Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy do pompy ciepła może być istalacja na grzejnikach
#1
Mam w domu grzejniki, chciałem pozbyć się pieca na ekogroszek i w to miejsce zainstalować pompę ciepła czy taka pompa będzie "chodzić" na instalacji opartej na grzejnikach ?
Odpowiedz
#2
Pompa ciepła jako niskotemperaturowe zródło ciepła to generalnie dedykowana jest podłogówce
Odpowiedz
#3
Ja uważam że można na instalacji grzejnikowej, to już nie te czasy co w grzejniki "szła" woda o temperaturze 60 stopni
Odpowiedz
#4
Może być instalacja na "grzejnikach" należy tylko pamiętać że jest "droższa" w eksploatacji
Odpowiedz
#5
Pewnie wszystko da się zrobić, to tylko kwestia kosztów. Ja na twoim miejscu wolałabym zamontować kocioł na pellet. Ja mam taki  ekologiczny, od firmy Sas, a przy tym cała instalacja, to ułamek ceny, jaki musiałbym zapłacić za pompę ciepła (wiem, bo się orientowałam, jak to wygląda cenowo). Również rachunki w zimę za ogrzewanie są bardzo przystępne. Tak więc lepiej się  jeszcze zastanów.
Odpowiedz
#6
Ale on się kotła chce pozbyć, a nie wstawiać sobie inny kocioł. I wcale się nie dziwię, bo jednak jeśli chodzi o koszty i komfort ogrzewania to nie ma co porównywać pompy ciepła z jakimkolwiek kotłem na paliwo stałe. Co do szczegółów montażu samej pompy i dostosowania instalacji do niej, to najlepiej zwrócić się o pomoc do fachowców np. firmę Dimplex. Oni zajmują się od lat takimi instalacjami, wiec na pewno będą ci w stanie pomóc, jeśli poznają wszystkie szczegóły. Natomiast na forum, to możemy jedynie przedstawiać teoretyczne rozwiązania problemu.
Odpowiedz
#7
Lepiej pompa współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Niższa temperatura wody przy podłogówce oznacza większe oszczędności energii generowanej przez urządzenie grzewcze. W przypadku grzejników system jest wysokotemperaturowy. Dlatego wybierając ogrzewanie podłogowe, oszczędności zaczynają się już na etapie montażu całego systemu.
Odpowiedz
#8
Zgadza się to co wyżej już inni napisali, pompa ciepła działa najlepiej w systemie z podłogówką, bo jest to system niskotemperaturowy. Jednakże, teraz technika jest tak rozwinięta, że warto popytać w firmach, które robią tego typy instalacje, jak np. OEM Energy, czy istnieje taka opcja i czy jest ona opłacalna (bo teoretycznie zrobić da się wszystko, tylko kwestia czy jest to korzystne dla naszego portfela). Na pewno firma będzie ci w stanie pomóc i wszystko rzetelnie ci wyjaśni.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości