Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie
#1
Jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w długim, tunelowym pokoju w mieszkaniu? Pokój ma wymiary 5m x2,5 m, jest ciemny. Czy sprawdzi się dobrze oświetlenie punktowe czy może ledowe?
Reply
#2
Ja w mojej dosyć dużej, podłużnej i wąskiej sypialni zastosowałam oświetlenie ledowe. Nie mogę narzekać. Jest jasno. Wszędzie, nawet w najodleglejszych kątach pokoju nie ma problemu ze złym światłem. Dodatkowo już z powodów czysto dekoracyjnych zamontowałam dwa kinkiety do sypialni , ale bez nich też byłoby dobre światło. Służą, jako lampki nocne Smile
Reply
#3
Ledy będą dobrym rozwiązaniem, ale zrób ich kilka. Fajnym rozwiązaniem byłby też podwieszony sufit z podświetleniem na całej długości. To znacznei rozjaśni pokój
Reply
#4
Ja poleciłabym Ci taśmy led. Dość tanie w zakupie, wszystko na pilota. Montaż dziecinnie prosty
Reply
#5
Ja postawiłabym na lampy wiszące na długich kablach, fajnie doświetlają pomieszczenie
Reply
#6
Polecam Ledy Smile
Reply
#7
Ja niedawno całkiem zdecydowałam się na zamieszkanie w nowym lokum we Wrocławiu, konkretnie na osiedlu "Promenady wrocławskie" - i jestem zadowolony. Bezpieczna, spokojna okolica, trafiłem jeszcze na sympatycznych sąsiadów, zawsze mogę sobie wieczorkiem pojeździć rowerem albo pospacerować. Wracając do tematu, to postawiłem na oświetlenie w postaci taśm ledowych i spisuja się naprawdę nieźle. Ich cena była konkurencyjna i wierzcie mi, że wystarczyło zrobić dokładny research w sieci, aby znaleźć odpowiednie taśmy.
Reply
#8
Nie kupuj taśmy LED, bo pod taśmą LED widać każdą nierówność, myślę że zwykłe żarówki LED wystarczą albo takie lampki które umieszczasz w suficie i będzie git Wink
Reply
#9
Tak jak mój poprzednik napisał, żarówki led zrobią robotę. Taśmy są awaryjne i mało estetyczne.
Reply
#10
O ile oczywiśćie pomieszczenie jest nowoczesne bo tylko w takim żarówki led będa pasowały. Jeśli jest to styl tradycyjny to postawiłbym jednak na tradycyjna lampę na suficie. A najlepiej będzie rozproszyć oświetlenie. Czyli zamontować w pokoju kilka jego rodzajów.Oprócz lampy sufitowej;
lampę stojącą
ewentualnie jakieś kinkiety
Reply
#11
Zawsze polecam LEDy- energooszczędne, wydajne i długowieczne. Do tego od razu radzę kupić fajne panele sterujące (do zmiany natężenia światła) i jakieś oryginalne przełączniki nie będące brzydkimi standardowymi kostkami.
[Image: 10291311_883343225029653_201122907281550519_n.jpg]
Reply
#12
Jakiś czas temu wymieniliśmy oświetlenie na ledowe. I faktycznie jest o wiele bardizej energooszczędne jednak zaleta oświetlenia jest taka, że lampy wystarczają na o wiele dluzej niż tradycyjne. I nie trzeba potem ich wymieniać na nowe. Żarówka nie zgaśnie Wam w ciągu miesiąca od kupna....

Ciekawe mozliwości oświetlenia daje na pewno firma Phillips

oświetleniem sterować można za pomocą telefonu oraz tableta
można zwiększać natężenie oświetlenia
do oświetlenia można dodać efekty takie jak muzyka czy kolory
Reply
#13
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku źródeł światła, np. na środku pomieszczenia zamontowałbym główne źródło światła, natomiast po bokach lub wokół pokoju dodatkowe oświetlenie punktowe. U siebie w salonie na ten przykład mam na środku pomieszczenia zamontowany elegancki kryształowy żyrandol, który kupiłem na stronie technodeluxe.pl oraz dodatkowe punktowe lampki LED rozmieszczone dookoła salonu. Efekt jest naprawę dobry cały salon mam równomiernie oświetlony po zapaleniu wszystkich lamp.
