Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie
Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w długim, tunelowym pokoju w mieszkaniu? Pokój ma wymiary 5m x2,5 m, jest ciemny. Czy sprawdzi się dobrze oświetlenie punktowe czy może ledowe?
Odpowiedz
Ja w mojej dosyć dużej, podłużnej i wąskiej sypialni zastosowałam oświetlenie ledowe. Nie mogę narzekać. Jest jasno. Wszędzie, nawet w najodleglejszych kątach pokoju nie ma problemu ze złym światłem. Dodatkowo już z powodów czysto dekoracyjnych zamontowałam dwa kinkiety do sypialni , ale bez nich też byłoby dobre światło. Służą, jako lampki nocne Smile
Odpowiedz
Ledy będą dobrym rozwiązaniem, ale zrób ich kilka. Fajnym rozwiązaniem byłby też podwieszony sufit z podświetleniem na całej długości. To znacznei rozjaśni pokój
Odpowiedz
Ja poleciłabym Ci taśmy led. Dość tanie w zakupie, wszystko na pilota. Montaż dziecinnie prosty
Odpowiedz
Ja postawiłabym na lampy wiszące na długich kablach, fajnie doświetlają pomieszczenie
Odpowiedz
Polecam Ledy Smile
Odpowiedz
Ja niedawno całkiem zdecydowałam się na zamieszkanie w nowym lokum we Wrocławiu, konkretnie na osiedlu "Promenady wrocławskie" - i jestem zadowolony. Bezpieczna, spokojna okolica, trafiłem jeszcze na sympatycznych sąsiadów, zawsze mogę sobie wieczorkiem pojeździć rowerem albo pospacerować. Wracając do tematu, to postawiłem na oświetlenie w postaci taśm ledowych i spisuja się naprawdę nieźle. Ich cena była konkurencyjna i wierzcie mi, że wystarczyło zrobić dokładny research w sieci, aby znaleźć odpowiednie taśmy.
Odpowiedz
Nie kupuj taśmy LED, bo pod taśmą LED widać każdą nierówność, myślę że zwykłe żarówki LED wystarczą albo takie lampki które umieszczasz w suficie i będzie git Wink
Odpowiedz
Tak jak mój poprzednik napisał, żarówki led zrobią robotę. Taśmy są awaryjne i mało estetyczne.
Odpowiedz
O ile oczywiśćie pomieszczenie jest nowoczesne bo tylko w takim żarówki led będa pasowały. Jeśli jest to styl tradycyjny to postawiłbym jednak na tradycyjna lampę na suficie. A najlepiej będzie rozproszyć oświetlenie. Czyli zamontować w pokoju kilka jego rodzajów.Oprócz lampy sufitowej;
lampę stojącą
ewentualnie jakieś kinkiety
Odpowiedz
Zawsze polecam LEDy- energooszczędne, wydajne i długowieczne. Do tego od razu radzę kupić fajne panele sterujące (do zmiany natężenia światła) i jakieś oryginalne przełączniki nie będące brzydkimi standardowymi kostkami.
[Obrazek: 10291311_883343225029653_201122907281550519_n.jpg]
Odpowiedz
Jakiś czas temu wymieniliśmy oświetlenie na ledowe. I faktycznie jest o wiele bardizej energooszczędne jednak zaleta oświetlenia jest taka, że lampy wystarczają na o wiele dluzej niż tradycyjne. I nie trzeba potem ich wymieniać na nowe. Żarówka nie zgaśnie Wam w ciągu miesiąca od kupna....

Ciekawe mozliwości oświetlenia daje na pewno firma Phillips

oświetleniem sterować można za pomocą telefonu oraz tableta
można zwiększać natężenie oświetlenia
do oświetlenia można dodać efekty takie jak muzyka czy kolory
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku źródeł światła, np. na środku pomieszczenia zamontowałbym główne źródło światła, natomiast po bokach lub wokół pokoju dodatkowe oświetlenie punktowe. U siebie w salonie na ten przykład mam na środku pomieszczenia zamontowany elegancki kryształowy żyrandol, który kupiłem na stronie technodeluxe.pl oraz dodatkowe punktowe lampki LED rozmieszczone dookoła salonu. Efekt jest naprawę dobry cały salon mam równomiernie oświetlony po zapaleniu wszystkich lamp.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości