Certyfikat firmy TECH
Certyfikat firmy Tech
8 maja 2017
Pomysły na efektowne oświetlenie domu
Pomysły na efektowne oświetlenie domu
11 maja 2017
Pokaż wszystkie
Rekuperacja w domu jednorodzinnym – na co zwrócić uwagę ?

Rekuperacja w domu jednorodzinnym – na co zwrócić uwagę ?

Rekuperacja w domu jednorodzinnym – na co zwrócić uwagę ?

Do niedawna wentylacja w domach była mocno niedoceniana. Głównie dlatego, że przepływem powietrza w budynkach zajmowały się nieszczelne okna. Dziś, gdy trendy w budownictwie zmieniły się, nieszczelność zaczęto utożsamiać z ogromnymi stratami ciepła i tym samym, zwiększającymi się kosztami ogrzewania. Aby zmniejszyć rachunki, zaczęto wprowadzać szczelne okna oraz stosować wentylację grawitacyjną.

Brak odpowiedniej wentylacji w domu przejawia się przede wszystkim zaparowanymi oknami oraz pleśnią i grzybem na ścianach. Aby rozwiązać ten problem, montowano nawiewniki okienne lub stosowano rozszczelnienia okien. Niestety, ale takie rozwiązanie sprawdza się jedynie latem. Zimą rozszczelniając okna wprowadzamy do pomieszczenia zimne powietrze. Aby ograniczyć koszty ogrzewania, okna były i tak szczelnie zamykane, co powodowało, że w domu praktycznie w ogóle nie było wentylacji.

Obecnie popularne jest wprowadzanie do domu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego systemu?

  • rodzaj wymiennika – to jaki wymiennik został zastosowany ma wpływ na pole powierzchni wymiany ciepła, a tym samym na sprawność odzysku ciepła. W większości urządzeń tego typu stosowany jest wymiennik spiralno-przeciwprądowy,
  • szczelność wymiennika – warto wybrać takie urządzenie, które będzie miało bardzo szczelny wymiennik ciepła, nawet na poziomie 97%. Wyeliminuje to ryzyko zmieszania się powietrza zużytego ze świeżym powietrzem nawiewnym do pomieszczeń,
  • odporność na szronienie – wymiennik ciepła powinien być odporny na szronienie, nawet podczas dużych mrozów, sięgających -20 stopni Celsjusza.Jaki rekuperator wybrać ?

Na pewno powinniśmy pamiętać, aby nie oszczędzać na systemie wentylacji. Nic nie da nam kupienie taniego urządzenia, ponieważ nie będzie ono działało efektywnie. Wybierając konkretny model nie powinniśmy patrzeć na cenę, ale na następujące wartości:

  • sprawność,
  • koszty eksploatacyjne,
  • oszczędności, jakie urządzenie może uzyskać.

Warto także zapytać producenta lub sprzedawcę o to, jak dużo prądu pobiera urządzenie podczas swojego działania. Powinniśmy się również zorientować jaki będzie koszt działań serwisowych, które powinny być przeprowadzane przynajmniej raz w roku.

Jeżeli na te wszystkie aspekty zwrócicie uwagę, będziecie zadowoleni z wybory rekuperacji do swojego domu.

Sprawdź naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacjaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx