Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt domu - gotowy, czy indywidualny?
#1
Jaki projekt domu wybrać? - gotowy z katalogu, czy indywidualny od architekta?
Reply
#2
Nie wiem, czy opłaca się zamawiać projekt u architekta - koszty są dość wysokie. Chyba lepiej wybrać gotowy projekt. Najwięcej takich jest w sieci, na różnych serwisach, masz tysiące projektów największych pracowni architektonicznych w kraju - bez problemu znajdziesz odpowiedni projekt.
Reply
#3
Budowa domu to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Trzeba rozpocząć to od wyboru odpowiedniego projektu domu. Według mnie jednym z ciekawszych projektów jest ten rezydencja-z-widokiem , co wy o nim sądzicie?
Reply
#4
Witam polecam gotowe projekty domów z pracowni archido sama wybrałam taki projekt i jestem bardzo zadowolona. Okazyjne ceny, bardzo ładne projekty i funkcjonalne
Reply
#5
Ja niedawno się pobudowałam, więc może moja podpowiedź się komuś przyda. Mianowicie zdecydowaliśmy się z moim mężem, Maćkiem na gotowy projekt domu. Wyszliśmy bowiem z założenia, że indywidualny projekt może być zbyt kosztowny, a tak chociaż trochę zaoszczędzimy. Dodatkowo postawiliśmy na przykład na takie rozwiązanie jak komin systemowy , nie dość, że taki komin zajmuje mało przestrzeni, to jest łatwy w montażu i przyjazdy dla natury. A zaoszczędzony grosz przeznaczyliśmy na aranżację salonu.
Reply
#6
Kupiony projekt z reguły i tak wymaga zmian, ale to nie problem. Firma budowlana która u nas budowała, Fachman z Mielca, pomogła nam nanieść poprawki. Oni też zbudowali nasz dom i wykończyli wnętrza.
Reply
#7
Wszystko zależy od rodzaju działki. Są działki, na których nie postawimy domu innego niż ten projektowany indywidualnie z racji tego,że działka będzie niewymiarowa. Jesli jednak działeczka jest w miarę prosta to mozna sie pokusić na kupno gotowego już projektu. Taki projekt :
będzie tańszy
bardziej przystępny ponieważ widzimy już na samym początku jak wyglada bryła domu oraz jaki jest rozkład pomieszczeń
mamy również obok kosztorys i możemy z góry zaplanować sobie finanse

