Forum

Full Version: Rekuperacja - czy jest wymagana w nowo budowanym domu ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ostatnio dużo się o tym słyszy, co sądzicie ?
Już sama wentylacja jest korzystna dla zdrowia, a do tego jeśli występuje również odzysk ciepła, to możemy liczyć na oszczędności w kwestii ogrzewania. Jeśli planujemy eko-dom to jak najbardziej powinniśmy zadbać o rekuperację
Najlepiej jest mieć połączenie różnych systemów, ponieważ takie rozwiązanie jest gwarancją nie tylko dużej wygody, ale również przede wszystkim sporych oszczędności. Dzięki temu możemy bowiem za jednym zamachem zamontować u siebie zarówno wentylację, ogrzewanie jak i klimatyzację. Najlepszym systemem oferującym wszystko w jednym jest Feelco (ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji). Koszt jego instalacji jest o wiele niższy niż instalacja wcześniej wymienionych systemów osobno, a dodatkowo dalsze użytkowane również pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo. Feelco to system bardzo skuteczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Rekuperacja jest bardzo potrzebna i pożyteczna mam u siebie i polecam zawsze wszystkim zamontowanie rekuperatora. Akurat swój sprzęt kupiłem w sklepie domiwoda.pl możecie sobie sprawdzić ich oferte bo dobrze cenowo i jakościowo jednak wiem doskonale, ze to kwestia głęboko indywidualna. Tak czy siak rekuperacja jest potrzebna moim zdaniem.
Nie jest wymagany, ale jest przydatny, można bowiem dzięki niemu ograniczyć straty energii cieplnej, a więc i związane z ogrzewaniem koszty. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do domów pasywnych i energooszczędnych. Jeśli szukacie rekuperatora z wyższej półki, a w normalne cenie, to sprawdźcie te marki Wanas - są niezawodne, zużywają mało energii, na plus łatwy w obsłudze sterownik, w dodatku darmowy.
Dużo pozytywnych informacji czytałem na temat rekuperacji Vasco
Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła, to bardzo dobry sposób na zmniejszenie kosztów za ogrzewanie. Coraz częściej jest montowana w nowobudowanych domach, bo koszt całej instalacji zwraca się dość szybko. Jeśli chodzi o firmę, która zajmuje się doradztwem i montażem to skontaktuje sie z firmą OEM Energy, u nas w regionie cieszy się bardzo dużym zaufaniem klientów.
Rekuperator jeszcze nie jest wymagany, ale od 2021 będzie obowiązek stosowania alternatywnego źródła energii dla domów jednorodzinnych także warto się zastanowić wcześniej. Sam posiadam centralę Wanas 550 i bardzo sobie chwalę. Elegancka, cichutka, drzwi otwieram i mam dostęp do filtrów. Najlepszy w tym wszystkim jest sterownik - bardzo intuicyjny a zarazem ma sporo ciekawych opcji jak impreza czy kominek
(2018-07-23, 11:48:56)prowhy Wrote: [ -> ]Rekuperator jeszcze nie jest wymagany, ale od 2021 będzie obowiązek stosowania alternatywnego źródła energii dla domów jednorodzinnych także warto się zastanowić wcześniej. Sam posiadam centralę Wanas 550 i bardzo sobie chwalę. Elegancka, cichutka, drzwi otwieram i mam dostęp do filtrów. Najlepszy w tym wszystkim jest sterownik - bardzo intuicyjny a zarazem ma sporo ciekawych opcji jak impreza czy kominek

Skąd masz informacje o tym, że rekuperacja do domu jest wymagana? Nie słyszałem o tym, ale szukając ekonomicznego ogrzewania domu jednorodzinnego znalazłem Twój wpis. Już kiedyś planowałem założenie takiego systemu, ale nie wiedziałem, że w przyszłości może być to przymusowe. W każdym razie, skutecznie zmotywowałeś mnie do znalezienia rekuperatora. Byłbym wdzięczny za radę. Czy system, który oferują tutaj https://produkty.spiroflex.pl/ będzie odpowiedni? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Rekuperacja zapewni większy komfort na pewno chociaż koszty montażu oraz późniejsze utrzymanie będą odczuwalne.
To komfort, który kosztuje. W historii tego forum masz mnóstwo długich dyskusji na ten temat z ogromną ilością za i przeciw każdego rozwiązania.

Od siebie polecam zresztą zajrzec sobie do studia projektowego:
https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/

Rekuperacja jest standardem w większości nowoczesnych projektów domów.
Na pewno przy temacie budowy domu już nie raz spotkaliście się z tym, że mówi się o rekuperacji. Nic dziwnego, ponieważ to aktualnie bardzo często wybierane rozwiązanie i jest dość popularne. Wejdźcie sobie na stronę https://obudowie.com/rekuperacja-co-to-jest/ , gdybyście chcieli dowiedzieć się, w jaki sposób taka rekuperacja działa czym w ogóle ona jest.