Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piec na ekogroszek
Witam,

Jestem w trakcie wybierania pieca do nowego domu i zastanawiam się dosyć poważnie nad piecem na ekogroszek. Wiem, że te piece są trochę droższe, ale zależy mi też na tym, aby móc łatwo napalić w piecu, bo mieszkam sama. Piec gazowy i grzanie prądem odpada, bo mnie na to nie stać. Powiedzcie mi, gdzie najlepiej kupować ekogroszek? Widziałam paczuszki z ekogroszkiem w marketach budowlanych, znalazłam też jakiegoś dostawcę ekogroszku w mojej okolicy . Czy jest różnica pomiędzy groszkiem z marketu i od takiego dostawcy?
Odpowiedz
Piec na ekogroszek to dobry pomysł, bo sam ekogroszek jest doskonałym materiałem.
Odpowiedz
Cześć, ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest ogromna różnica między ekogroszkiem kupionym w markecie a ekogroszkiem od zamówionym u sprawdzonego dostawcy.
Odpowiedz
Tyle o tym smogu teraz trąbią a wy ekogroszek Big Grin
Odpowiedz
Ale przecież ekogroszek zawiera małą ilość siarki i nie smrodzi tak jak inne paliwa ciepłownicze. Tak wiec nie wiele się do tego smogu przyczynia. Już bardziej samochody są jemu winne, ale przez to ludzie nie przesiadają się na komunikację miejską czy rowery. A co maja powiedzieć osoby, które mają kominek i palą drewnem. Przecież tyle się mówi, że wcale nie powinno się tym drewnem palić.
Odpowiedz
Przede wszystkim nie powinniśmy palić węglem i to w starych piecach, bo w wyniku takiego spalania powstają takie szkodliwe substancje, ja do tego ekogroszku też przekonana nie jestem, pyłu zawieszonego 10 razy tyle niż przy spalaniu drewna (a tyle samo co i w wyniku spalania węgla kamiennego orzecha) siarki jeszcze więcej... Chyba biorąc pod uwagę smog i własne zdrowie wybrałabym ogrzewanie gazowe.
Odpowiedz
Ale nie ma co straszyć smogiem. Teraz są kotły 5 klasy, które są dla środowiska bezpieczne. Moi sąsiedzi ostatnio kupi właśnie taki nowoczesny kocioł firmy sas i powiem szczerze, że robi wrażenie. Oni też zadowoleni, bo jest bardzo prosty w obsłudze, no i oczywiście ma automatyczny podajnik. No i co najważniejsze, na jego zakup nie musieli brać kredytu, bo cena jest całkiem przyzwoita.
Odpowiedz
Defro robi też dobre kotły na eko groszek
Odpowiedz
Rozumie, że odrzucasz ogrzewanie prądem jako drogie, ale ogrzewanie gazowe drogo wcale nie wychodzi. U mnie w rodzinie sporo osób grzeje właśnie gazem i nikt na koszty nie narzeka. Jasne, że mają dobrze ocieplone, nowe domy, ale teraz dobre ocieplenie to raczej standard. W dodatku dobry kocioł kondensacyjny np. od polskiej firmy Termet, nie kosztuje nie wiadomo ile, a zużywa mniej gazu niż zwykłe kotły. No i jakby się zdecydowała na kocioł dwufunkcyjny, to od razu miałabyś rozwiązany problem ciepłej wody użytkowej.
Odpowiedz
U mnie kocioł gazowy mają teściowie. Jest to kocioł firmy Bongioanni i faktycznie chwalą go sobie. Najważniejsze jest to, że taki kocioł jest praktycznie bezobsługowy (dla starszych osób, to szczególnie ważne), a przy tym wydajny i ekonomiczny. Teściowe raczej nie szastają pieniędzmi, a w zimę w domu zawsze mają cieplutko - co oznacz, że po prostu ogrzewanie gazem wychodzi na tyle tanio, że mogą sobie na to ciepło pozwolić.
Odpowiedz
A co myślicie o kotłach na pellet np. takich http://www.parex-kotly.com.pl/produkty/kotly-na-pellet? Zastanawiam się nad kupnem takiego napisane jest, że jest przyjazny dla środowiska. Czy to prawda?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości