Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłogi kamienne w mieszkaniu
#1
Witam serdecznie,
chciałam zapytać, jak Wam się podobają podłogi kamienne w mieszkaniu? Ostatnio trafiłam na katalog firmy, która wykonuje takie posadzki z kamienia naturalnego. Wcześniej o tym nie myślałam, ale jak zobaczyłam, jak pięknie wyglądają takie realizacje, zaczęłam się zastanawiać nad położeniem takiej posadzki w kuchni oraz w łazience. Pytanie tylko  - czy w przypadku takich posadzek kamiennych można stosować ogrzewanie podłogowe? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam Wink
Reply
#2
Myslę, że pod takie podłogi warto rozważyć ogrzewanie podłogowe, bo od takich kamiennych płytek to musi ciągnąć. Chocć jeśli chodzi o aspekt wizualny, to z pewnością robią wrażenie.
Reply
#3
Mam podłogi z płytek marmurowych 30x30 cm. Salon kuchnia i korytarze w sumie jakies 70m2. Jakis specjalnych wrażeń poza estatyką nie odczuwam . Każda płytka jest inna nie a 2 takich samych. Co do uzytkowania marmur jest dośc miekki i po 5 latach widac na nim rysy.

Nie wiem czy bym się na to zdecydował jeśli widzialbym te rysy....
https://lublinrolety.pl
Usługi Remontowo-Budowlane Start
ul. Konrada Wallenroda 2c/5
20-607 Lublin
NIP: 9462168253
Regon: 060343621
tel.: 693 466 295
e-mail: info@lublinrolety.pl
Reply
#4
(2018-02-22, 09:15:02)Kraska Wrote: Witam serdecznie,
chciałam zapytać, jak Wam się podobają podłogi kamienne w mieszkaniu? Ostatnio trafiłam na katalog firmy, która wykonuje takie posadzki z kamienia naturalnego. Wcześniej o tym nie myślałam, ale jak zobaczyłam, jak pięknie wyglądają takie realizacje, zaczęłam się zastanawiać nad położeniem takiej posadzki w kuchni oraz w łazience. Pytanie tylko  - czy w przypadku takich posadzek kamiennych można stosować ogrzewanie podłogowe? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam Wink

Dowiadywałem się jakis czas temu ile kosztuje położenie płyt marmurowych na podłodze oraz ile kosztuje wykonanie schodów oraz są to bardzo wysokie ceny. Dlatego też nie zdecydowałem się ostatecznie na taką realizację.
Moim zdaniem o wiele lepiej jest zdecydować sie na gres.

Po pierwsze cena będzie niższa.
Po drugie nie będzie problemu ze znalezieniem ekipy, która taki gres położy.
Po trzecie jest to bardziej wytrzymały materiał.
Reply
#5
No faktycznie taka podłoga ma swoje zalety i oryginalnie wygląda. Ja długo analizowałam co położę u siebie w salonie i kuchni... Ostatecznie spodobał mi się gres szkliwiony, który znalazłam tutaj https://plytki24.pl/gres-szkliwiony/cat_100870.html . Myślę, że taki gres to też dobra opcja, ponieważ również piękni się prezentuje. Dzisiejsze już płytki tego typu są wykonane innowacyjną technologią, dzięki której są one nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale i można znaleźć ich najróżniejsze wzory.
Reply
#6
Podłoga kamienna może być dość kosztowna i faktycznie bez ogrzewania podłogowego może być uciążliwa (bo będzie ochładzać całe pomieszczenie). Nie wiem też czy nie wymaga ona jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, jeśli będziemy robić ogrzewanie. Sam bym się na taką zdecydował, mimo tego, że robi dobre wrażenie. Jestem zwolennikiem surowych aranżacji, ale w tym przypadku zdecydowałbym się na jakieś płytki. Jest ich teraz tyle, że z pewnością da się coś wybrać
Reply
#7
Podłogi kamiennne fajna rzecz, ale ciągnie
Reply
#8
Myślę, że to ciekawe rozwiązanie, ale osobiście bardziej podobają mi się drewniane.

Podłoga drewniana Kalisz
Reply
#9
Jaką podłogę najlepiej wybrać do biura? Ja myślałam o wykładzinie z https://www.coniveo.pl/dla-firm/wykladziny-kauczukowe Mąż upierał się przy panelach, ale boję się, że się pościerają po jakimś czasie.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)