Forum

Full Version: Jaki materiał do wytapicerowania sofy
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Chciałbym wytapicerować sofę w salonie i zastanawiam się nad tym jaki materiał będzie odpowiedni.

Doradzicie co wybrać?
Najwazniejsza będzie tutaj jakosć tkaniny. Jedną z najważniejszych cech, które powinny charakteryzować idealny materiał tapicerski jest odporność na ścieranie. Zwróć uwagę również na gramaturę tkaniny. Im większa gramatura, tym sofa lepszej jakości. Kanapy, fotele i sofy są elementami wyposażenia, które są bardzo intensywnie użytkowane i ich zużywanie następuje zwykle w bardzo szybkim tempie. Tak wiec dobrze jest dopłacić trochę wiecej pieniędzy ale zainwestować w porządnej jakości tkaninę do obicia sofy tak aby potem nie musiec obijać jej ponownie.

Obić tapicerskich w dobrej cenie możesz poszukac tutaj https://tapicerski.pl
A czy to tapicerowanie to w ogóle się opłaca. Nam jak tapicer krzyknął cenę to w pięty nam zaszło i stwierdziliśmy, ze za takie pieniądze to kupimy nową sofę. oczywiście i tak było na slf24.pl wybraliśmy sobie taką jaka nam pasowała i co najśmieszniejsze to jeszcze całkiem sporo nam zostało w kieszeni. Mebel mamy nowy,a nie powiedzmy sobie prawdę tylko odświeżany i wiemy, że posłuży nam znacznie dłużej.
Na Twoim miejscu postawiłabym na grubą tkaninę wysokiej jakości, która zachowa estetyczny wygląd na długie lata. Zakupiona przeze mnie sofa tapicerowana z funkcją spania wyścielona jest bardzo grubym materiałem, dzięki czemu choć mebel ten użytkuję już dość intensywnie od ponad roku, to jednak tapicerka nadal prezentuje się idealnie.
Hm, ciężko powiedzieć. To wam musi się najbardziej podobać materiał i oczywiście sama sofa. Chociaż prawdę mówiąc, to nie wiem czy jest sens tapicerować starą sofę. Nie lepiej kupić coś nowego? Tym bardziej że ceny teraz nie są wygórowane o meble, również te dobrej jakości. Ja zastanawiam się nad sofa z funkcją spania - mam ochotę zmienić coś w mieszkaniu Smile
Szenila, altara - to dość uniwersalne rozwiązanie. Chyba na to bym postawiła w przypadku sofy.
Moim zdaniem nie jest to opłacalne. Na pewno na Twoim miejscu zdecydowałabym się na zakup nowej sofy i to bardziej nowoczesnej np. jednej z https://slf24.pl/sofy/sofy-narozne.html Duża przestrzeń w pokoju dziennym pozwala na wybór jednego dużego mebla lub nawet zestawu wypoczynkowego. Do sofy trzyosobowej możemy wybrać jeszcze wygodny fotel tapicerowany lub sofę dwuosobową, a do narożnej sofy dwa fotele. Rogówka to mebel, który jest bardzo praktyczny i wciąż najczęściej wybierany jeśli chodzi o meble wypoczynkowe do pokoju dziennego.