Forum

Full Version: Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
Jeżeli brak zmian konstrukcyjnych lub projektowych - nie potrzebujemy pozwolenia
remont pojedynczego lokalu w budynku mieszkalnym wielolokalowym niedotyczący części konstrukcyjnych budynku i nie mający żadnego wpływu na funkcjonowanie budynku jako całości nie jest remontem obiektu budowlanego i nie wymaga zgłoszenia.
Dziękuję za odpowiedzi.
Będę powoli zaczynał ten remont
Nie potrzebujesz... Bez przesady... SmileSmile
Nie potrzebujesz, ale potrzebujesz pogadać z administracją. Moja znajoma robiła rok temu remont i administracja raz na jakiś czas wysyłała jakiegoś człowieka z kontrolą. Tam w sumie usuwali ściankę działową, więc chyba dlatego.
Nie potrzebujesz. No pod warunkiem, że nie robisz totalnej rewolucji Smile Jesli w grę wchodzi usuwanie ścianek to chyba trzeba zgłosić do administraci
bmw250 Wrote:Czy na remont mieszkania muszę mieć pozwolenie ?
Tak jak powiedzieli już moi poprzednicy, jeśli to standardowy remont, bez zmian konstrukcyjnych czy projektowych to nie trzeba mieć takiego pozwolenia.
jeśli to jest mieszkanie własnościowe i nie będzie żadnych ingerencji w konstrukcję to nic nie jest potrzebne.
jeśli to jest twoje mieszkanie i remont robisz tylko wewnątrz nie ingerując w konstrukcje, to nikogo nie musisz pytać o zdanie.
Nie trzeba mieć żadnego pozwolenia. To nie budowa tak więc nikt na pewno nie będzie od Was pozwolenia wymagał. Sam ostatnio remontowalem całe mieszkanie i nie pytałem się o pozwolenie.
Wyjątkiem jest tutaj sytuacja kiedy kupujecie nowe mieszkanie i je remontujecie.Musicie wtedy zgłosić do urzędu skarbowego po kupnie fakt,ze mieszkanie jest do remontu. W innej sytuacji urząd skarbowy może zakwestionować jego wartosć i jeśli ktoś skontroluje mieszkanie po remoncie, może pomyśleć, ze kupiliście je za zbyt niską kwotę oraz, że musicie dodatkowo odprowadzić podatek.