Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elewacja
Planuję remont domu od zewnątrz, w końcu lato za pasem, co polecacie na elewację? Znajomy polecił mi deski z Kosbud, może wiecie coś na ten temat?
Odpowiedz
Przy ostatnim remoncie mojego tarasu wykorzystałam deski elewacyjne od Kosbud i muszę szczerze przyznać że jestem bardzo zadowolony. Świetna jakość i polska cena do tego, także polecam!
Odpowiedz
Ja tam polecam zamiast coś kłaść na elewacji to zwyczajnie kupić z nobiles.pl farbę i odnowić kolor. Ma to kilkanaście plusów. Po pierwsze jest tańsze niż kupienie jakiś desek czy klinkier. Po drugie oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas. malowanie domu zajmuje z trzy razy mniej czasu niż kładzenie klinkieru czy jakiejś deski jako elewację budynku. Jeśli chodzi o stronę estetyczną to niestety o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie w obu przypadkach dom wygląda bardzo dobrze. Choć najbardziej podoba mi się połączenie klinkieru imitująca cegłę ale bardziej jestem za kolorem szarym. W każdym razie połączone z białymi ścianami. Wiecie pół na pół farba z klinkierem. Zaś jeśli chodzi o taras to zawsze podobały mi się tarasy drewniane. Ale nie każdy ma taras, więc mi wystarczy tylko ogród i jakiś kawałek wyłożony kostką brukową. I do tego ładny trawnik, równie przycięty. A w ogrodzie meble ogrodowe.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o elewację, to mi bardzo podobają się nowoczesne okładziny ścienne, z płyt perforowanych. Firma Barwa System, specjalizuje się w tego typu elewacjach i miałem przyjemność oglądać kilka ich realizacji na żywo (chociażby Dworzec Łódź Fabryczna). Wygląda to rewelacyjnie i jest w takich budynkach użyteczności publicznej bardzo funkcjonalne. Zresztą na budynkach mieszkalnych też się takie płyty fajnie prezentują, tyle że jest to jeszcze dość rzadko stosowane rozwiązanie.
Odpowiedz
Drewno na elewacje musi być naprawde wysokiej jakosci, najlepiej jakoieś egzotyczne, które po kilku latach nie straci swoich walorów estetycznych i zamiast być ozdobą bedzie straszyć.
Odpowiedz
Zanim położysz deski to zaizoluj ścianę najlepiej pianką PUR która pozwoli Ci na oszczędności przy rachunkach za ogrzewanie podsyłam Ci adres sprawdzonej firmy z której usług ja skorzystałem hermetiksystem 660-719-208.
Odpowiedz
A nie boisz się, że przy elewacji drewnianej to jednak jest dużo roboty i co kilka lat trzeba ją malować itd? Na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad elewacją z okładzin ściennych, np. z blachy perforowanej. Na stronie firmy Barwa System, możesz sobie obejrzeć jak takie elewacje wyglądają. Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze. Dodatkowy plus, to łatwość mycia i ogólnie konserwacji. No ale to już trzeba lubić taki nowoczesny styl.
Odpowiedz
Ale chyba najtrwalszy będzie jednak kamień naturalny? Może warto rozpatrzyć jeszcze taką opcje zwłaszcza że takie wykończenia coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych i wnętrzach i własnie na elewacjach. Z kamieniem mozna kombinować. Sami tak robiliśmy przy okazji nasze budowy. Ekipa z Marmur Dulemba połączyła piaskowiec, na który postawiliśmy jeśli chodzi o wykończenie całościowe, a czysto dekoracyjnie zestawili nam to z granitem romano gold żeby i połaczyć naturalny kolor piaskowca dłogopole z jasnymi odcieniami granitu i jednoczesnie z ciemnymi prześwitami.
Odpowiedz
(2018-05-30, 14:01:44)Papiollon napisał(a): A nie boisz się, że przy elewacji drewnianej to jednak jest dużo roboty i co kilka lat trzeba ją malować itd? 

Można ten problem zminimalizować stosując płyty warstwowe Kingspan. Generalnie charakteryzują się też lepszymi właściwościami izolacyjnymi od drewna i nie wymagają konserwacji czy malowania. A jeśli chodzi o samą estetykę to wybór płyt i samych akcesoriów jest ogromny, wszystko aby było pole do kreatywnego projektowania
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o elewacje, to ważne jest, aby nie zapomnieć o prawidłowym zagruntowaniu i zabezpieczeniu całego podłoża poprzez zastosowanie specjalnego preparatu. Sama na ten przykład w przypadku zmiany elewacji mojego domu stosowałam wysokiej jakości wydajny preparat gruntujący dostępny na stronie https://nobiles.pl/produkty/sciany-i-suf...nobigrunt/. Tego typu preparat dzięki pozostawieniu białego śladu po przemalowaniu gruntowanej powierzchni, ułatwia wizualną kontrolę procesu gruntowania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości