Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa nowego domu a pompa ciepła
Noszę się z zamiarem budowy domu, chciałem by za ogrzewanie byłą odpowiedzialna pompa ciepła powiedzcie proszę na jakim etapie budowy trzeba to ustalić ?
Odpowiedz
Najlepiej przed budową
Odpowiedz
Oczywiście, że przed budową. Wtedy wyjdzie to najtaniej i będzie najlepiej dopasowane i do twoich potrzeb i do całego budynku. Najlepiej jakbyś skontaktował się z firmą oemsolar, która montuje pompy ciepła i im zlecił całość instalacji. Bo tak naprawdę jak robisz pompę ciepła, to warto także zamontować rekuperator. A OEM wszystko to ogrania i zrobią ci kompleksowy projekt.
Odpowiedz
Najlepiej na etapie robienia projektu. Wtedy jest szansa, że potem, podczas budowy nie będzie trzeba robić żadnych przeróbek. A co do samej pompy to jesteś już zdecydowany jaki rodzaj (gruntowa, powietrzna, wodna) zainstalujesz? Jeśli nie to zajrzyj sobie na stronę firmy Dimplex i poczytaj o tym jakie są pompy, czym się różnią i która najlepiej sprawdzi się w domu jednorodzinnym.
Odpowiedz
Ja zdecydowałem się na wstawienie jej w trakcie budowy, jeszcze na etapie konstrukcyjnym i bardzo się z tego cieszę, bo zaoszczędziłem sobie sporo czasu i nerwów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości