Forum

Full Version: Hydroizolacja fundamentów
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam!

Mam do Was pewne pytanie odnośnie hydroizolacji fundamentów. Ostanio zauważyłem, że w piwnicy na ścianie pojawiły się zacieki od wody. Niestety nie mam pojęcia jak się tam dostała, ale trzeba coś z tym zrobić. ponieważ za pewny czas na ścianach pojawi się pleśń i grzyb. Znacie może jakiś fachowców, którzy wykonują hydroizolacje fundamentów? Niestety na hydroizolacji się nie znam, a zależy mi żeby była ona zrobiona rzetelnie.

W internecie już szukałem różnych firm i znalazłem kilka wart uwagi. Wydaje mi się, że mógłbym to zlecić firmie Bud-Prajs: https://budprajs.krakow.pl/hydroizolacja/ . Na podstawie strony wydaje mi się, że znają się na robocie, ale chętnie porównałbym jeszcze inne firmy. Może ktoś kogoś mi poleci?

Z góry dzięki za pomoc!
Niestety tak właśnie kończy się korzystanie z usług niedoświadczonych ekip budowlanych. Na ich "szczęście" to większość inwestorów nie ma pojęcia na temat hydroizolacji więc najczęściej stosują oni jakieś półśrodki. Często można spotkać się z taką prowizorkom jak używanie zwykłego środka bitumicznego używanego raczej do prostych prac jak uszczelnienia mniejszych przecieków na dachu. W trudniejszych warunkach niestety nie sprawdzą się w perspektywie długoterminowej, powodując problemy z wchodzeniem grzybów i pleśni na ściany. Naprawa po kilku latach jest o tyle kłopotliwa, że trzeba wynajmować sprzęt ciężki taki jak koparka. To dodatkowe koszta jakich można było uniknąć od samego początku. Musimy z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość, pamiętając o tym że izolacja pionowa fundamentów musi zostać wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną przy użyciu certyfikowanych produktów.
o kurcze... mam nadzieję, że uda Ci się usunąć te zacieki
Tak na przyszłość - przed wodą gruntową warto zabezpieczyć się odpowiednio wcześnie, już na etapie wykonywania wykopów. Na https://www.odomach.pl/metody-zabezpiecz...n-wykopow/ wymieniają najczęstsze metody takich działań, które sprawiają, że dalsza budowa może przebiec bez większych problemów.
Tak jak pisano wyżej, na początku w ogóle dobrze jest drobić badania gruntu, czy można tam posadowić budynek, bo mogą później wyjść właśnie takie kłopoty
Thread: "Effective ways to dry foundations".

First user
Hi, have any of you ever had a problem with moisture in the foundations? I am looking for effective ways to dry the foundation of my house.

Second user
Hey, yes, I have had this problem. The most important thing is to find the cause of the moisture and eliminate it. Have you thought about where this moisture comes from in the first place?

First user
Well, that's exactly the question. I'm not sure where it came from, but I suspect it may be ground water. Do you have any ideas?

Second user
Then maybe start with the foundation insulation. Check for any damage to the waterproofing. This could have deteriorated over time.

First user
Good suggestions. But what specific materials do you recommend for foundation insulation?

Second user
The most common is bituminous waterproofing coatings. They are quite durable and effective. However, you need to apply them properly, and this is important.

First user
Thanks for the advice. What about drainage? Can it help to dry the foundation?

Second user
Of course, drainage is very important. You need to ensure that water does not back up around the foundation. You can install an infiltration drain or a deep drain.

First user
I see, it sounds like a solid solution. And how to protect the foundation from moisture from the inside?

Second user
You can use special paints or damp-proof coatings on the interior walls. This will help protect the interior of the house from moisture
Sama myślę o tym by zdecydować się na usługi koparką i znalazłam https://hydrauliklubin24.pl/uslugi-koparka-lubin/ . Tutaj faktycznie sprawy załatwiane są bardzo fachowo i co ważne koszty nie są wygórowane