Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr węglowy
#1
Witajcie,
Czy korzystacie z filtrów węglowych w okapach? Jak często je wymieniacie? Czy filtry można kupić w różnych rozmiarach?
Jestem totalnym laikiem w tym temacie i proszę Was o pomoc. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego fitra? Czy dobrze jest aby producent fitra był taki sam jak producent okapu?
Reply
#2
A czemu producent filtra ma być taki sam jak producent okapu ?
Reply
#3
MOże dlatego żeby filtr pasował do okapu
Reply
#4
No właśnie o to chodzi żeby filtr był idealnie dopasowany. Ale może występują takie uniwersalne, pasujące do wielu okapów?
Reply
#5
Z tego co wiem nie ma jednego idealnego filtra węglowego. Wszystko tutaj zalezy od tego jaki okap się wybierze. Polecam zdecydować sie na filtr węglowy taki jaki zaproponował producent. Będzie zapewniał najlepsza wydajność.

Jesli decydujecie sie na okap z funkcja pochłaniacza, sugeruję wybrać dobra firmę - Nortberg na przykład. Tutaj proponuję sprawdzić specyfikację poszczególnych okapów: https://nortberg.pl/
- o wiele lepiej poradzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów
- filtry będą wydajniejsze
- no i taki okap będzie o wiele bardziej cichy od tańszych zamienników

Dochodzi tutaj kwestia estetyczna. Okapy takie są bardziej eleganckie.
Reply
#6
Ja nie korzystam nigdy z tego rodzaju filtrów.
Reply
#7
Niestety na samej technice filtrów ja się nie znam ale jestem przekonany, że bardzo ważną kwestią jest to aby mieć u siebie jak najlepiej przefiltrowaną wodę. Teraz już doskonale wiem jaki filtr do wody na cały dom będzie w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Muszę dodać, ze są to kwestie niezwykle ważne.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)