Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie ogrzewanie?
#1
Witam, stoję teraz przed dylematem na jaki piec się zdecydować czy na ekogroszek czy na pellet? Za tym drugim przemawia większa "czystość" całej procedury, mniej popiołu i przyjemniejszy zapach bo to w końcu drewno, ale jak z kosztami?
Reply
#2
Ekogroszek jest napewno tańszym rozwiązaniem
Zobacz mój blog - http://dociekliwy.co.pl/
Reply
#3
Ale pellet jest bardziej eko ;-)
Reply
#4
A dlaczego nie chcecie ekologicznej formy ogrzewania np. pompa ciepła ?
Reply
#5
Ja jestem zwolennikiem paneli slonecznych
Reply
#6
Wczoraj słyszałem w radiu że mają ogłosić jakiś program dopłat do ekologicznych rozwiązań grzewczych takich jak pomy ciepła, kolektory słoneczne
Reply
#7
A co z kominkami? Kominek z płaszczem wodnym ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w to źródło ciepła, należy dokładnie przyjrzeć się jego zaletom i wadom, ponieważ nie jest to rozwiązanie dla każdego. Kominek umożliwia ograniczenie wydatków na ogrzewanie dzięki dość łatwej dostępności i niskiej cenie paliwa, jakim jest drewno. Należy jednak pamiętać, że musi być ono dobrze wysuszone, w zależności od twardości czas suszenia wynosi od 1,5 do 2 lat. Najlepsze jest drewno z twardych drzew liściastych. Dobre paliwo jest droższe, ale bardziej efektywne i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Mokre drewno i o niższej wartości opałowej pali się nieefektywnie i krótko, wydzielając przy tym dużą ilość sadzy i smoły, które osadzają się w kominie. Aby cieszyć się przyjemnym widokiem ognia w kominku, ogrzewającym zarazem cały dom, trzeba zapewnić zapas suchego paliwa. Przemyślane palenie we wkładach z płaszczem wodnym może znacząco obniżyć koszty ogrzewania, ponieważ drewno jest wciąż najtańszym z paliw na naszym rynku.
Reply
#8
Ekogroszek jest bardziej ekonomiczny, ale pellet bardziej ekologiczny - kotły na pellet mają bowiem bardzo niski poziom emisji spalin. Za kotłami na pellet przemawia też funkcjonalność - ich obsługa jest bardzo prosta. Do domu powinny się nadać kotły BioWIN
Reply
#9
Ogrzewanei - gazowe. Czyste i właściwie bezobsługowe.
Reply
#10
Jak już ktoś wspomniał najbardziej ekologiczne jest ogrzewanie pelletem, ale najbardziej ekonomiczne ekogroszkiem - koszty ogrzewania ekogroszkiem w porównaniu do oleju opałowego są niższe nawet o kilkadziesiąt procent. Na jest artykuł o zaletach ogrzewania ekogroszkiem, w porównaniu do oleju opałowego - warto przeczytać.
Reply
#11
Takie pytanie na pewno warto sobie zadać jeszcze przed budową domu, ponieważ zamontowanie niemal wszystkich rodzajów ogrzewania wymaga dokładnego zaprojektowania danej instalacji. Dzisiaj naprawdę warto jest zastanowić się nad nowoczesną formą ogrzewania nadmuchowego jaką jest Feelco. Taki system pozwala na jednoczesne ogrzanie domu przy użyciu powietrza, ale i zapewnienie sobie wysokiego komfortu codziennego mieszkania. System wyposażony jest dodatkowo w wentylację, która pozwala na odzyskanie ciepła, klimatyzację oraz opcję filtrowania powietrza. Wbrew pozorom, system Feelco jest bardzo opłacalny w zastosowaniu zarówno jeżeli chodzi o koszta instalacji, jak i koszta eksploatacji. To przyszłościowe rozwiązanie, ponieważ może być w pełni zautomatyzowane i jest wyjątkowo ekologiczne. Wink
Reply
#12
Mi tam najbardziej odpowiadają piece CO bo są solidne i bardzo wydajne, sam mam taki piec od paru lat i jeszcze się nie zawiodłem. Warto właśnie sprawdzić te kotły bo mi się bardzo opłaca teraz grzać a nie tak jak wcześniej.
Reply
#13
Tutaj trudno jednoznacznie doradzić co będzie najlepsze w kwestii ogrzewania, warto podać szczegóły chociażby tego jaki jest poziom izolacji zewnętrznej i wewnętrznej budynku, im jest ona wyższa tym mniejsza utrata ciepła. Na pewno polecam zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym.
Reply
#14
Polecam gazowe, bardzo duża wygoda Smile
Reply
#15
Ja ostatecznie z żoną postawiłem na klasyczny kominek i nie żałuję swojego wyboru. W końcu kominek to urządzenie, które pozwoli ogrzać cały dom. W przeciwieństwie do pieca wolnostojącego, który może stanowić co najwyżej lokalne źródło ciepła. Muszę Wam zresztą przyznać, że w końcu jesteśmy na "swoim", z czego niesłychanie jestem zadowolony. Przynajmniej nie muszę wysłuchiwać hałasów z ulicy, które zewsząd do tej pory do mnie dobiegały (mieszkaliśmy z żoną i dziećmi na piętrze).
Reply
#16
Najwygodniejszą opcją jest ogrzewanie podłogowe.Z kilku względów:

