Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy do pompy ciepła może być istalacja na grzejnikach
Mam w domu grzejniki, chciałem pozbyć się pieca na ekogroszek i w to miejsce zainstalować pompę ciepła czy taka pompa będzie "chodzić" na instalacji opartej na grzejnikach ?
Odpowiedz
Pompa ciepła jako niskotemperaturowe zródło ciepła to generalnie dedykowana jest podłogówce
Odpowiedz
Ja uważam że można na instalacji grzejnikowej, to już nie te czasy co w grzejniki "szła" woda o temperaturze 60 stopni
Odpowiedz
Może być instalacja na "grzejnikach" należy tylko pamiętać że jest "droższa" w eksploatacji
Odpowiedz
Pewnie wszystko da się zrobić, to tylko kwestia kosztów. Ja na twoim miejscu wolałabym zamontować kocioł na pellet. Ja mam taki  ekologiczny, od firmy Sas, a przy tym cała instalacja, to ułamek ceny, jaki musiałbym zapłacić za pompę ciepła (wiem, bo się orientowałam, jak to wygląda cenowo). Również rachunki w zimę za ogrzewanie są bardzo przystępne. Tak więc lepiej się  jeszcze zastanów.
Odpowiedz
Ale on się kotła chce pozbyć, a nie wstawiać sobie inny kocioł. I wcale się nie dziwię, bo jednak jeśli chodzi o koszty i komfort ogrzewania to nie ma co porównywać pompy ciepła z jakimkolwiek kotłem na paliwo stałe. Co do szczegółów montażu samej pompy i dostosowania instalacji do niej, to najlepiej zwrócić się o pomoc do fachowców np. firmę Dimplex. Oni zajmują się od lat takimi instalacjami, wiec na pewno będą ci w stanie pomóc, jeśli poznają wszystkie szczegóły. Natomiast na forum, to możemy jedynie przedstawiać teoretyczne rozwiązania problemu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości