Forum

Full Version: Ogrodzenia panelowe, drewniane, betonowe - jakie?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Jakie ogrodzenie jest waszym zdaniem najlepsze? - betonowe, ceglane, drewniane, czy panelowe? Na jakie warto się obecnie zdecydować?
Myślę, że to zależy od budżetu i indywidualnych upodobań. Moim zdaniem najlepiej prezentują się ogrodzenia ceglane, są też najbardziej trwałe, ale są również dość kosztowne. Dobrym rozwiązaniem będą też ogrodzenia panelowe, w ostatnim czasie są dość popularne - zaletą takich ogrodzeń jest z pewnością niski koszt.
Wiele zależy od gustu. Ja osobiście zastosowałam bloczki betonowe, które się świetnie nadają do budowy ogrodzenia. Przede wszystkim nie wymagają spoiwa, dzięki czemu łatwo się taką konstrukcję wznosi. Także w razie zmiany zamysłu można ją rozebrać w prosty sposób i wykorzystać bloczki w inny sposób
Tak jak wyżej już wspomniano, sporo zależy od budżetu oraz upodobań. Nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał o ogrodzeniach stalowych, które posiadają zdecydowanie najwięcej zalet. Sam zainwestowałem w nie i zyskałem ogrodzenie wytrzymałe, wykonane ręcznie, w sposób oryginalny. Jest to inwestycja na lata, więc ja takie ogrodzenie jak najbardziej wziąłbym pod uwagę na Twoim miejscu. Jakby kogoś interesowała firma, która mogłaby się tym zająć, to polecam kowalstwo.com.pl ze Szczecina. Wink
A ja mam do Was pytanie tyczące się właśnie ogrodzenia i chciałem się skonsultować. Mianowicie chodzi o to, że żona od dłuższego czasu suszyłą mi głowę, żeby pomalować ogrodzenie przy naszym domu. Ostatnio miałem cięzki okres w pracy, bo robiliśmy nowy projekt służbowy i kilka miesięcy wręcz miałem wyjęte z życiorysu. Teraz miałem dłuższy, bo aż trzytygodniowy urlop, w pracy jest troszeczkę luźniej, więc mogę przystąpić do pomalowania ogrodzenia. Na marginesie mogę się Wam przyznać, że własny dom to jednak jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogą się człowiekowi przytrafić w życiu. Pozbyliśmy się za jednym zamachem niesympatycznych sąsiadów, znaleźliśmy się niemal na łonie natury i jak chcemy zaprosić znajomych na grilla, to nie musimy się nikogo pytać o zdanie. Trochę poszedłem w dygresję, a wracając do tematu, to mam pytanie czy koajrzycie farbę Nobiles Chlorokauczuk? Farba w przystępnej cenie, ale chcę się upewnić i dlatego proszę Was o wyrażenie swojej opinii.
Osobiście nie przepadam za ogrodzeniami z siatki. Wiem wiem,że wiele osob chce na tym oszczędzić. Jednak jest to pozorna oszczędnosć. I tak w przyszłości trzeba bedzie takie ogrodzenie wymienić. Poza tym nie jest to zbyt wytrzymała opcja.

O wiele lepiej wyglądają ogrodzenia kute. Szczególnie zamówione w firmie, ktora zajmuje się metaloplastyką. Takie ogrodzenie tanie nie jest. Jednak warto ponieważ jest to wybór na długie lata:
[Image: Ogrodzenie_kute_stylowe_efekt_metal_05-1024x683.jpg]
Jeśli chodzi o ogrodzenie kute to faktycznie jest piękne, ale ja chyba jestem przyzwyczajona do zwykłego siatkowanego ogrodzenia. Jest to ogrodzenie dość pospolite i najtańsze z możliwych. Ale nie uważam aby było najsłabsze. Ja tam swoje ogrodzenie siatkowate mam już parę ładnych lat i jestem z niego mega zadowolona.
A co możecie powiedzieć mi o firmie Grodex? Czy ich ogrodzenia z Wrocławia, które można znaleźć na stronie http://www.grodex.pl/ są rzeczywiście bardzo mocne, a nie tylko ładne z wyglądu. Bo wiadomo nie tylko walory estetyczne się dla mnie liczą, ale również żeby ogrodzenie , które wykonam było naprawdę dobre. Stąd moje pytania. Słyszałam również, że można zakupić u nich bramy otwierane na pilota. Czy do ogrodzenia czy garażowe? Czy to prawda?
Ja polecam tę stronę https://ogrodzenia-betonowe.com.pl/ofert...zgrzewane/ Z tego co widzialem i co mi mowili znajomi to tutaj jest najlepszy wybor wszelkich plotow i ogrodzeń. A to na jaki rodzaj sie zdecydowac zalezy od tego co chcemy zbudowac .
Warto pamietac, że o takie ogrodzenie trzeba odpowiednio dbać i zabezpieczyć je przed korozją. Takie https://www.metaltech.pl/zabezpieczenia-antykorozyjne/ wykonywane są zazwyczaj metodą cynkowania ogniowego. Taki proces daje solidną trwałość powłoki. Dzięki temu ogrodzenie jest doskonale zabezpieczone i odporne na działania warunków atmosferycznych. W celu odpowiedniego zabezpieczenia ogrodzenia warto skorzystać z usług firmy Metaltech
Moim zdaniem warto też wziąć pod uwagę ogrodzenia kute. Jeśli szukacie czegoś sprawdzonego i wysokiej jakości to polecam zajrzeć na https://kowalstwo.com.pl/. Można tam znaleźć kontakt do specjalisty zajmującego się między innymi takimi ogrodzeniami.
Na samym początku najlepiej sprawdzi się ogrodzenie tymczasowe. Coś takiego jak tutaj: https://serwisbudowy.pl/kategoria-produk...ymczasowe/ Z własnego doświadczenia wiem, że to najlepsza opcja na czas budowy domu czy jego remontu. Dopiero potem możecie zdecydować się na właściwie ogrodzenie - dzięki czemu macie pewność, że go nie zniszczycie.
Tak jak kiedyś było modne ogrodzenie siatkowe tak teraz furorę robią słupki, murki połączone z metalem. Weźmy na przykład system Lordio. Estetyka, wytrzymałość to jego plusy.
Moim zdaniem najlepszą opcją jest ogrodzenie panelowe Smile proste w montażu, wytrzymałe i ładnie się prezentuje. Poza tym jest bardzo funkcjonalne i można je wykorzystać nie tylko jako ogrodzenie domu, ale też np na działce Smile