Forum

Full Version: Cieknące okna w mieszkaniu
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam wszystkich, mam nastepujący problem a mianowicie mieszkam w bloku z wielkiej płyty na 3 pietrze i jak tylko zrobi sie zimno to mam okna całe mokre, dosłownie leje się po szybie woda. Prosze napiszcie co może być przyczyną
Skoro "okna ciekną" to zle lub wcale nie działa wentylacja, zakładam że masz wentylacje grawitacyjną sprawdz sobie czy nie zostały zakryte kratki wentylacyjne
Masz nawiewniki na oknach ?
Kratki wentylacyjne miałam przysłonięte, po odsłonięciu widać poprawę. Nawiewników niestety nie mam podejdę sobie dzisiaj do salonu z oknami i zapytam o możliwość zakupu i montażu. Dziękuję za pomoc.
Ja miałem w domu dość podobny problem, ale zdecydowałem się na wymianę wszystkich okien, na takie lepszej jakości. Oczywiście w dużej mierze jest to zazwyczaj problem z wentylacją, jednak tak, czy inaczej warto jest zainwestować w solidne i szczelne okna. Można wiedzieć jakie konkretnie masz w mieszkaniu? Ja niedawno kupiłem drewniane i idealnie się prezentują. Myślę, że przy odpowiednim zabezpieczeniu wytrzymają wiele lat. Szczelne okna mogą dodatkowo zapewnić znacznie lepszą izolację domu, czy mieszkania.
Według mnie jest to już czas na wymianę okien. Jeśli chcesz czegoś sprawdzonego i jesteś z Lublina lub okolic to polecam firmę Atos. Okna są wysokiej jakości i na pewno będziesz z nich zadowolony.
Może warto w takiej sytuacji wymienić okna na nowsze, o lepszych parametrach, które nie będą przeciekać. Dobrym wyborem są okna aluminiowe ze Śląska, które nie zmieniają swoich rozmiarów na skutek wahań temperatur. Są także dobrym izolatorem ciepła, ponieważ w ich konstrukcji zostały zastosowane nowoczesne, wysokiej klasy materiały termoizolacyjne.
Może są po prostu nieszczelne? Zadzwoń do firmy TOM-PLAST https://serwisokiendrzwi.pl/naprawa-okien.html ze Szczodrych, to miejscowość koło Wrocławia, oni u nas naprawiali okna i świetnie się przy tym spisali, myślę że będą mogli wam pomóc. Zdecydowanie ich polecam, mają szeroki zakres usług, zajmują się również montażem samych okien i drzwi, itp. Skontaktujcie się z nimi, na pewno nie będziecie żałować. Nam zarekomendował ich szwagier, u którego montowali okna i bardzo ich zachwalał, jak się przekonaliśmy, nie były to pochwały na wyrost.
Jeśli masz taki problem to koniecznie skontaktuj się z profesjonalnym serwisem okien. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie naprawa okien Warszawa: https://medrus.pl/serwis-okien/. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni z ich usług.
W mojej ocenie przede wszystkim szukając naprawdę dobrej i funkcjonalnej stolarki okiennej rozglądając się za pięknymi propozycjami które będą odpowiednio pasowały do całej aranżacji to zdecydowanie mogę polecić Wam do sprawdzenia firmę https://noweokna.pl/ w której naprawdę jest w czym wybierać. Obsługa na poziomie, terminowe realizacje i też naprawdę propozycji nie brakuje jeżeli nie do końca wiecie co będzie odpowiednią opcją dla Waszego domu, czy mieszkania bo też nie wszyscy mają nieograniczony budżet w tym zakresie. Pozdrawiam i koniecznie dajcie znać na co się zdecydowaliście ostatecznie!
(2017-01-18, 08:51:11)Teresa Wrote: [ -> ]Kratki wentylacyjne miałam przysłonięte, po odsłonięciu widać poprawę. Nawiewników niestety nie mam podejdę sobie dzisiaj do salonu z oknami i zapytam o możliwość zakupu i montażu. Dziękuję za pomoc.

Wiesz co, wentylacja okienna jest mega ważna. I nawiewniki okienne to po prostu must have. Koniecznie sprawdź co możesz zrobić w tym temacie. Mieszkania są coraz bardziej szczelne. Bez takiej wymiany powietrza nie tylko okna będą "ciekły", ale też szybko pojawi się grzyb.