Forum
Jaki materiał do wytapicerowania sofy - Wersja do druku

+- Forum (https://remont.biz.pl/forum)
+-- Dział: Remont (https://remont.biz.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Mieszkanie (https://remont.biz.pl/forum/forum-24.html)
+--- Wątek: Jaki materiał do wytapicerowania sofy (/thread-544.html)Jaki materiał do wytapicerowania sofy - IRK - 2019-05-13

Chciałbym wytapicerować sofę w salonie i zastanawiam się nad tym jaki materiał będzie odpowiedni.

Doradzicie co wybrać?


RE: Jaki materiał do wytapicerowania sofy - Zoltan - 2019-05-13

Najwazniejsza będzie tutaj jakosć tkaniny. Jedną z najważniejszych cech, które powinny charakteryzować idealny materiał tapicerski jest odporność na ścieranie. Zwróć uwagę również na gramaturę tkaniny. Im większa gramatura, tym sofa lepszej jakości. Kanapy, fotele i sofy są elementami wyposażenia, które są bardzo intensywnie użytkowane i ich zużywanie następuje zwykle w bardzo szybkim tempie. Tak wiec dobrze jest dopłacić trochę wiecej pieniędzy ale zainwestować w porządnej jakości tkaninę do obicia sofy tak aby potem nie musiec obijać jej ponownie.

Obić tapicerskich w dobrej cenie możesz poszukac tutaj https://tapicerski.pl


RE: Jaki materiał do wytapicerowania sofy - Agata01 - 2019-05-16

A czy to tapicerowanie to w ogóle się opłaca. Nam jak tapicer krzyknął cenę to w pięty nam zaszło i stwierdziliśmy, ze za takie pieniądze to kupimy nową sofę. oczywiście i tak było na slf24.pl wybraliśmy sobie taką jaka nam pasowała i co najśmieszniejsze to jeszcze całkiem sporo nam zostało w kieszeni. Mebel mamy nowy,a nie powiedzmy sobie prawdę tylko odświeżany i wiemy, że posłuży nam znacznie dłużej.


RE: Jaki materiał do wytapicerowania sofy - Galicja - 2019-05-21

Na Twoim miejscu postawiłabym na grubą tkaninę wysokiej jakości, która zachowa estetyczny wygląd na długie lata. Zakupiona przeze mnie sofa tapicerowana z funkcją spania wyścielona jest bardzo grubym materiałem, dzięki czemu choć mebel ten użytkuję już dość intensywnie od ponad roku, to jednak tapicerka nadal prezentuje się idealnie.