokoju czy meble do kuchni. Chcieliśmy wykorzystać miejsce w pomieszczeniu.
https://woodworks-studio.pl/realizacje/meble-na-wymiar

Kuchnię mamy w tym stylu
[Image: valuation_bg.jpg]
Reply
#21
My niestety nie mieliśmy pomysłu na nasze mieszkanie, dlatego uznaliśmy, że chcemy, aby architekt wykonał dla nas projekt i zaczęliśmy pytać wśród znajomych czy mają osobę godną polecenia. I tak właśnie trafiliśmy na architekta wnętrz z Łodzi http://www.inter-your.pl/. Na pierwszym spotkaniu była rozmowa dotycząca naszych preferencji oraz upodobań i na tej podstawie architekt mógł wykonać wstępny projekt, a na kolejnym, kiedy go zobaczyliśmy to jeszcze mogliśmy wprowadzić drobne poprawki. Ogólnie projekt naszego wnętrza bardzo nam się spodobał, a współpraca z tym projektantem przebiegła miło, także my się cieszyliśmy, że dostaliśmy do niego namiary, ponieważ po remoncie w końcu w naszym mieszkaniu czujemy się dobrze.
Reply
#22
Wybór mebli jest aktualnie bardzo duży dzięki czemu jest również wiele możliwości na urządzenie mieszkania Czytałem ostatnio świetny artykuł, dzięki któremu uda Wam się urządzić Wasze cztery kąty http://wnetrzarnia.com.pl/zgrabny-i-prze...rzedpokoj/. Pamiętajcie tylko, że wszystko musi być przygotowane pod Was, bo to będzie Wasz dom!
Reply
#23
Ja ze swego doświadczenia to polecam meble z tejże strony https://forte-meble.pl/ Ich zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność, nowoczesny wygląd, każdy szczegół idealnie dopracowany noi fajna modna kolorystyka.
Reply
#24
Z ostatnich fajnych stron jakie znalazłem to http://oelektryce.pl/ polecam jeżeli interesujecie się tematem elektryki i np. zbliża się remont, bo można się sporo fajnych rzeczy nauczyć.
Jak robię remonty to robię sam zamiast wołać jakąś ekipę remontową i jeszcze im płacić, a po drugie jak się u siebie robi samemu to wiadomo, że satysfakcja na sam koniec pracy jest ogromna.
Panowie z pewnością wiedzą o czym mówię Big Grin
Reply
#25
W sieci nie brak inspiracji na urządzenie wnętrz. Są blogi jak ten: https://tapetuj.pl/blog/jak-stworzyc-elegancki-salon/ gdzie można znaleźć dużo inspiracji na swoje mieszkanie. Mi bardzo podobają się takie eleganckie salony a Wam? Wolicie stawiać na elegancję czy raczej przytulność? Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)