Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnętrze w stylu japońskim
#1
witajcie, 

potrzebuję Waszych porad w kwestii urządzenia pokoju w klimacie japońskim. Głównie chodzi mi o jakieś motywy na ścianach, zasłonach lub roletach ewentualnie też o dodatki. Może macie jakieś sklepy do polecenia??
Reply
#2
Pamiętaj, ze we wnętrzach w stylu japońskim nadmiar nie jest wskazany. Dekoracje powinny być eleganckie, minimalistyczne oraz zawieszone w centralnych miejscach.
Wiadomo, ze w naszych warunkach nie jesteśmy w stanie calkowicie odwzorować tradycyjnej architektury japońskiej, ale możemy się przynajmniej starać:
rozplanowanie wnętrza z zasadami feng shui
stonowane barwy ( beż i zieleń)
symetria
niskie meble
bambusy
W Księdze Oyakata jest sporo tipów na ten temat.
Reply
#3
Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest: czy ma to sie odnosic do tradycyjnej kultury japonskiej czy do tej nowoczesnej. Bo to kolosalna roznica.
Reply
#4
Czystość, harmonia, łagodność – to określenia typowe dla stylu japońskiego. Każdy pokój musi zachować odpowiedni balans i utrzymywać spokój. Tu wszystkie obiekty wchodzą ze sobą w interakcję.
Niestety ale wiele osób tego nie rozumie oraz projektuje wnętrze, które jest zbyt ozdobne ale totalnie nie jest w stylu japońskim.... Trzeba o tym pamiętac.
https://lublinrolety.pl
Usługi Remontowo-Budowlane Start
ul. Konrada Wallenroda 2c/5
20-607 Lublin
NIP: 9462168253
Regon: 060343621
tel.: 693 466 295
e-mail: info@lublinrolety.pl
Reply
#5
Szukaj po zdjęciach - w Polsce styl japoński jest mało popularny i niestety bardzo drogi. Wzory, kolory, i dodatki - te są najdroższe. Ogólnie styl piekny Smile
Reply
#6
Ciekawe... Nigdy nie widziałam właśnie aranżacji mieszkania czy dom w takim stylu. No, ale każdemu coś innego się też podoba. A czy ktoś z was słyszał może coś na temat firmy https://www.dekorplanet.pl/172-karnisze-aluminiowe ? Właśnie zastanawiam się na zakupem u nich karnisza aluminiowego. Zauważyłam, że mają tam ciekawe oferty i całkiem niezłe ceny. A wy co mi napiszecie na ich temat?
Reply
#7
Bardzo podoba mi się styl japoński.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)