https://www.domywstylu.pl/
Reply
#8
Jeśli chodzi o komin systemowy o którym wspomniała w swoim poście witos12 to ja też skorzystałam z tego rozwiązania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, nawet o wiele lepsze do tradycyjnego murowanego komina.
Reply
#9
Skłaniam się raczej ku gotowemu projektowi. Jest taki wybór, że można coś ciekawego dla siebie znaleźć. Myślę o projekcie w stylu HomeKONCEPT-45 z ozdobnym belkowaniem, ażurową osłoną tarasu i drewnianymi dodatkami na elewacji. Dom jest niewielki, bo ma niespełna 109 metrów, ale przewidziano aż 4 sypialnie i 2 łazienki. Mężowi również taka elegancka prostota bardzo odpowiada.
Reply
#10
Jakiś czas temu znalazłem stronę przytulny.pl pomaga ona w zrozumieniu tematu budowania i wybrania najlepszych materiałów do budowy domu
Reply
#11
A jak dla mnie to zrób sobie szkic domu z łącznie  ilością pokoi gdzie kuchnia itd. oraz z zewnątrz tak jak byś chciał aby dom wyglądał i z tym idź do architekta wiadomo że będą poprawki ale architekt będzie miał wizję Twojego domu i będzie Twój wymarzony, a i pamiętaj o takich istotnych sprawach jak miejsce na baterie w kuchni czy garażu bo tam też się przydaje i ociepleniu nie tylko elewacji ale i poddasza by koszty utrzymania domu były znośne u mnie ocieplała pianką PUR
Reply
#12
Zdecydowaliśmy się na gotowy projekt chociaż zastanawialiśmy się nad indywidualnym z uwagi na to, ze mamy wąską działkę. Nie było jednak konieczności i ostatecznie znaleźliśmy gotowy
wbrew pozorom jest wiele gotowych projektów na wąskie działki
gotowy projekt kosztował nas o wiele mniej
mielismy go od razu i nie musieliśmy długo czekać
Reply
#13
Ja wychodzę z założenia, że każdy powinien mieć projekt dopasowany do swoich oczekiwań. Coraz trudniej znaleźć gotowe projekty, dlatego warto korzystać z usług biura projektowego, które podejdzie indywidualnie do wykonania realizacji. Nie trzeba będzie wprowadzać poprawek, ponieważ wszystko będzie od razu stworzone z myślą o konkretnej działce i użytkownikach.
Reply
#14
A system kominowy macie już wybrany? Tutaj https://systemykominowe-rauch.pl/ zerknijcie sobie na producenta Rauch. U nich znajdziecie system kominowy do każdego typu ogrzewania. System wentylacyjny również oferują.
Reply
#15
Wszystko zależy od naszych oczekiwań, jednak projekty indywidualne dają nam większe pole do popisu.
Reply
#16
Według mnie wybór projektu domu to bardzo ważna sprawa, bo przecież będziemy tam mieszkać prawdopodobnie do końca życia. Jeżeli nie znajdę idealnego projektu gotowego to na pewno pokuszę się o pomoc architekta, aby mieć wszystko czego oczekuję. Nie ukrywam, że najchętniej kupiłbym gotowy dom z działką pod Warszawą lub na osiedlu domów jednorodzinnych gdzieś pod Pruszkowem. Na tej stronie jest kilka opcji wartych uwagi. https://nowa-bud.pl/
Reply
#17
Indywidualny, specjalnie po to kupiliśmy własną działkę, którą swoją drogą znaleźliśmy dzięki pomocy pośrednika nieruchomości Jolanty Stencel http://stencelnieruchomosci.pl/dzialka z Kiełpina, gorąco polecam, żeby kupić coś gotowego. dom miał być w pełni dostosowany do nas. Działka jest naprawdę duża, więc mogliśmy poszaleć z metrażem i formą. Jakbyśmy kupili gotowy projekt, to w sumie wyszłoby tak samo jak kupno gotowego domu, z oferty Stencel Nieruchomości, a wiele rzeczy w ich ofertach kusiło.
Reply
#18
Zależy co będzie ci pasować. Wiadomo, że te indywidualne są lepiej dopasowane, ale też i więcej kosztują.
Reply
#19
Projekt indywidualny, bo chcieliśmy zatrzymać klimat gór i dodać trochę nowoczesnych elementów. Dom budowaliśmy w górach, kupiliśmy piękną działkę budowlaną pod Zakopanem, czyli w bardzo turystycznym miejscu. Działkę znaleźliśmy w ofercie agencji nieruchomości Michalik http://www.michalik.nieruchomosci.pl/oferty/dzialki w Zakopanem. ich oferty są bardzo atrakcyjne, w dobrych cenach, w znakomitych lokalizacjach, zdecydowanie opłaca się skorzystać z ich usług.
Reply
#20
Zależy od wielu czynników.
Czy chcesz mieszkać w domu jednym z wielu, czy może chciałbyś się wyróżniać na tle innych itp....
Reply
#21
Ja przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony tym, jakie są projekty domów dostępnych na rynku, bo naprawdę aż trudno wybrać tyle świetnych propozycji w różnych rozmiarach i to zarówno piętrowych oraz porterówek jest dostępnych. My przeglądając różne opcje trafiliśmy na ofertę Archon także można sprawdzić sobie aktualny kosztorys danej budowy w kolejnych etapach. Nam przede wszystkim zależało na funkcjonalności więc też szukaliśmy opcji w ok. 100m2 z ładnym dużym tarasem bo na nim latem chcemy najwięcej spędzać czasu Smile
Reply
#22
Wielkość działki nie ma tu znaczenia, najważniejsze są wymiary.my np.mamy dość wąska działkę i ciężko byłoby nam dobrać projekt parterowy ,więc mamy z poddaszem.Ale każdy robi jak mu się podoba i nikt nie ma prawa tego podważać i krytykować.Najwazniejsze żeby odpowiadało temu co pieniążki wykłada

Dodam, ze już na etapie projektu dobrze jest zastanowić się nad skorzystaniem z usług projektanta wnętrz, który pomożę dopasować projekt do naszych potrzeb oraz oczekiwań:
https://marengo-architektura.com/blogs

Wiele porad znajdziecie na blogu tego architekta wnętrz z Małopolski.
Reply
#23
Na pewno trzeba zdobyć odpowiedni projekt takiego domu. Czy wiecie, gdzie najlepiej szukać projektów? Moim zdaniem najlepszą opcją jest zamówienie projektu indywidualnego. Polecam Wam więc poczytać o takiej opcji jak Zarzycki Architektura - witryna biura projektowego Rafała Zarzyckiego: https://zarzycki-architektura.pl/ .
Reply
#24
Wszystko zależy od Twoich potrzeb.wiolaa7
[quote pid="935" dateline="1499760587"]
Jaki projekt domu wybrać? - gotowy z katalogu, czy indywidualny od architekta?
[/quote]
Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
Reply
#25
Popatrz na gotowe projekty domów parterowych z pracowni Domy w stylu. Bardzo estetyczne, funkcjonalne, tworzone z myślą o użytkownikach. To ważne. I mają ich bardzo duży wybór, dopasować można coś do potrzeb i wymagań planu zagospodarowania. Sama mam dom budowany na podstawie gotowego projektu i wiem, że to wygodna i ekonomiczna opcja.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)