Reply
#14
Z tego co piszecie bardzo dobrze sprawdzają się żarówki G9 generalnie odkąd oświetlenie ledowe weszło do szerszej sprzedaży to dużo zmieniło się na lepsze i oprócz tego, że swiatło jest wyraźne to jeszcze dzięki tej technologii można zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Osobiście w domu używam od dawna i bardzo sobie chwalę więc Wam też gorąco polecam!
Reply
#15
Lampy najlepiej wybierać takie, które będą pasować do całego stylu danego mieszkania, czy domu. Dzisiaj na szczęście nie jest to problemem, bo mamy całą gamę lamp. Które mają różnorodne formy, czy też są wykonane z różnych materiałów. Chociażby zwróćcie uwagę na propozycje firmy https://www.fajne-lampy.eu/pl/sklep-stacjonarny.html Tam znajdziecie nowoczesny lampy, jaki i znajdziecie się również przykładowo oprawa sufitowa . Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań danego klienta.
Reply
#16
Ja też uważam, że lampy są bardzo ważnym elementem wnętrz, a tak często się o nich zapomina. Tworzą nastrój. Sama teraz rozglądam się za nową lampą do pokoju dzieci i w oko wpadły mi propozycje https://elampki.pl/pol_m_Dzieciece-135.html Ciekawie wyglądają, a cena jest jak najbardziej zachęcająca.
Reply
#17
Nowoczesne oswietlenie jest bardzo wazne.
Reply
#18
Ostatnio rozmyślałem właśnie na podobny temat związany z aranżacją wnętrza. Jeszcze dobrych kilka lat temu trzeba było korzystać z usług profesjonalistów, a dziś można to zrobić we własnym zakresie. Jeśli nie znamy się na tym zupełnie to z pomocą przyjdzie nam cała masa artykułów oraz poradników jak rozgryźć ten temat. Oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów przy remoncie generalnym naszego mieszkania. Pomaga podkreślic cały kunszt ekipy jaką zatrudniliśmy do zlecenia. Nie można także przesadzić ze zbyt duża ilością światła. Najlepiej jest znaleźć sobie w sieci odpowiedni kalkulator mocy wzlgędem wielkości pomieszczenia. Po drugie to największy wybór produktów znajdziemy w takich miejscach jak sklep z lampami kraków przy zachowaniu atrakcyjnych cen. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś w swoim guście.
Reply
#19
Przy okazji jak juz temat oswietlenia chce zapytac o sklep https://osprzet-sklep.pl/ czy ktos z Was robil u nich zamowienie?
Ceny niskie i to mi sie podoba, jakosc spoko bo chwala inni klienci tylko pytanie ile przesylka idzie, ktos sie orientuje?
Reply
#20
Ja miałam duży problem na jakie oświetlenie się zdecydować, mąż namawiał mnie na żyrandol tradycyjny z żarówkami energooszczędnymi. Nie byłam przekonana do tego pomysłu, bo  chciałam mieć nowocześnie wykończone wnętrze, jednak przekonał mnie i zgodziłam się na jego pomysł. I cieszę się, ze to zrobiłam! Żyrandol wygląda obłędnie w naszym korytarzu. Warto czasem stawiać na tradycyjne rozwiązania, polecam Smile
Reply
#21
Z tego co mi wiadomo oświetlenie LED ma całkowicie wyprzeć zwykłe oświetlenie. W związku z tym chyba nie może być droższe niż normalne żarówki. A co do jasności światła to pewnie pozostanie ono takie samo jak teraz i tak naprawdę wszystko będzie zależało od mocy. Sprawdźcie sobie chociażby ofertę sklepu https://kwazar-lampy.pl/oswietlenie-warsztatu-led Mają naprawdę szeroki wybór, a przy tym rozsądne ceny. Może uda wam się znaleźć tutaj coś dla siebie?
Reply
#22
Najmodniejsze żarówki retro do Twojego domu na stronie http:// https://sklep.argon-lampy.pl/kat...owki-retro
Reply
#23
Nie widziałam nigdzie takich wcześniej, fajne :o
Reply
#24
Czy ktoś może przerabiał temat oświetlenia do ogrodu? Na co należy zwracać uwagę przy jego wyborze? Dodam, że chodzi o kilka źródeł światła do podświetlenia roślin. Podobają mi się takie wysokie lampy https://www.elmarco.pl/oferta/oswietleni...ietleniowe . Chciałabym postawić je przy podjeździe.
Reply
#25
Do ogrodu najlepszym rozwiązaniem są LEDy. Można też pomyśleć o mocniejszych kinkietach na taras.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)