1. Oszczędność przestrzeni - rezygnujemy z grzejników tak więc zyskujemy nowe możliwośći aranżacji wnetrza
2. Wieksza wydajność - podłoga o wiele dłuzej trzyma ciepło, pomieszczenie nagrzewa sie szybciej

Montaż systemu ogrzewania podłogowego nie jest drogi. Warto jest zajrzeć sobie do Leroy Merlin. Elementy są tam w dobrych cenach.
Reply
#17
W Leroy Merlin bym nie kupił tam mają tylko chinszczyznę Angry
P.S.
Ja robiłem na produktach marki tweetop
Reply
#18
Chińskie na pewno odpada, nikt nie będzie skuwał posadzki za kilka lat.
P.S.
Gdzie mogę znalesc cennik tych rur tweetop ?

(2017-11-14, 09:25:52)andrzej29 Wrote: W Leroy Merlin bym nie kupił tam mają tylko chinszczyznę Angry
P.S.
Ja robiłem na produktach marki tweetop
Reply
#19
Dokładnie nie kupujcie "dziadostwa" w marketach, znajomy skuwał swego czasu posadzkę.
Zobacz mój blog - http://dociekliwy.co.pl/
Reply
#20
Dlatego jak ja montowałam kominek u mnie w domu to kupiłam go ze sprawdzonej firmy, gdzie dokładnie zapoznałam się z opiniami ludzi. I gdzie ta firma zajmuje się tylko kominkami. U mnie kominek pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i grzewczą. Choć nie jest jedynym źródłem ciepła w domu, bo niestety ja jestem leniem i nie zawsze chce mi się napalić w kominku
Reply
#21
Ja ogrzewam dom za pomocą kotła na pellet firmy sas. Jest to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie (mam kocioł z podajnikiem) i przede wszystkim ekonomiczne. Kocioł jest łatwy w obsłudze (dla mnie to też ważne) i szybko się rozpala i łapie odpowiednią temperaturę. Na kominek bym się nie zdecydowała, bo nie mam zamiaru mieć kotłowni w salonie.
Reply
#22
Jeśli chcesz, aby kocioł na drewno spełniał wszystkie standardy dotyczące bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, w poszukiwaniu idealnego modelu sprawdzaj ofertę wyłącznie renomowanych i markowych producentów. Kocioł to spora inwestycja, która powinna być odpowiednio przemyślana przed zakupem.
Reply
#23
Jeśli chcesz mieć naprawdę "czyste" ogrzewanie to zdecyduje się na pompę ciepła. Jest najbardziej ekologicznym sposobem ogrzewania domu, zupełnie bezobsługowym i w dodatku tani. Zobacz sobie ofertę firmy Dimplex - oni oferują różne rodzaje pomp (gruntowe, powietrzne) i na pewno coś byś u nich dobrał odpowiedniego. Oczywiście nie musisz sam dobierać pompy, bo jeśli się zdecydujesz, to firma wszystko ci odpowiednio wyliczy i poleci najlepszą opcję.
Reply
#24
Ale pompa ciepła to spory koszt - może nie użytkowania, ale samego kupna i instalacji. Tańsze, a też ekologiczne jest ogrzewanie gazowe. W takim przypadku ważne jest by kupić dobry jakościowo kocioł, np. polskiej firmy Termet, która od lat jest na rynku. Dobrą opcją jest tez kupno kotła kondensacyjnego, bo jest on bardziej wydajny (a co za tym idzie jest mniejsze zużycie gazu) niż kotły tradycyjne.
Reply
#25
Racja, dobry kocioł z 5 letnią gwarancją, porządnej i znanej firmy Bongioanni można kupić już za jakieś 4 tysiące. I są to kotły naprawdę nowoczesne, których użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. W dodatku są to kotły kondensacyjne, a więc ekonomiczne w użytkowaniu, dzięki czemu i rachunki są niższe niż przy zwykłych kotłach gazowych. A przecież koszt to ważna sprawa jeśli chodzi o wybór ogrzewania.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)